• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
464
MFC Puanı
12,110
he doğru valla göremedim ben:)
şuan tek ihtiyacım :) önümdeki kurabiyeleri ve cayı yiyip bitirip rahatlamak:D

Konular
52
MFC Puanı
2,310
bir şeylerin yolunda gitmesine, birilerinin gülmesine...vs.

Konular
464
MFC Puanı
12,110
niye öğretmesin ki... sadece o değil yani..yeri geliyor hayvandan bile bişeyler öğrenebiliyor insan..
o yüzden yaşla başla onla bunla alakası yok.. insan her zaman öğrenmeye muhtaçtır..

Konular
43
MFC Puanı
6,600
Arkadaşlarla Ayvalık'ta tatil yapıyorduk. Tahminimce 70-75 yaş arası bir amcaya evrenin genişleme durumunu anlatmıştım. ( Konu oralara nasıl geldi hiç hatırlamıyorum. :s95 )
İşte dedim " amca evren başlangıcından bugüne, ivmelenerek genişliyor. " Adam ilgisiz gibiydi başlarda. " yapma yaa " dedi. Dedim " mesela amca sönük bir balon düşün. Üzerine de bir kalemle noktalar çizelim. Balonu şişirdiğimizde ne olur ? "
Adamın efsane cevabı:
- noktalar birbirlerinden uzaklaşır. Evren gibi.

Kısacası adam bir bilgi öğrenmekle kalmayıp, bu bilgiyi pekiştiriyor, örneklere kıyaslayarak ilgili bilgiyi bağdaştırabiliyor.

Kısacası evet. Öğretebiliyoruz. :p

Konular
43
MFC Puanı
6,600
Dost demek, birbirinin çanak tutucusu demek değildir.

Dost yeri geldiğinde otoriter bir baba, yeri geldiğinde şefkatli bir anne, yeri geldiğinde mızmılanan bir kardeş ve yeri geldiğinde ayna olandır.

İnsanlar çıkar ilişkileri kurduklarından dolayı, menfaatlerini sürdürdükleri insanlara "dostum" diye sarılıyorlar. Hayırlısı diyelim.

Konular
43
MFC Puanı
6,600
İnternete akıllı telefonlardan çok önce ulaştık. Bilgisayarlar ile kullanıma soktuk. Öncelikle şöyle bir giriş yapalım.

Bizler birer PC kullanıcısıyız. PC " Personal computer " demektir. Yani kişisel bilgisayar. Bugün o hani " her işi yapabiliyor yiaa " diye övdüğümüz bilgisayarlarımız aslında "bilgisayar" kategorisinde, temel işlemleri yapabilen birer makinedir. Daha da anlaşılır olması açısından, önünüzde bulunan laptop, günümüz teknolojisi için en alt seviyede teknolojik donanıma sahip kişisel bilgisayardır.

Temelinde, sayısal işlemler yapan bu kullandığımız pcler aslında internet olmadan da "görevini" fazlasıyla yapabilir. Yani veri depolayabilir. Veri işleyebilir. Veriyi çıktı edebilir.

Gel gelelim, internet sadece bu kişisel bilgisayarlarımızdan facebook, twitter yada megaforum'a girebilmek için icat edilmemiştir.

İnternet, faturalarınızı hızlı bir biçimde ödemenizi sağlar.
Çağımızın en büyük yazılı, sesli ve görsel iletişim kaynağıdır.
Sağlık araştırmalarının oranca büyük kısmı internet ile yapılır.
Herhangi bir plan, internet ile daha hızlı ve noktasal kesinlik ile planlanabilir.
Bankada görülebilen her işlem daha hızlı ve güvenli olarak internet ile yapılabilir.
MR'ı çekilen bir hastanın verileri, dünyanın öbür ucundaki doktora iletilebilir ve tedavi süreci hızlandırılır. Sonuçta tedavi alanında büyük kolaylık sağlar.
İnternet bir haritadır. Kaybolmanızı engeller.
İnternet bir güvenlik aracıdır. Yeriniz internet olan her yerden saptanabilir. Mekanik olan kamera cihazları, internet ile uzaklardan kontrol edilip veri akışı sağlanabilir.
Hatta internet, elektronik posta sistemi sayesinde, bir sürü ağacın hayatını kurtarmıştır ve çok daha hızlıdır.

Ve daha bir sürü yarar.
Şimdi. Ne dedik ? Kullandığımız bilgisayarlar sadece birer PC bunu unutmayalım.
Bugün internette saçma bir siteye girip cinsel reklam gören çocuk için " internet zararlı yaa " diye yorum yapanlar, eminim interneti sadece yemek tarifi ve facebook için kullanıyorlardır.

PC için durumlar böyleyken varın siz düşünün Kuantum bilgisayarlar için internet ne derece önemli...

İnternet gelmiş geçmiş en yararlı icattır. Haydin selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...