Sohbet
reklam
reklam
reklam

Yandex Turbo Modu

DarkParadise.

вαzı ɢüɴαнlαr нαĸĸıмızdır.
MegaForum Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi :
1 Eki 2016
Bulunduğu Yer :
İzmir Kayseri
Mesajları :
331
Puanları :
0
Turbo modu

Turbo modunun çalışma özellikleri
Video sıkıştırma
Ayarlar

Düşük hızlı internet bağlantısında tarayıcının Turbo modu devreye girer. Sayfaların yüklenmesini hızlandırmanızı ve internet kullanımından tasarruf etmenizi sağlar.
Sayfaların yüklenme hızı, aktarılan verilerin boyutunun azaltılmasıyla yükseltilir. Sayfanın içeriği öncelikle Yandex sunucularında sıkıştırılır, daha sonra tarayıcıya aktarılır. Sayfadaki “karmaşık” öğeler ise (örneğin, multimedya öğeleri) hiç yüklenmez.
Turbo modunun çalışma özellikleri
Yükleme hızı 128 Kb/sn.'nin altına indiğinde Turbo modu varsayılan olarak otomatik etkinleşir. Bununla birlikte Akıllı satırın sağ bölümünde Тurbo simgesi* görüntülenir. Hız 512 Kb/sn.'nin üstüne çıktığında Turbo modu kapanır ve simge kaybolur.
Not.*Ayrıca Turbo'nun sürekli açık modunu Ayarlar bölümünden açıp kapatabilirsiniz.
Turbo modu açık olduğunda tarayıcı, multimedya öğeler dahil sayfanın bazı öğelerini engeller. Bu öğelerin yerine özel bir modül simgesi görüntülenir.
Engellenen içeriği yüklemek için modül simgesine tıklayın. Engellenen tüm öğeleri yüklemek için Turbo simgesine tıklayıp*Tümünü göster*butonuna basın.Video sıkıştırma
Turbo modunda tarayıcı ayrıca videoları sıkıştırabilir; modül simgesine tıklandığında video oynatılır. Sıkıştırılmış video, internet kullanımından 70% kadar tasarruf etmenizi sağlar fakat video kalitesi düşecektir. Video sıkıştırma gerekliliği Ayarlar bölümünden belirlenir.
Video sıkıştırma özelliğini belirli sayfalarda devre dışı bırakmak için Turbo* simgesine tıklayıp açılan pencerede Kapat butonuna tıklayın.
Ayarlar
İpucu.*Ayarlara hızlı geçiş yapmak için şeklindeki Turbo simgesine tıklayın. Açılan pencerede Ayarla butonuna tıklayın.
Turbo modu için ayarları değiştirebilirsiniz:
→ Ayarlar butonuna tıklayın.
Ayarlar sayfasının alt kısmında Gelişmiş ayarları göster*butonuna tıklayın.
Turbo bölümünde modun parametrelerini belirleyin.
 
Üst