• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sivrisineklerden kurtulma yolları

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Sivrisineklerden kurtulma yolları
SsqG3O.jpg

Sivrisineğin ısırdığı yerde yanma hissi, kızarıklık, kaşıntı ve şişlik olabilmektedir. Bu bulgular genellikle 1-2 gün sürebilmektedir. Sivrisinek ısırıklarında lokal cilt reaksiyonlarına yönelik antihistaminik kremler sürülebilir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İsmail Yıldız, önerilerde bulundu

Su birikintileri, çöp kokuları ve sulak alanlar sivrisinek varlığını arttırır. Sivrisinekler insanlardan ve hayvanlardan kan emdikleri için ciddi hastalıklara, bazen salgınlara ve en basit haliyle ısırmaya bağlı cilt reaksiyonlarına neden olabilir.

Sivrisineğin ısırdığı yerde yanma hissi, kızarıklık, kaşıntı ve şişlik olabiliyor. Bu bulgular genellikle 1-2 gün sürebiliyor. Sivrisinek ısırıklarında lokal cilt reaksiyonlarına yönelik antihistaminik kremler sürülebilir.

İşte sivrisinekten korunmak için öneriler…

1. Sivrisinekten korunmak için lavanta, kekik, nane, tarçın ve sarımsak gibi birçok bitkiden yararlanılmıştır. Örneğin; lavanta yağı kullanılması sivrisineklerin vücuda yaklaşmasını önlemektedir.

2. Sokma sonrası hemen bir sağlık kuruluşuna başvurularak, uzman yardımı alınmalıdır.

3. Koruyucu önlemler gereklidir. Bahçede veya yeşil bir alanda zaman geçirilecekse uzun çorap ve mutlaka ayakkabı giyilmelidir.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Nedense ben hiç kurtulamıyorum :)

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,460
Çekici bir kana sahipsin demek ki Burak :D

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,700
@Pisadam olarak girersen yatağa olacağı o burak. :D Yatarken çıkar diyorum şu zırhı :D

Konular
257
MFC Puanı
120
Pisadam onlarında dişisi var yavrum (((:) hayvan olmasının bır onemı yok

normal sartlarda hayvan gıbı olan kızlarda var sımdı (((,

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,920
Beni çok ısırıyor nammısızlar

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
Dem şekerim biz zengin mahlesinde oturuyoruz sivriyi bırak sinek bile yok burada :D

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,920
eh tabi çok iyi ediyorlar