Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

WhatsApp, Aynı Hesabı Farklı Cihazda Kullanma Özelliği Getiriyor

MAJESTE

Moderatör
Moderatör
Konum
Bilecik
  • Üyelik Tarihi
    6 Şub 2020
  • Mesajlar
    184
  • MFC Puanı
    2,735
  • MFC Seviyesi

WhatsApp, bünyesine aynı hesabı farklı bir cihazda kullanma özelliği eklemeye hazırlanıyor. Kullanıcılar, özelliğin platforma eklenmesinin ardından hesaplarına aynı anda 4 farklı cihazdan giriş yapabilecek.

WhatsApp’ın son güncellemesinin deneme sürümünü inceleyen “WaBetaInfo” isimli internet sitesi, platforma çoklu cihaz desteğinin ekleneceğine işaret etti. Aktarılan detaylara göre WhatsApp, bünyesine aynı hesabı farklı bir cihazda kullanma özelliği ekleyecek. Kullanıcılar, özelliğin platforma eklenmesinin ardından hesaplarına aynı anda 4 farklı cihazdan giriş yapabilecek. Yeni özellik, SMS üzerinden gelen bir doğrulama kodu aracılığıyla hayata geçirilebilecek.

Platforma eklenecek olan özellik, aynı zamanda tablet ve bilgisayar üzerinden yapılan girişleri de destekleyecek. Bu da kullanıcıların, WhatsApp’a bağlandıkları kişisel telefonları internete bağlı olmasa ya da şarjı bitse bile bilgisayar ya da tablet üzerinden WhatsApp ekranının görünmeye devam edebileceği anlamına gelecek. Diğer yandan WhatsApp kullanıcıları; güncel koşullarda telefonlarının şarjı bittiğinde veya internet bağlantısı kesildiğinde, QR kodla WhatsApp Web’i kullandıkları başka cihazlarda hesaplarını görüntülemeye devam edemiyor. Benzer şekilde WhatsApp’a, ikinci bir telefondan da giriş yapılamıyor. Bu durumun, pek çok kullanıcıyı rahatsız ettiği de biliniyor. Dolayısıyla yeni özelliğin, WhatsApp kullanıcılarını memnun etmesi bekleniyor.

Facebook, WhatsApp platformuna çoklu cihaz desteği eklemek için arayüz geliştirmeye devam ediyor
WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği


WhatsApp, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmasa da söz konusu yeniliğin, kısa bir süre içerisinde platforma ekleneceği tahmin ediliyor. Aktarılan detaylara göre; WhatsApp’ın üst kuruluşu olan Facebook, bağlı cihazları yönetmek için bir kullanıcı arayüzü geliştiriyor ve çoklu cihaz desteği özelliğine, WhatsApp ağında zemin hazırlıyor.
 
Üst Alt