• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
625
MFC Puanı
10
Twitter, yaptığı yeni güncelleme ile en çok şikayet edilen sorununu ortadan kaldırma peşinde!

Twitter'ın internet "trolleri" ve hatta yasa dışı yapılar tarafından kötü amaçlı kullanımı önleme planı hayata geçiyor. Sosyal medya devi, aldığı yeni kararlarla kötü amaçlı kullanımı azaltma peşinde.

Yayınlanan bir blog yazısında Twitter Ürün Yönetimi Yöneticisi Shreyas Doshi, Twitter'ın aldığı yeni kararları detaylı bir şekilde anlattı. Bu amaç uğrunda Twitter'ın şiddet içeren içeriklerle ilgili kuralları yeniden düzenlendi.

Eskiden ancak "diğerlerine karşı direkt, belirgin şiddet tehditleri" yapan kullanıcılara karşı harekete geçilmesine imkan tanıyan kurallar, yeni düzenleme ile beraber "diğerlerine karşı şiddet tehdidi veya diğerlerine karşı şiddeti kışkırtmak" olarak genişletildi. Bu yeni cümle de, sadece direkt olarak tehditleri gerçekleştiren kullanıcıların değil, kelimelerin düzgün kullanımı ile bir tehdit yaratmayan ancak tehdit olarak algılanabilen cümleler kurarak şiddeti destekleyen kullanıcıları kapsamakta. Doshi'nin söylediğine göre, Twitter'ın daha önceki kuralları, belirli tehditleri gerçekleştiren kullanıcılara karşı harekete geçilmesini engelleyerek, çalışmalarını sınırlamaktaydı.

Ayrıca, Twitter'ın trollere karşı önlemleri de güncellenmiş durumda. Daha önceki kurallarda, Twitter'ın taciz politikasına aykırı davranan kullanıcılar, ilgili tweet'leri silmeye zorlanabiliyor veya hesaplarına ulaşmadan önce telefonlarını onaylamaları şart koşulabiliyordu. Şimdi ise, bu hesaplar belirli bir süre boyunca kilitlenebiliyor ve Doshi'nin söylediğine göre, bu yeni seçenek ile beraber pek çok durum ile daha uygun bir şekilde mücadele etmeleri mümkün olacak.

Twitter, yeni kuralları ile beraber daha özgür bir ortam oluşturabileceklerini düşünmekte ve gelecekte de kuralları güncelleyerek , insanların katılımdan korkmamalarını sağlayacaklarını iddia ediyor.

Konular
625
MFC Puanı
10
twitter-highlights-250415.jpg

Kullanıcılarının görmeyi istemeyebilecekleri saldırgan tweet'leri filtrelemek için geliştirdikleri bir algoritmayı test eden Twitter, insanların görmek isteyebilecekleri tweet’leri ön plana çıkaran teknolojileri de kullanıma sunuyor. Highlights isimli yeni özelliğini duyuran mikro blog servisi, kullanıcılarına günde iki kez özel olarak seçilmiş tweet’ler gösterecek. Highlights özelliğinden ilk olarak Twitter’ın Android’deki kullanıcıları faydalanacak. Akıllı cihaza gönderilecek bildirim aracılığıyla mikro blog servisi üyelerini özel tweet derlemesinden haberdar edecek. Highlights ile gösterilen tweet’ler önemlerine göre sıralanacak.

Twitter’dan yapılan açıklamada Highlights’ı kullanmak isteyenlerin özelliği aktif hâle getirmesi gerektiği belirtildi. Highlights kapsamında Twitter üyelerine takip ettikleri diğer kullanıcılara ait tweet’ler gösterilecek. Twitter’da o an popüler olan etkinlik ve başlıklar ile yakın olduğu düşünülen arkadaşlara ait tweet’ler de Highlights’ın bir parçası olacak.

Twitter’ın Highlights özelliği ve Facebook’un Haber Kaynağında yaptığı kimi değişiklikler arasında bir benzerlik kurmak pek yanlış olmayacaktır. Her iki sosyal paylaşım sitesinin de kullanıcılarına bir şeylerden geri kalmadıkları hissini yaşatmaya çalıştıkları rahatlıkla söylenebilir.

Twitter’ın gerçek zamanlı bir olay akışı sunması servise kendine özgü bir hava kazandırsa da, bazı kullanıcılar da bu nedenden ötürü olan biteni büyük ölçüde kaçırdıkları hissine kapılabiliyor. Twitter adına yapılan açıklamayı kaleme alan yazılım mühendisi Gordon Luk, ana zaman akışının insanlarla etkileşime girmek için mükemmel bir yer olduğunu, ancak kimi zaman her şeye birden hakim olmanın zorlaşabileceğini belirtti.

Luk, ilk etapta Highlights’ın sadece Android uygulamasında kullanıma sunulacağını ancak deneyimin iyileştirilmesiyle birlikte özelliğin diğer platformlara taşınmasının gündeme geleceğini sözlerine ekledi.

Konular
772
MFC Puanı
530
Sevgili arkadaşlar ; son zamanlarda okuduğum bir çok habere istinaden aklıma geldi bu konu.

Bu devletin vatandaşları olarak görüyorum ki devlet büyüklerini eleşitmek suç olmuş. Küfür , argo gibi sözlerin dışında , görüşlerini savunmadığınız biri hakkında paylaşımda bulunmak yasal suç haline gelmiş.
Özellikle sosyal ağ aracılığı ile paylaştığınız yorumlara , resimlere dikkat edin. Bir gün biri cıkıp kapınızın zilini çalabilir.

Nasıl ki övgü alıyorsa insan eleştiriye de açık olmalıdır bence.

Erdoğan'a hakaretten tutuklanan avukat Umut Kılıç için istenen ceza belli oldu! - Türkiye Haberleri - Radikal

'Face'de Erdoğan paylaştı, evi basılıp tutuklandı! - Türkiye Haberleri - Radikal

örneklerde bunlardan sadece bir kaç tanesi..

Yusuf

MFC Üyesi
Konular
1,134
MFC Puanı
7,440
Dikkat...
Bilgi paylaşımınız için teşekkürler@Alew.

Konular
772
MFC Puanı
530
mahallede top oynamak isterken, ama bunun nedenini kendin bile bilmezken; bisikletten düşüp dizlerini kanattığında anneannenin "bisiklet tepelerinde ne işin var senin oh olsun erkek fatma" dediğinde farkettirmeden başlar kadın olmak. yedi yaşındaki bedenine inat bilge aklın kavramıştır terazinin erkeklerden yana bastığını, erkek olmak daha avantajlıdır ama sen el kadar şaşkın, kafası karışık bir kadınsındır. ilkokulda saygınlık kazanmanın yolunu erkeklerin ettiği küfürlere, küfür ederek karşılık vermek olduğunu düşünürsün. ancak ilk küfürünün tadı hala ağzındayken anlarsın sana verilen rol bu değildir; küfür ağzına büyük gelmiştir.
yavaş yavaş geçer zaman, ergenliğe doğru koşar adım... memelerin çıkmaya başladığında utançtan ne yapacağını şaşırırsın, göğüs kafesinde bandajlar, bol tshirtlerle beden derslerine girersin, koşarken zıpladıkları belli olmasın diye kambur durursun. çok sonra anlarsın bir çok kadının kamburluğunun, kendine güvensiz duruşunun sütyenli ilk beden dersinden kaldığını.
boyun, bacakların uzar, belin incelir. (on sene sonra bu haline geri dönmek için kendine ne eziyetler edeceğini bilmeden, utanırsın kendinden) üstelik bu değişimin farkında olan birtek sen değilsindir, yolda yürürken, denize girerken, bakkaldan ekmek alırken bakışlarda bir tuhaflık hissedersin. yıllardır abi, amca dediğin adamların gözündeki ince şeytanlığı yakalarsın.
erkekler ağızlarının suyu aka aka her yerde 31den bahsederken, sen seksi iğrenç bulursun. aşkın en ilkel versiyonları kanında yavaş yavaş dolanır belki de aşık olabileceğin en ilkel adamı o zaman bulursun. bana kaşar derler diye kimseyle çıkmasın, ama kaşarların pervasızlıklarına, onların göğüslerini saklamadan salına salına okulda dolanmalarına, sen saçlarını sıkı sıkı örürken, onların rüzgarda uçuşan saçlarına imrenirsin. kadın olmak istersin, birden büyümek, hemen bütün bu saçmalıklarla başa çıkabilecek kadar güçlü olmak istersin. en azından öyle görünmek... annenin fondötenlerinden aşırıp sivilcelerine boca edersin, üstüne kendi paranla aldığın turuncuya kaçan ucuz pudralar sürer, hilkat garibesi bir halde aynanın karşısına geçer; işte budur! dersin. dünyanın en kafası karışık palyaçosu olarak okula gidersin bir süre. sonra birgün annen seni görür ve demediğini bırakmaz, komik göründüğünü, neden böyle birşey yaptığını sorar. herşeyden nefret ediyorum dersin, kimse beni anlamıyor dersin..
okula giderken otobüste hayatının ilk fortçusuyla tanışırsın. don giymemiş bol kot pantolonlu adam bomboş otobüste seni takip eder. nereye gitsen kıçına yapışır, utancından, şaşkınlığından ne yapacağını şaşırırsın. durumu gören amcalar kafasını çevirir, aman bulaşmayalım bakışıyla ilk kez orada tanışırsın. bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı kelimenin tam anlamıyla otobüsün içindedir. ilk durakta iner ağlaya ağlaya, ağzına geleni saya saya okula gidersin.
ilk kez regl olduğunda annene "sakın bana vurma" dersin. sınıftaki arkadaşların tokat yemiştir çünkü. annen salaklaşma der, güler. ancak durum bir çoğu için böyle değildir. regl olur olmaz okuldan alınan arkadaşına, pedden önce türban alınan arkadaşına üzülürsün.
kıyafetlerinle derdin o zaman başlar. etek, şort giydiğinde, askılı elbise giydiğinde, azıcık dar bir tshirt giydiğinde rahatsız olursun. otobüse binemezsin, vapura binemezsin. dünyada gördüğü ilk kadın senmişsin gibi sana bakan adamlar gözleriyle bir güzel seni soyarlar, sonra vapurun ortasında ırzına geçip üzerine demli çay ve sigarayla keyif yaparlar. bir süre sonra onları görmeme, "bok mu var da bakıyosun?" deme refleksi geliştirirsin.
ilk öpücüğün hiç de o filmlerdekine benzemez. daha çok vicdan azabıdır hissettiğin.
erkeklerin apoletlerinde yattıkları kadın sayıları olur o zaman anlarsın. erkekler yattıkları kadını, onu evire çevire nasıl becerdiğini arkadaşlarına ince ince ayrıntılarıyla anlatırken, kadınlar herşeyi içinde, kendinde yaşamak zorunda bırakılır.
türkiyede kadınsan geceleri yaşayamazsın mesela...
ondan sonra yanında erkeği (babası, kardeşi, kocası, sevgilisi, arkadaşı) olmayan kadın minibüse bindiğinde, istisnasız herkes tarafından tek tek süzülür. acaba nereden geliyor, acaba nereye gidiyor soruları kafalarda dolanır.. dolanır..
gece bir kapkaç, taciz yaşanmışsa, karakolda o saatte orada ne işin vardı diye sorulur. sen gece sokakta dolanan, onun bunun nefsini uyandıran bir "yollu"sundur. öyle ya dişi köpek kuyruk sallamazsa... derdini anlatamazsın, sizi ilgilendirmez diyemezsin.
eğlenmek için bir yere girerken çantanda silah bulunması, prezervatif bulunmasından daha saygındır.
erkek arkadaşın yan koltukta sen araba kullanırken sizi bariyerlere sürükleyen adam bulunamazken, sen günlerce komada kalırsın. ölsen de biri kadın iki kişi öldü denir haberlerde.
iş yerinde seninle aynı işi yapan erkek meslektaşından daha az maaş alırsın ve tek neden onun ev geçindirdiği senin ev geçimine katkıda bulunduğundur. erkek dünyasında tutunmaya çalışan, didinen, yırtınan bir ucube haline gelirsin zamanla. çocuk doğurduğunda yavaş yavaş kapıyı gösterirler, "herşey için teşekkür ederiz, ileride yine çalışmak ümidiyle.."
türkiyede kadın olmak...
kocaman bir ikiyüzlülüğün, namussuzluğun en kırılgan öznesi olmaktır. babanın, dedenin, amcanın, abinin tecavüzüne uğrayıp "komşunun oğluyla konuşuyorlarmış namussuzlar" gerekçesiyle öldürülmektir. tecavüze uğrayıp hamile kaldığında yaşadıklarını derin bir solukla içine çekip, öz kardeşinin kurşunuyla ölmektir. namus senin bacaklarının arasındadır çünkü.. bacaklarını isteyerek açmanla, bacaklarının zorla açıktırılması arasında fark yoktur onlar için. bacaklarının arası o kadar önemlidir o kadar önemlidir ki, okula bile kampanyalarla gidersin o da baban herşeye rağmen kalbini temiz tutabilmiş biriyse.
bazı kadınlar için iyi kader çoğu zaman görücü usulüyle evlenilmiş kocadan az dayak yemek, şanslıysan hiç dayak yememektir. ha birde erkek çocuk doğurmaktır. evlenmeden önce kuramadığı iktidarı, hiç değilse oğlunun üzerinde kurmak ister, o nelerden, kimlerden çektiğini unutan kadın onlardan biri olmak ister bir oğlan doğurarak. bükemediği eli öper, oğlan doğurarak, "erkek" olmak ister. alem buysa, kral o'dur.

Konular
18
MFC Puanı
120
Dediklerinin %90nını Rahatca Şuanda Yapabiliorsunuz Bence..Dediklerin GeçmişteKaldı

Yusuf

MFC Üyesi
Konular
1,134
MFC Puanı
7,440
Türkiye de kadın olmak yeri gelince en kutsal varlık olan ana olmak fakat yeri gelince ezilen, sömürülen ve herşeye rağmen hayatını devam ettirmeye çalışan kişi demektir. Kadin olmak bazen küçük yaşta tarlada çalışmaktan, evlenip çoluk çocukla uğraşmaktan okuyamamak, ama bazende öğretmen olup bilgi dağıtmaktır, ama ayni anda ögrencisinden "sen kadınsın, ben senin anlattığın dersi dinlemem" cümlesini duymaktır.

Ülkemizde kadın olmak fikirlerine saygı duyulmayı bırakın dinlenmemektir bile, hatta toplum içinde kahkaha atarak gülememek demektir. Her duygunuzu, düşüncenizi bastırmanız, içe atmanız gerekir..

Ülkemizde Kadın olmak zor. Nazımdan bir bakış acısı şiir ekleyim..

...ve kadınlar
Bizim kadınlarımız:
Korkunç ve mübarek elleri
İnce, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle
Anamız, avradımız, yarimiz
Ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen
Ve soframızdaki yeri
Öküzümüzden sonra gelen
...
Nazim Hikmet Ran

Konular
18
MFC Puanı
120
Yaşayabiliyorsunuz Olacakdı ya :S Geçmişte Kaldı Derkende Çogu Kız Artık Bunları Takmıo ( Sözüm Kesinlikle Meclisden Dışarı )

Konular
772
MFC Puanı
530
Türkiye de kadın olmak yeri gelince en kutsal varlık olan ana olmak fakat yeri gelince ezilen, sömürülen ve herşeye rağmen hayatını devam ettirmeye çalışan kişi demektir. Kadin olmak bazen küçük yaşta tarlada çalışmaktan, evlenip çoluk çocukla uğraşmaktan okuyamamak, ama bazende öğretmen olup bilgi dağıtmaktır, ama ayni anda ögrencisinden "sen kadınsın, ben senin anlattığın dersi dinlemem" cümlesini duymaktır.

Ülkemizde kadın olmak fikirlerine saygı duyulmayı bırakın dinlenmemektir bile, hatta toplum içinde kahkaha atarak gülememek demektir. Her duygunuzu, düşüncenizi bastırmanız, içe atmanız gerekir..

Ülkemizde Kadın olmak zor. Nazımdan bir bakış acısı şiir ekleyim..

...ve kadınlar
Bizim kadınlarımız:
Korkunç ve mübarek elleri
İnce, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle
Anamız, avradımız, yarimiz
Ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen
Ve soframızdaki yeri
Öküzümüzden sonra gelen
...
Nazim Hikmet Ran

Bir erkek olarak çok güzel dile getirmişsin Yusuf Teşekkür ederim.. :claps:

Konular
756
MFC Puanı
210
Bir bayan olarak güzel yazmışsın da, böyle olmayanlara hakksizlik etmişsin gibime geldi :)

Herkesi bir kefeye koyamazsınız, ki ben koyduğunu anlıyorum buradan.
Kadınina, kadinlarimiza sahip çıkan erkeklerimiz var ve iyi ko varlar.
Yeri geliyor en ağır hakaretleri hak eden kadınlarımız da var.

Her toplumda bir şeyin değerini düşüren Namussuz ve şerefsiz insanlar var ama bunlar azinliktir, fakat göze batarlar, hani sinek muhabbeti olur ya, ufaktir ama mide bulandirir. Fakat bunun yüzünden diğer değerlerimizi unutmayalım.

Kaldi ki bu dedik lerin sırf Türkiye de değil dünya da özgü bişey, Amerika da, Avrupada, Asya da yok mu? In an bana Türkise den cok var, neden bilinmiyor peki? Üstünü örtüyorlar, çünkü duyulsa kıyamet kopacak, çünkü duyulsa Egemnlik gidecek ellerinden.

He suda var, bu dediklern herşey yine aile terbiyesine bakıyor. Aileler terbiye verecekler, erkekler sultanmis gibi büyütülmeyecek, maalesef bunun örnekleri doğu da hala çokça mevcut, fakat onlarda bugüne kadar başka türlü görmedikleri içindir. Onlar için başka düşünmek,oradaki toplumdan uzaklaşmak, dislanmak demek, temelinden değişmesi lazım onlarda bu düşünce.

Anneannemin hep söylediği bi lafı vardır ve bana göre çok ta doğrudur. Kızın var ise el oğlu için yetiştir, Oğlun var ise el kızi için yetistir, diye

Konular
772
MFC Puanı
530
Yazdığım yazıda genelleme yapmıyorum üzerine alınmaması gerekenler zaten düşüncelerini , hemfikir olduklarını yazıyorlar. elbette her millet de var hatta daha beterleride var özellikle Hindistan , pakistan , ırak , iran ben sadece içinde bulunduğum ülke çerçevesinde yaşananlara bakış açım yazdım.
Genellemek , tüm erkekleri zan altına sokmam gibi bir niyetim asla yok. bir babam , bir erkek kardeşim ve bir erkek arkadaşım var. Feminen bir yapıda yazılmış gözükebilir fakat Herkesi aynı kefeye koymuyorum sadece durumu kendi bakış açımla özetliyorum.
Yanlış anlaşılma varsa kusura bakmayın.

Konular
113
MFC Puanı
90
Selamlar... Coktan kullanıma hazır olan ve arsivimde bekleyen Scriptimi bugun sizlerle paylasıyorum , direkt kurulumda bazı sorunlar cıkabiliyor onun için ben direk Rar olarak paylasıyorum . güle güle kullanın :)

KatiL mIRC Download

Not: Rar dosyasını indirdikten sonra öncelikle rar dosyasındaki klasoru herhangi bir klasore cıkartıyoruz örnegin:C:/Program Files) dada sonra KatiL mIRC klasorundeki mIRC.exe dosyasını sag tıklayıp gönder sekmesinden "Masa üstüne Kısayol Olustur" diyoruz ve mIRC ikonu masa üstüne gelmis oluyor cift tıklayarak calıstırabilirsiniz .

Konular
625
MFC Puanı
10
3 yeni filtre seçeneğini kullanıma sunan Instagram, emoji hashtag özelliği ile güncellendi.

instagram-yeni-filtrelerini-tanitti,e_XSRTr5gU29SetYhz7KXg.jpg

Mobil fotoğraf paylaşım platformu Instagram bir dizi yeni özelliğini kullanıma sundu.
Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlar ve iPhone'lar için mobil uygulamasını güncelleyen Instagram, 3 yeni filtre özelliği ve emoji hashtag özelliği ile yenilendi.
Bir süredir Instagram için geliştirilen 3'üncü parti uygulamalara karşı ciddi bir mücadeleye girişen ve bu uygulamaları devre dışı bırakmak için platformu sık sık güncelleyen firmanın 3 yeni filtresi VSCO Cam’in popüler filtrelerini andırıyor.
İşte Lark, Reyes ve Juno ismindeki filtreler:

instagram,7QKx3jpglEGsml61AnTIJg.jpg

Emoji destekli hashtag sistemi ile farklı dilleri konuşan kullanıcılar arasındaki iletişim engelinin ortadan kalkacağını belirten Instagram, kelimeleri hashtag'lemek yerine emojilerin kullanılabileceğinin altını çizdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...