• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
772
MFC Puanı
530
Dünya'nın bir çok yerinde bu duruma maruz kalan kadınlar var. Özellikle ortaoğu ülkelerinde tolere edilmeyen, erkek egemen bir toplumda sorgulanmayan ve "kadının" suçlu gösterildiği yerlerdir.
Şu var ki ; Yaşadığımız coğrafya da bu olası durumla maalesef karşılaşıyoruz. Erkeklerin toplumsal olarak üstün görüldüğü her toplumda adalet belirleyicisi erkektir.
Erkek öldürür, erkek sever, erkek tecavüz ettiyse kadın teşvik etmiştir vs vs. Tabiki genellemiyorum istisnai çok durumda var fakat genele yaydığımızda içerik budur.

"Tecavüz" beden hakkınızın elinden alınması, rızanız dışında hem fiziksel hem de psikolojik olarak uğradığınız saldırdır. Bu saldırıdan zararlı çıkan taraf ise elbette "Kadın"dır.
Kadın; Tecavüzcüsyle evlendirilir, namus temizlenir
Kadın; Tecavüz sonucu meydana gelen cocuğu doğurmak zorunda
kadın; Tecavüzcüsünü öldürüse müebbet yer
Kadın; Tecavüze uğradıysa "aranmıştır" vs vs

Konular
198
MFC Puanı
100
Konuya gereksiz siyaset katmışsın ki çoğunun konuyla alakası yok.
Konuya gelirsek.
Kadının ne düşündüğü önemlidir.
Tecavüze uğramış madem evlenip evlenmeyeceğinede bi zahmet bıraksınlar kendi karar versin.

Yusuf

MFC Üyesi
Konular
1,134
MFC Puanı
7,440
Bunların zihniyetin , cehaletin önde gideni mi dersiniz bilmem ama kadınları nasıl ikinci sınıf gördüklerini beyanatlarıyla açık açık belli ettiler şimdiye kadar hep bir araç için kullandılar ..

Konular
772
MFC Puanı
530
Konuya gereksiz siyaset katmışsın ki çoğunun konuyla alakası yok.
Konuya gelirsek.
Kadının ne düşündüğü önemlidir.
Tecavüze uğramış madem evlenip evlenmeyeceğinede bi zahmet bıraksınlar kendi karar versin.

Öncelikle konuya amaç siyaset katmak değil, devletin bu konudaki tutarsızlığını ve sessizliğini kanıtlamak adına verilmiş gerçek örneklerdir. Hükümete itfhen değil şuanda devleti yöneten yetkililerin paylaşımlarını sunmak içindir.

Ayrıca yazında "Tecavüze uğramış madem evlenip evlenmeyeceğinede bi zahmet bıraksınlar kendi karar versin." gibi korkunç sığ ve acımasız bir yorum yapmışsın.

"Madem tecavüze uğramış " lafınla durumu çok basit bir olaya indirgemiş ve küçümsemişsin. Bir kadın olarak yazdığın bu yoruma uzuldum.

Umarım ben yanlış anlamışımdır.

Konular
772
MFC Puanı
530
Evet Baylar / Bayanlar fikirlerinizi , önerilerinizi bekliyorum :) belki orjinal fikirler çıkar :)

Belki orjinal fikirler çıkabilir :)

Konular
756
MFC Puanı
210
Bana göre Kadin/ Erkek farketmez, hediyelerin en güzeli en anlamli olani kalbten gelen seydir. Yanina da ufak bi not, her daim dudaklardan dökülemeyen ama kalemi eline alinca akan satirlar olur, onlardan ..

Fakat illa bir fikir olucak ise, saat olabilir.
Bana göre hem cok anlamli hemde cok $Ik bir aksesuar.

Konular
47
MFC Puanı
120
Bana FENERBAHÇE ile her hangi bir şey alsın yeterli.. Çok uçuk şeylerde gözüm yoktur.. Hediyenin her türlüsü makbüldür.. Yeri gelir bi öpücüge bile eyvallah derim ;)

Yusuf

MFC Üyesi
Konular
1,134
MFC Puanı
7,440
Gömlek ve güzel bir kol düğmeleri hediyelerin en güzeli benim için..

Konular
1,453
MFC Puanı
810
şimdiye kadar bana alınan hediyelerden 2 tanesi çok farklı idi. toplumumuz pek kaldiramiyor hemen ayipliyorlar. ben bir erkek olarak o hediyeyi asla ve o hediye alan kızı hiç bir zaman unutmam.

damocles

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
0
Saat, kravat, spor ayakkabı, kolye, yüzük, bileklik, güneş gözlüğü, kol düğmesi vb benzeri erkeklerin sevdiği aksesuarlardan biri olabilir mesela...

Konular
227
MFC Puanı
540
Arabası varsa müzik sistemi yoksa kol saati :)

Konular
198
MFC Puanı
100
Öncelikle konuya amaç siyaset katmak değil, devletin bu konudaki tutarsızlığını ve sessizliğini kanıtlamak adına verilmiş gerçek örneklerdir. Hükümete itfhen değil şuanda devleti yöneten yetkililerin paylaşımlarını sunmak içindir.

Ayrıca yazında "Tecavüze uğramış madem evlenip evlenmeyeceğinede bi zahmet bıraksınlar kendi karar versin." gibi korkunç sığ ve acımasız bir yorum yapmışsın.

"Madem tecavüze uğramış " lafınla durumu çok basit bir olaya indirgemiş ve küçümsemişsin. Bir kadın olarak yazdığın bu yoruma uzuldum.

Umarım ben yanlış anlamışımdır.

Öncelikle;Siyaset katmadığına beni ikna edemedin,ki ben seni tanıyorum.
İkinciside Olmuş ile ölmüşe çare var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...