• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sizce ne yapmalıyım ?

wQueX

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Arkadaşlar şimdi ben yazın kuyumcu atolyesinde 3 ay çalıştım ve okul başladığında bıraktım ailem bana dediki 2 yıl okulda hiçbir şey olamayacaksın en azından 2 yıl kuyumcu atolyesinde çalışırsın bir mesleğin olur dediler okulu açığa aldırdım adama söyledik adam bize - şu an çırak ihtiyacımız yok işler durgun işler açılınca ben seni çağıracağım dedi tamam dedik ailem, ben kapalı çarşıda girmek istememe rağmen ısrar ediyorlar söylüyorum ben meslek öğrenmek için okulu bıraktım çantacıyamı gideceğim dedim hem haftalık 66-70 saat çalışıp ne yemek parası var ne öğle molası var hiçbir şey yok sadece 12 saat boyunca çalışıyorsun bana diyorlar dil öğreniceksin dili okuldada öğretiyorlar ne yapacağım hiç bilmiyorum kapalı çarşıya gitmek hiç istemiyorum ama ailem beni darlıyor sizce ne yapmalıyım.

Kerem

MFC Üyesi
Konular
27
MFC Puanı
3,780
🤔 ilginç bir vak'a. Yerinde olsam okuluma geri dönerdim. Yaşın kaç bilmiyorum ama ailen sana iş kurup iş imkanı sağlayamayacaksa çıraklıkla ya da kalfalıkla çark dönmez. Hem oku hemde yazları ya da okuldan sonra gelecekte yapmak istediğin iş için çıraklık yapabilirsin.