• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Site Kurmak?

Ragnar Lothbrok

MFC Üyesi
Konular
268
MFC Puanı
1,620
Merhaba.Ben yeni bir web sitesi kurmak istiyorum.Fakat, hiç bir bilgim yok.Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.Aynı zamanda açtığım siteye forum eklemek istiyorum.Mesela, bir site açıyoruz.Site wordpress olabilir.Yani sadece ben paylaşımda bulunabilirim.Fakat, üst menülerde atıyorum 'Anasayfa, İnceleme ' gibi seçeneklerin yanında 'Forum' seçeneğininde olmasını istiyorum.Bu foruma tıklanıldığında üyelik alınarak üyelerinde (sitenin içeriği hakkında) paylaşımda bulunabildiği bir ortam yaratmak istiyorum.
Fakat, gel gelelim.Bu zamana kadar ne bir kere domain ne bir kere hosting aldım.O kadar kötü durumdayım.Bilgisizliğin zararı diyebiliriz. :)
Duyduğum kadarı ile bu menüde ki forum işi subdomain mi oluyordu neydi?
Kısacası yardım lazım :)
Özelden mesaj atarak Skype veya farklı bir platformdan da iletişim halinde olabiliriz.

Konular
0
MFC Puanı
20
Ben mütahitmiyim diyen reklamlar geldi sabah sabah aklıma. :p:p

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Hazır script kullanırsın. Bir firmadan Hosting ve domain hizmetini alırsın. Sana Ftp bilgilerini verirler. Bu bilgileri kullanarak bilgisayarından, web sitene dosya atabilirsin Ftp programları ile. Daha sonrasını kendin öğrenirsin zaten yapa boza. Mesela wordpress kurmak istiyorsan wordpress nasıl kurulur yaz youtube A izle. Ya da subdomain açmak istiyorsun yaz google a incele.

Ragnar Lothbrok

MFC Üyesi
Konular
268
MFC Puanı
1,620
Hazır script kullanırsın. Bir firmadan Hosting ve domain hizmetini alırsın. Sana Ftp bilgilerini verirler. Bu bilgileri kullanarak bilgisayarından, web sitene dosya atabilirsin Ftp programları ile. Daha sonrasını kendin öğrenirsin zaten yapa boza. Mesela wordpress kurmak istiyorsan wordpress nasıl kurulur yaz youtube A izle. Ya da subdomain açmak istiyorsun yaz google a incele.

Aynen hocam.TEşekkür ederim :)

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Öğrenmek için açıyorsan siteyi boşuna para vermeye gerek yok. Bedava host sağlayan yerler de var.
Ya da en sağlamı bilgisayarında sanal sunucu oluşturmak. EasyPHP gibi programlar ile bilgisayarında sanal sunucu oluşturup deneme yanılma yapabilirsin.

Ragnar Lothbrok

MFC Üyesi
Konular
268
MFC Puanı
1,620
Öğrenmek için açıyorsan siteyi boşuna para vermeye gerek yok. Bedava host sağlayan yerler de var.
Ya da en sağlamı bilgisayarında sanal sunucu oluşturmak. EasyPHP gibi programlar ile bilgisayarında sanal sunucu oluşturup deneme yanılma yapabilirsin.

Haklısın ama herşeyi bir kere kurup bitireceğim.Sonrasında sadece siteye içerik eklemek kalıyor.Orası kolay olduğu için sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.Wordpress içerik ekleme konusunda zaten kolay bir yazılım panelinden dolayı.

webbilisim

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
wordpress ve forum sitesini tek site üzerine kurmak istiyorsanız buyurun