• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jay

Konular
41
MFC Puanı
60
Herkes telefonunda Windows kullanmak ister tabi, en aznında Windows üzerinde yaptıklarını telefondada rahatça yapabilmek.. Ben bir yazımda telefona Windows 3.1 kurmaktan bahsetmiştim, belki çok tatminkar olmadı fakat bu sefer telefona istediğiniz sistemi kurmanın yollarını anlatmak istedim.. Başlığa Windows yazdım ama isterseniz, Linux bile kurabilirsiniz. Kurulum, telefonunuza zarar vermeyecek, kuracağınız sistemi normal bir uygulama gibi çalıştıracaksınız. Eğer istenmedik bir olayla karşılaşırsanız (ki benim yazdıklarımı uygulayıpta telefona zarar vermek ayrı bir yetenek olsa gerek) sorumlusu ben değilim. Sözü çok uzatmadan nasıl yapılacağını anlatmaya geçmmek istiyorum tabi unutmadan hatırlatayım, telefonunuza kuracağınız Windows kullanılamayacak kadar ağır çalışacak, amacımız zaten vakit geçirmek, telefonunuzda Windows'u ne kadar verimli kullanabilirsiniz ki zaten :)

Eğer kasmayan bişiler arıyorsanız size Windows 3.1 kurmanın yollarını anlattıığım konumun

Gereksinimler:
- Şu yazılımlar: https://dl.dropbox.com/s/4wcm8vhqof60uik/kurulum_gerekli.zip?dl=1
- Bide şu uygulama: https://dl.dropbox.com/s/urs0oi5p0c0buc2/Bochs2_5_1.apk?dl=1
- Android bir telefon (İşlemcisi en az 1 GHz çift çekirdek vede en az 1 GB RAM'a sahip olursa çok iyi olur, diğerlerinin çalıştırabileceğini pek sanmıyorum.)
- Windows kurulu bir PC (en az 1 GB ram vede en az 2.0 GHz çift çekirdek )
- Baya bi' sabır (bide sabırlı bir anne :dover: :D )

Hazırlık

- İndirdiğimiz dosyadan çıkacak olan Bochs adlı uygulamanın bir modülünü çalıştıracaz. Bunun için; Başlat > Tüm Programlar > Bochs > Disk Image Creation Tool yolunu izleyerek imaj oluşturmak için gerekli olan yazılımı çalıştırıyoruz. (Windows Vista/7/8 kullanıcısı iseniz lütfen sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin.)

- Açılan komut penceresine sırasıyla şunları gireceğiz;

hd yazıp ENTER'a basın
flat yazıp ENTER'a basın
1500 yazıp ENTER'a basın (burada istediğimiz işletim sistemini kurmak için ayıracağımız bölümün boyutumu MB cinsinden gireceğiz. Tabi ben Windows 98 kuracağım için 1500 MB'yi yeterli gördüm. Windows 95/98 için 1000, Me/2000/XP/Ubuntu için 1500, Vista/7 için 20000, 8 için 30000 girin. Tabi telefonunuzun SD kartında bu dosyayı atmak için boş yerde gerekiyor.)
c.img yazıp ENTER'a iki kere basın.

Uygulama kurulu olduğu konumda bulunan "c.img" adlı dosyayı masaüstüne kes-yapıştır yapın.(kurarken kurulum klasörünü değiştirmediyseniz; 32-bit sistemler için "C:\Program Files\Bochs-2.6\c.img" yolunda, 64-bit sistemler için "C:\Program Files (x86)\Bochs-2.6\c.img" adresindeki dosya.)

Sistemi Kurma

- İndirdiğimiz dosyadan çıkacak olan Qemu adlı yazılımı çalıştırın.

- Yukarıdaki menü çubuğunda bulunan "VM" ye tıkladıktan sonra "New Virtual Machine"seçeneğine tıklayın.

- Üstünde "Please enter a name for your virtual machine" yazan boşluğa (yukarıdaki ilk boşluğa) oluşturacağınız sanal makine için bir ad girin. Ne olduğu farketmez, ben Win98 girdim. Ardından "Next" butununa basıp devam edin.

- "Memory Size" kısmına, yani sağa sola hareket eden sürgünün (üzerinde "Please specify the required amount of RAM memory for the virtual machine" yazan şey) bulunduğu kısmın yanındaki boşluğa oluşturacağınız sanal makinenin kullanacağı RAM miktarını MB cinsinden girin. Kısaca, eğer PC'nizin RAM'i; 1 GB ise 380 yazın - 2 veya 3 GB ise ve Windows 2000/XP kuracaksanız 1024, Windows 95/98/Me kuracaksanız 512 yazın - 4 GB veya üstü ise ve Windows Vista/7/8 kuracaksanız en az 2048, Windows 2000/XP kuracaksanız 1024, Windows 95/98/Me kuracaksanız 512 yazın vede "Next" diyerek devam edin.

- "Finish" diyerek sihirbazı sonlandırın.

- Mutlaka "Hardware", "Drivers", "Advanced", "Console", "Monitor" adlı sekmeleri görmüşsünüzdür. "Finish" dediğiniz zaman sihirbaz sizi otomatik olarak "Hardware" adlı sekmeye yönlendirecektir. Burada "Virtual Machine Name", "QEMU Versiyon" gibi bolca seçenek var. Şimdi, yapacağımız şey kurulumu biraz daha hızlandırmak olacak. Eğer PC'niz çift çekirdekse diğer maddeye geçin, eğer 4 yada 8 çekirdek ise, "No of CPUs" adlı seçeneğe çift tıklayın. PC'niz 4 çekirdek ise 2 yazıp "OK" diyin, eğer PC'niz 8 çekirdekli ise 4 yazıp "OK" diyin.

- "Drivers" sekmesine geçin. En yukarıdaki "Hard Disk 0" adlı seçeneğe çift tıklatın, ardından üzerinde iki nokta bulunan butona tıklayıp açılan dosya seçme penceresinin altında bulunan ve "Disk Images" adlı seçeneğin seçili olduğu çubuğa tıklayıp, "All Files" adlı seçeneği seçin. Şimdi tüm dosyaları göreceksiniz. Ardından masaüstünüze gidip daha evvelden oluşturduğumuz c.img adlı dosyayı seçin ve ardından "OK" diyip tamamlayın.

- Yine "Drivers" sekmesinde bulunan "CD-ROM" adlı seçeneğe çift tıklayın. Kuracağınız sistemin iso dosyası mevcutsa üzerinde iki nokta bulunan butona tıklayıp gerekli iso dosyasını seçin vede "OK" butonuna basıp diğer adıma geçin. Eğer iso dosyası elinizde yoksa kuracağınız sistemin CD/DVD'sini takın, "Use Physical Drive" butonuna tıklayın, kullanmak istediğiniz CD-ROM sürücünüzü seçip "OK" butonuna basın, sonra tekrar "OK" butonuna basın vede pencereyi kapatın.

- Şimdi geldik en önemli kısma.. Yukarıdaki menü çubuğunda bulunan "VM" seçeneğine tıklayın vede "Start Selected Virtual Machine" seçeneğine tıklatın vede bir bilgisayara o sistemi kurarmış gibi kurun (bu işlem PC'nize zarar vermez). Ayrıca CD/DVD'nin biçimlendireceği yer sizin harddiskiniz değil, c.img dosyası olacak yani PC'nize vede dosyalarınıza bir zarar gelmeyecek, heyecanlanmayın :) Ayrıca aklınızda bulunsun; kuracağınız sistem çalışırken seçenekleri seçmek için onun bulunduğu konsol ekranında sistemin çalışıyor olduğu bir alana tıklamanız gerekecek vede mouse'unuz o alandan çıkamayacak. Mausunuzu o alandan çıkarmak için CTRL + ALT yapın. Kurulum sırasında antivirüsünüz dahil çalışan tüm yazılımları kapatın vede çok önemli değilse PC'nizde birşeyler yapmayın!
- Sistem kurulduğu zaman, sistemi normal olarak kapatın (yani başlat'a tıklayıp PC'yi kapat diyin). Kapanmasını bekleyin, tamamen kapandığından emin olduktan sonra, QEMU'yu kapatın..

Telefondaki Hazırlıklar

- İndirdiğiniz dosyadan çıkan apk dosyasını telefonunuza kurun vede çalıştırın, çalıştırdıktan hemen sonra uygulama kapanacak.

- Telefonunuzu PC'ye bağlayın vede hafıza kartınızda oluşmuş olan SDL adlı klösörü açın, içindeki bochsrc.txt adlı dosyayı açın vede bunları içine yapıştırın ardından kaydedin:

megs: 256
cpu: count=1, ips=6000000, reset_on_triple_fault=1, ignore_bad_msrs=1
# filename of ROM images
romimage: file=BIOS-bochs-latest
vgaromimage: file=VGABIOS-lgpl-latest
vga: extension=cirrus, update_freq=25
pci: enabled=1, chipset=i440fx, slot1=cirrus
ata0: enabled=1, ioaddr1=0x1f0, ioaddr2=0x3f0, irq=14
ata1: enabled=1, ioaddr1=0x170, ioaddr2=0x370, irq=15
ata0-master: type=disk, path="c.img"
#ata0-slave: type=disk, path="d.img"
#ata1-master: type=disk, mode=vvfat, path=/sdcard/HDD, journal=vvfat.redolog
#type=cdrom, path="CD.ISO", status=inserted
boot: c
config_interface: textconfig
#display_library: x
# other choices: win32 sdl wx carbon amigaos beos macintosh nogui rfb term svga
log: bochsout.txt
sb16: enabled=1
mouse: enabled=1
sb16: wavemode=1, dmatimer=500000
clock: sync=none, time0=1

Not: En yukarıdaki megs yazısının yanında 256 yazıyor, farketmişsinizdir. Bu sayıyı silip telefonunuzda sisteme ne kadar RAM ayırmak isterseniz onu yazın vede 4'ün katı olmasına dikkat edin, ben şahsen 344 yazdım.

- SDL klasörüne c.img dosyasını kopyalayın. ("sdcard/SDL/c.img" şeklinde, yani c.img'yi o klasörün içine olduğu gibi atın)

- Telefonunuzun PC ile bağlantısını kesin.

Artık Hazırsınız!

- Telefonunuza kurmuş olduğunuz Bochs adlı uygulamayı çalıştırın vede keyfini çıkarın!

Konular
55
MFC Puanı
340
Bütceye göre degisir ama bence en makulleri; saat, parfum, mont, ayakkabı, gömlek, oyun vs..

Ferda

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
maddi değer alındığında kullanımıyla tükenecektir. özel hissettirecek ne olursa.. mesela ben ilk çıkan beyaz saç telimi cam fanusla hediye etmiştim.

Konular
625
MFC Puanı
10
Facebook, dünya genelinde internet kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olarak faaliyetlerini sürdüren Facebook, bir yandan kendini geliştirmek için çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan Instagram, WhatsApp gibi uygulamalar satın alarak, mobil platforma daha fazla ilgi göstermeye başlamıştı.

facebook-internet-drones.jpg

Facebook sadece bunlarla da yetinmezken, farklı teknolojiler ve projeler üzerinde de çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Facebook’un bu üzerinde çalıştığı projelerinden bir tanesi de internet drone projesi olup geçtiğimiz sene firma tarafından duyurulmuştu.
Gelen yeni bilgilere göre ise firma bu yaz test sürecini başlatacak. Ancak test amacı ile daha küçük boyutlu droneların kullanılacağı kaydedilmekte.

Firmanın interneti olmayan, yüzey ve doğa koşulları nedeni ile internetin götürülemediği yerlere interneti ulaştırma projesinde kullanılacak olan dronelar güneş enerjisi ile günlerce kalabiliyor.
Facebook’un yeni internet drone modelleri kanat genişliği ile Boing 747 ile aynı olsa da çok daha hafif olarak küçük bir araba ağırlığına sahip.

Facebook bu projesi ile ilerleyen dönemde interneti olmayan 1.1 milyar ile 2.8 milyar kişiye interneti götürmeyi amaçlıyor.

Konular
625
MFC Puanı
10
Sosyal paylaşım sitesi Instagram, sitede çıplaklığa hangi ölçüde izin verildiğine ilişkin kurallarını yeniledi.

150417123724_instagram_624x351_n_nocredit.jpg

Buna göre, "cinsel birleşme, cinsel organ ve tamamen açık popo" görüntüleri yasak.
Şirket, "kadınların meme uçları" fotoğraflarının da yasak kapsamında olduğunu belirtti.

Instagram, üstsüz kadın fotoğraflarını kaldırdığı için bazı kesimler tarafından eleştirilmişti.

Yeni kurallar uyarınca mastektomi (memenin ameliyatla alınması) sonrası ameliyat izleri ve çocuk emzirme fotoğraflarına izin verilirken, çıplak resim ve heykellere de bir sınırlama getirilmedi.

Şirketin açıklamasında bu kuralları ihlal edenlerin hesaplarının kapatılabileceği uyarısı yapıldı.

Açıklamada, "Instagram'ın esinlenme ve ifade için özgün ve güvenli bir yer olmaya devam etmesini istiyoruz" denildi.

Konular
625
MFC Puanı
10
Bugüne kadar zincir marketler, ruhsatsız fırınlar ve büfelerden şikâyet eden fırıncılara yeni rakipler çıktı.

700x259843_past_1.jpg

Evinde yaptığı pastayı internetten, Instagram, Facebook, Twitter ve e-ticaret sitesi gibi platformlardan satışa sunan kadınlar fırıncıların kâbusu haline geldi. Birçoğu amatörce hizmet veren kadınlar evlerinde yaptıkları börek, pasta, kek, yaş pasta, tatlı, kurabiye ve poğaça gibi ürünlerin görsellerini sosyal paylaşım siteleri üzerinden yayınlıyor. E-ticaret kanalını da kullanan kadınlar iletişime geçtiği kişilere ürünlerin satışını gerçekleştiriyor. Çalışma hayatında fazla yer alamayan kadınların bu ticareti ise fırıncılardan yoğun şikâyet alıyor. Konuyu gündeme getiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, özellikle fırıncılar grubunun şikâyetine çok şaşırdığını belirterek, fırıncıların evde pasta üretimi yapıp internet üzerinden satışını yapan ev hanımlarından şikâyetçi olduğunu kaydetti. ATSO'nun nisan ayı olağan meclis toplantısında konuşan Davut Çetin, fırıncıların eskiden zincir marketler, ruhsatsız fırınlar ve büfelerden şikâyetçi olduğunu hatırlatarak “Şimdi başlarına bir de ev hanımları çıktı. İnternet üzerinden veya kayıt dışı pasta satışları başlamış durumda. Biz kadın girişimcilerimizi destekliyoruz elbette, ama haksız rekabet olmamalı. Kayıt dışılık yerine devlet desteği alınmalıdır” dedi.

PAST1.jpg

KİRA VE REKLAM BÜTÇELERİ DE YOK!
Sosyal paylaşım siteleri üzerinden tanıtım yapan kadınlar, maliyet açısından da avantajlı konumda. Evde üretim yapan kadınlar siparişlerin görsellerini de Twitter, Facebook ve Instagram'dan paylaşıyor

Konular
625
MFC Puanı
10
Son dönemin en popüler arkadaş bulma platformlarından biri olan Tinder, gerçekleştirdiği güncelleme ile Instagram desteğini açıkladı.

instagram-dan-tinder-a-buyuk-destek--5534348.Jpeg

Yaşadığınız bölgedeki insanlar ile buluşmanızı ve tanışmanızı sağlayan bir uygulama olan Tinder, gerçekleştirdiği güncelleme ile fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ı Tinder’a entegre etti.

Peki güncelleme Tinder’a ne kazandırdı?

Tinder'ın gerçekleştirdiği güncelleme ile bundan böyle Instagram fotoğraflarınızı güncellediğinizde bu fotoğrafları ayrıca Tinder’a aktarmanıza gerek kalmadı. Paylaştığınız konum dahilinde size rastgele ve konum olarak yakın arkadaş sunan Tinder uygulamasında kişilerin Instagram fotoğraflarını da görebileceksiniz.
Özellikle bazı Tinder kullanıcılarının birkaç fotoğrafı olduğunu düşünürseniz bu birçok kişi için oldukça sevindirici bir güncelleme oldu. Başka bir deyişle sizi Tinder’dan ekleyen kişinin sahte olup olmadığını artık çok daha kolay anlama şansınız oldu.

Tinder‘ın gerçekleştirdiği bu güncelleme sonrası Tinder‘ınızı Instagram hesabınız ile bağlamak ise çok kolay. Yapmanız gereken tek şey Tinder ayarlarına girip Instagram hesabınıza erişim izni vermek.

Konular
625
MFC Puanı
10
Instagram İlk Giyilebilir Uygulamasını Apple Watch İçin Çıkarıyor

640x360xinstagram-apple-watch-uygulamasi-b_640x360.jpg.pagespeed.ic.SMlTzhJH5Z4RIurw_7lF.jpg

Eğer Instagram kullanıyor ve Apple Watch almayı düşünüyorsanız bu haber sizi memnun edebilir. Çünkü dünyada Apple Watch alan herkesi oldukça memnun etti.

Instagram ilk kez giyilebilir bir cihaz için uygulama yayınlamaya hazırlanıyor. iOS altında Apple Watch ile uyumlu olacak olan bu uygulama, saatin üzerinden de Instagram’ı kontrol edebilecek. Apple Watch elbette fotoğraf çekmiyor. Ancak bu durum uygulamaları kontrol etmemesi için bir sebep de teşkil etmiyor.

Apple Watch’un ekranının ufak ve kontrolünün zor olması uygulamanın tasarımcılarını ürkütmüyor, Instagram Apple Watch üzerinde kolayca kullanılabilecek şekilde düzenlenecek. Instagram uygulamasına kaç kişinin Apple Watch üzerinden ulaşmak isteyeceği önemli bir soru. Ancak Instagram bunu pek dert etmiyor.

Instagram birçok saat akıllı saat varken iOS’u ve Apple Watch’u büyük olasılıkla uygulamanın popüler bir cihazda bulunması için istemiş olabilir. Ancak, Apple Watch üzerinde Instagram gibi görüntüye oldukça önem veren bir uygulamanın tecrübe edilecek olması oldukça ilginç olacağa benziyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...