• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Söyleyemediklerimiz..

Konular
301
MFC Puanı
840
Sİzin de oldu mu söyleyemedikleriniz? Kendinizden bile saklamaya çalıştığınız... Hani olur ya biri okur diye günlüğünüze bile yazamadığınız ve ya yazıpta şifrelediğiniz. Bir o kadar unutmayı istediğiniz ama unutmamaya direttiğiniz. Canımı bile emanet ederim dediklerinize bile söyleyemediniz değil mi?
Peki söylemek isteyipte söyleyemediklerimiz... Keşkelerimiz... Benim o kadar çok var ki. Söyleyemediğim "seni seviyorum"lar... "seni özledim"ler... ve bir de sarılamadıklarım, yada sarılmadıklarım mı demeliydim? Kendine dönük yaşamaktan olsa gerek geçmişe özlemlerim.
Neyse lafın özü söyleyin kurumadan dilinizin altındaki hece. Sarılın, geç olmadan.

Konular
756
MFC Puanı
210
Ya kurumayan heceleri ne yapacagiz? Her daim islak her daim hazir da bekleyen ama bir türlü cesaretsizlikten söylenilemeyen? Hazirda bekleyipte sirf daha fazla üzülmemek icin söylenilmeyen, veya üzmemek icin söylenilmeyen kelimeleri ne yapalim ?
En iyisi bazen bogaza dügümleyip, kalbe hapsetmek ..
Kimsenin bilmedigi, ulasamadigi, bazen kendinin bile unuttugu yerlere gömmek ..

Yusuf

MFC Üyesi
Konular
1,134
MFC Puanı
7,440
..Biliyor musun nerden bileceksin ki ben hiç o kadar cesur olmadım hayatta ve bunun içindir ki hiç bilemeyeceksin. Sevmenin ölçü birimi var mıdır ki? Kaç hasret desibelinde titreşir yürek? Durup durup seni düşünmek mi? Adını anınca yüzüme yayılan geniş bir gülümseme midir ben ölçü koyamıyorum ki ama sen bunu hiç bilemeyeceksin....

Evet hiç bilemiyecek,,harika bir yazı olmuş,sizi kutlarım,saygılar..

@Matilda..

Konular
18
MFC Puanı
120
söylemek isteyip söyleyemediklerimi söylersem;
söylemek isteyip söylemediklerimi söylemiş olurum
söylediklerim, söylemek isteyip de söyleyemediklerim olduğu için, artık bir anlamı kalmaz.
söylemek istediklerimi söylememeye devam edeyim ki, söylemek isteyip söylemediğim birşeylerim olsun ..

Konular
301
MFC Puanı
840
Söyleyemediklerini söyledikten sonra söyleyemediklerinin artık söyleyemediklerin olmayacağını söylemen bana biraz düz mantık gibi geldi :S

Konular
227
MFC Puanı
540
Söylemeye cesaretimiz olsa içimizde kalmazdı o duygular ne kadar doğru bilinmez aslında nie saklarizki hislerimizi duygularımızı kim yargilaya bilirki veya neden hep başkaları için yaşıyoruz hayatımızı bundan kurtulsak içimizde kalmazdı soyleyemediklerimiz çevremizdeki yargilama olduğu sürece bizde de bu korku hep içimizde saklı kalmak zorunda soyleyemediklerimiz:) matilda güzel bir konu acmis in tesekurler:)

Konular
301
MFC Puanı
840
Ben tesekkür ederim ALgos, keşkesiz bir gün dileğiyle :D

Konular
47
MFC Puanı
120
Benim genelde söyleyemedigim pek bir şey yoktur.. Çünkü içinde biriktikçe kendine zararı olur insanın.. Bu yüzden içimde ne varsa söylemeyi hep tercih etmişimdir.. Kimine güzel gelir kimine kötü gelir.. Kimine dogru kimine yanlış.. Kendimce dogru bildigimi söylemekten yana hiç çekinmedim çekinmem de.. Saygılar..

Konular
301
MFC Puanı
840
En büyük yargı organımız "Elalem ne der?" den olsa gerek bazı geri çekilmişlikler :D

Konular
47
MFC Puanı
120
En büyük yargı organımız "Elalem ne der?" den olsa gerek bazı geri çekilmişlikler :D

" İşte elalem ne der" düşüncesiyle hareket edilirse.. O Elalemler senin sesin çıkmadıkça ortalıkta at koşturup seni "hiç" kavramına sokarlar.. Bi söz sahibi olamazsın.. O yüzden dök içinde ne varsa her daim ;)

Konular
301
MFC Puanı
840
Ya da boş verin söylemeyin birden çok kişinin canını acıtacaksa söyleyecekleriniz...