• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

3 Boyutlu Resimleri Görebiliyor musunuz?

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
3 Boyutlu Resimleri Görebiliyor musunuz?

3 Boyutlu Resimler (Stereogram) Şaşı Bak Şaşır

3 boyutlu resimler iki boyutlu resimlerin arkasına bilgisayar yöntemleriyle başka resimlerin yerleştirilmesi ile elde edilmektedir. Böylece bir üçüncü boyut resim ortaya çıkmaktadır. Halihazırda online üç boyut hazırlayabileceğiniz programlar da bulunmakta siz de istediğiniz resimlere üç boyut ekleyebilmektesiniz.

Peki gizlenmiş resmi nasıl göreceksiniz?

Bu resimleri daha önce göremediyseniz görmeniz bayağı bir zaman alabilir önce biraz sabretmelisiniz. Resimleri görmeye başladıktan sonra bu resimlerin yenilerin bulup onlara bakmak ayrı bir zevk olacaktır sizin için.

Geri Çekilme : Bu yöntemde önce ekrana iyice yaklaşın. Burnunuza odaklayın gözlerinizi ve yavaş yavaş ekrandan uzaklaşın, 15-20 cm. uzaklaştığınızda gözlerinizi şaşı yaparak resme bulanık görecek şekilde bakınız resim kendiliğinde sizi derinliğine çekecek ve derinliğin arkasında yeni bir resim oluşacaktır.

Yansımayı Kullanma : Bu yöntem uygulama açısından en kolay yöntemlerden biridir. Bunu şöyle açıklayalım ekrana baktığınızda ekrandaki resim yazıları görürsünüz. Fakat farlı açıdan baktığınızda kendinizin ekranda yansımasını görürsünüz. Üç boyutlu resme bakarken ekrandaki resmi değil ekranda kendinizi görmeye çalışarak ve yine gözlerinizi hafif şaşı yapıp bulanık şekilde ekrandaki resme bakarak da görebilirsiniz.

Üç boyutlu resme bakarken en çok yapılan hata resme direkt bakarak resmin içinde obje arama yada resimdeki figürleri bir şeye benzetme çabasına girmedir. Bu şekilde yalnız kendinizi kandırmış olursunuz. Yukarıdaki teknikleri kullanarak üç boyutlu resmi gördüğünüzde sizin için yeni resimlere bakmak çok eğlenceli ve farklı bir deneyim olacaktır.

9DpzB8.jpg

Doğrular geldikçe yeni 3 boyutlu resimler de gelecektir.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Babannemin şalvar deseni :sigara

Konular
91
MFC Puanı
1,220
. Herkül abi evde annem babam kardeşlerim görür hep. Bi ben göremiyorum :D ölecek miyim :dd

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
218,150
haha 90 lı yıllarda çocukluğudam gazeterde çıkardı ben kelebek gibi gördüm içindekini.

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Kelebek ten çok içindekileri balığa benzettim ben[emoji848]

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
lbz5OQ.png

Bakalım Bunda Ne Göreceksiniz ?

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Bir şeyler görünüyo evet ama tam.olarak ne [emoji848]

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
218,150
haha Herkül kartal var abi. çok özlemişim vallahi iyi ettin haha neyse ben katılmayımda diğer arkadaşlarda bulsunlar.

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
d7qAG4.jpg

Evet üçüncü Resim de geldi, Dikkatlice bakın ve StigmatA gibi sizlerde görün....