• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İzlenmelik Filmler

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Güzel bir başlık olmuş tebrik ederim Bezelye

Paylaşılan filmlerden bir kaçını izledim hem izlemediklerimi incelemek hemde tavsiye edebileceğim bir kaç film için tekrar uğrayacağım ;}

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Güzel bir başlık olmuş tebrik ederim Bezelye

Paylaşılan filmlerden bir kaçını izledim hem izlemediklerimi incelemek hemde tavsiye edebileceğim bir kaç film için tekrar uğrayacağım ;}

Teşekkürler, amaç saklı kalmış güzellikleri ön plana çıkarmak. Yoksa diğer film listelerini artık herkes biliyor. :s31

Konular
20
MFC Puanı
1,730
6. ve 7. sırada bulunan filmler hariç tüm filmleri izledim.
O listede

-Otomatik portakal
-Sapık
-Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
-Yedi 1995

Bir film-kolik olarak daha çok sıralayabilirim.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
6. ve 7. sırada bulunan filmler hariç tüm filmleri izledim.
O listede

-Otomatik portakal
-Sapık
-Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
-Yedi 1995

Bir film-kolik olarak daha çok sıralayabilirim.

Listelerde pek yer bulamayan, neredeyse sadece senin bildiğin filmler varsa yolla gelsin :D Otomatik Portakalı eski bir film diye izlemedim, izlenebilir. Yedi ve Benjamin çok popüler filmler. Sapık dediğin bu mu?
Sapık (Psycho) - Sinemalar.com

Konular
20
MFC Puanı
1,730
Konular
124
MFC Puanı
8,290

Hım izlenmemiş filmlere mi örnekti bu o zaman kusura bakma. Ben de en iyi filmler neden yok diye düşündüm.

En iyi filmler değilde, hani popüler bloglarda film listeleri yapıyorlar ya izlemeden ölmeyin diye. Biri oradan bir yapıyor, dalga dalga herkes kopyala yapıştır liste yapıyor. Doğal olarak hepsi birbirinin aynı öneriler ortaya çıkıyor. Maksat tadılmamış filmleri tattırmak :D Sen listemdeki filmleri izlediysen sıkı bir film izleyicisisin demektir :sigara Listeye katkı yapmak istersen yolla gelsin. Herkesin bilmediği ama izlerken lan ben bunu dana önce niye izlemedim diyeceği filmler olsun :D

Otomatik Portakal ve Sapık filmleri (Sapık eğer ki doğruysa) Pek bilindik filmler değil, ekleyelim istersen

Konular
20
MFC Puanı
1,730
Bezelye ekle ekle tabi, dur aklıma geldikçe yazarım.
Hatta film günleri de yapsana bir konu olarak. İzleyenler yorum falan yapar. Aklıma geldi :p
Gerçi film izlemeyi seven kaç kişi var ki_?

LiyA

Onursal Üye
Konular
7,633
MFC Puanı
62,010

En iyi filmler değilde, hani popüler bloglarda film listeleri yapıyorlar ya izlemeden ölmeyin diye. Biri oradan bir yapıyor, dalga dalga herkes kopyala yapıştır liste yapıyor. Doğal olarak hepsi birbirinin aynı öneriler ortaya çıkıyor. Maksat tadılmamış filmleri tattırmak :D Sen listemdeki filmleri izlediysen sıkı bir film izleyicisisin demektir :sigara Listeye katkı yapmak istersen yolla gelsin. Herkesin bilmediği ama izlerken lan ben bunu dana önce niye izlemedim diyeceği filmler olsun :D

Otomatik Portakal ve Sapık filmleri (Sapık eğer ki doğruysa) Pek bilindik filmler değil, ekleyelim istersen

İzlemediğimiz filmler olsa iyi olur listeye ekle bezelye
ben buradan bakıp izliyorum bu konu da en sıkı takipçin benim
CAY bizimle de paylaş izlediklerini lütfen.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Bezelye ekle ekle tabi, dur aklıma geldikçe yazarım.
Hatta film günleri de yapsana bir konu olarak. İzleyenler yorum falan yapar. Aklıma geldi :p
Gerçi film izlemeyi seven kaç kişi var ki_?
Güzel bir script bile olabilir, film canlı yayınmış gibi verilir, aşağıda chat sayfası açık olur falan :D Tabi yönedici işi o bizim değil :D

Eklenecek tabi :p

O zaman film hakkında biraz bilgi, biraz resim, fragman ve IMDB değil de sen kendin kaç puan verirdin 10 üzerinden onu paylaş her film için 1 mesajda, ekleyelim ilk sayfaya :sirine

Konular
20
MFC Puanı
1,730

Tabi ki.

Güzel bir script bile olabilir, film canlı yayınmış gibi verilir, aşağıda chat sayfası açık olur falan :D Tabi yönedici işi o bizim değil :D

Eklenecek tabi :p

O zaman film hakkında biraz bilgi, biraz resim, fragman ve IMDB değil de sen kendin kaç puan verirdin 10 üzerinden onu paylaş her film için 1 mesajda, ekleyelim ilk sayfaya :sirine

Öyle değil bahsettiğim.
Konu açılır. Mesela 1 film yazılır. Ki ilk defa izlemek de olabilir. Akşam izlenir katılmak isteyenler. Sonra
1)Filmin özeti sence
2)Filmin en can alıcı noktası
3)En iyi bakışı
..
Diye devam eden bir liste yapılır.
En azından film hakkında edinilmek istenen bilgiler edinilir. Ve eleştiriler de gelir.

..

Konu sahibi olarak sen yap onları :sirine

Jacops

MFC Üyesi
Konular
10
MFC Puanı
610
ultrahd-asd.jpg

Blackhat_poster.jpg

220px-The-number-23.gif

Konular
124
MFC Puanı
8,290
theylive_1130_430_90_s_c1.jpg

They Live (Yaşıyorlar) (1988) - 8.0

"People watch me! Love me!" ne replikler ama! Ve bu film zamanında TRT1 ekranlarında yayımlanmış bir film! Bir sistem eleştirisi, bilim kurgu tarzında ancak bu kadar dokunaklı yansıtılabilirdi.

0096256.jpg

They Live (Onlar Yaşıyorlar), 1988 Hollywood yapımı bir bilim kurgu filmi. Filmin yönetmeni John Carpenter, oyuncuları ise pek tanınmış oyuncular değil. Film Ray Nelson’un “Eight O’clock in the Morning” adını taşıyan kısa hikayesinden esinlenmiş. Film, son dönemlerde, çok popüler olan distopyaların 80’lerin şartları ve imkanlarıyla çekilmiş erken örneklerinden biri sayılabilir.
they_live_header__index.jpg

İTAAT ET!
Filmde John Nada, bazı olaylar sonrasında kilisede bulduğu bir gözlüğü taktıktan sonra, bilhassa medya üzerinden insanların nasıl tüketme, düzene itaat etme, sorgulamadan uyku haline devam etmelerini sağlayan bilinçaltına yönelik mesajlarla çevrili olduğunu, bir nevi dünyanın gizlenen yanını görmeye başlıyor. Artık John gözlükle baktığında her yerde, evle ve çoğal, itaat et, tüket, tv izle gibi mesajlar, “paranın üzerinde bu senin tanrındır” yazısı vardır.​

[IMGALIGN="right"]http://annyas.com/htdocs/wp-content/uploads/2010/12/they-live-16.jpg[/IMGALIGN]Film ayrıca pek çok alt metinle dolu. Örneğin, John gözlükle baktığında uzaylıları yani sistemin ve tüketim toplumuna teslim olmuş insanları bir çeşit zombiye dönüşmüş şekilde görüyor. Ya da Filmin ilginç sahnelerinden, John ile arkadaşı arasındaki uzun kavgada, sisteme itaat etmekten memnun ve uykudan uyanmamak için inatla direnen bir insan var.

They live, kapitalist sistem, tüketim toplumu, medya düzenine yönelik çarpıcı bir politik eleştiri filmi. Ancak alışkın olduğumuz Hollywood efektlerinin ve ünlü oyuncularının bulunmamasından ve görsellik bakımından zayıf oluşundan olsa gerek çok bilinen bir film değil. Hatta anlatımının biraz fazla basit ve mesajlarının doğrudan olduğuyla da rahatlıkla eleştirilebilecek bir film. Kapitalist sisteme yönelik böyle doğrudan ve sert bir eleştirinin ABD’de yapılmış olması ise ayrıca dikkat çekici ve önemli olsa gerek. Politik filmlere ilgi duyanların izleyebilecekleri bir film.

they-live_741158.jpg

Onlar YAŞIYORLAR! BİZ UYUYORUZ!

Konular
20
MFC Puanı
1,730
Filmin Adı : Persona, 1966

Afiş :
persona-735624902-large.jpg

Özeti :
Dönemin en gözde tiyatro oyuncusu, güzeller güzeli Elisabeth Vogler, önemli bir piyes sırasında aniden susar. Şaşkına dönen insanlar ne olup bittiğini anlayabilmek için ellerinden geleni yapsalar da Vogler konuşmamaya devam eder. Son çare olarak bir kliniğe yatırılan kadın burada da dilsizliğine devam eder. Bedeninde tıbbi olarak hiçbir problem bulunamayan kadın, doktorun tavsiyesiyle gözden uzak bir yazlığa gönderilir. Bu esnada yanında gönderilen kişi genç hemşire Alma'dır. Yazlıkta da Vogler'in ağzını bıçak açmaz. Vogler sustukça Alma konuşur. Alma saatlerce, günlerce kendi hikayesini anlatır. Sonunda meydana gelen şey ise psikoloji biliminin en ilginç vak'alarından birini oluşturur.
Sinema severler olarak İsveç'li aykırı yönetmen Ingmar Bergman'a çok fazla şey borçlu olduğumuz bir gerçek. Büyük ustanın en önemli yapıtı sayılan Persona, kendisinden sonra gelecek olan birçok yapıta ve yönetmene karşı her daim yol gösterici olmuştur.

Konular
56
MFC Puanı
3,190
Yalan Labirenti

yh_yalandan-film-yalan-labirenti-1454254197.jpg

Johann Radman isimli genç savcı, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan soykırımların gün yüzüne çıkarılması için büyük çaba sarfediyor.
Filmde Almanya savaştan yeni çıkmıştır fakat hiç savaşın etkileri kalmamış denecek kadar azdır.
Halk eski günlerine tekrar dönerken, sanayi ve ekonomi acayip bir hızla büyümeye başlar.
Herkes halinden memnun bir hayat sürmektedir.
Thomas Gnielka adında bir gazeteci, Auschwitz’de komutanlık yapmış bir Nazi’nin şimdilerde öğretmenlik yaptığını görür.
Bu öğretmen Charles Schulz’dan başkası değildir. Charles geçmişte ölüm kampında görev almıştır.
Radman’ın bu öğretmenden bir şekilde haberi olur ve olayı araştırmaya başlar. Gün geçtikçe gerçekler gün yüzüne çıkar.
İdealist bir savcı olan Radman her şeyin böyle basit sonuçlanmaması gerektiğini düşünür ve Charles Schulz’un yargılanması için kolları sıvar.
Ancak bunu başarmak hiç kolay olmayacaktır..
2014 yılında Almanya’da yapılan film, bu yıl gösterime giriyor. Filmin yönetmen koltuğunda Giulio Ricciarelli bulunuyor.
Oyuncu kadrosunu Alexander Fehling, Hansi Jochmann, André Szymanski, Friederike Becht ve Johannes Krisch gibi isimler dolduruyor.