Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ayamutura

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    2 Haz 2020
  • Mesajlar
    682
  • MFC Puanı
    1,720
  • MFC Seviyesi

Yazılım Açıklaması

Bir Asal Sayı, yalnızca 1'e veya kendisine eşit olarak bölünebilir. Ve 1'den büyük bir tam sayı olmalıdır, Prime Number Test, CPU'nun saniyede işlem olarak bildirilen belirli bir aralık (Prime: 1 - 250.000) arasındaki Prime sayılarını ne kadar hızlı arayabileceğini test etmeyi amaçlamaktadır.

iki Seçim: 1. Yalnızca bir Çekirdek kullanın 2. Tüm CPU Çekirdeklerini Kullanın Varsayılan Asal Sayılar testini çalıştırırsanız, farkı göreceksiniz.

Not:

F.B.U : Bir intel(en iyi hızlı işlemci)/ amd (vasat çöp işlemci) işlemcisinin saniye başına matematik hesap yapabilme kabiliyetine verilen isimdir.Burada ana mantık işlemcinin hesaplamayı en kısa sürede yapılabilmesidir.

Ekran Görüntüleri

1.jpg
2.jpg

İlk nesil dual-core İntel İşlemcisi (Windows Vista Zamanı)

as1tr.png
8 Çekirdekli İntel İşlemcisi


Yukarıdaki her iki sistem dizüstü olup çekirdek sayısı ile süre arasında TERS orantı vardır.Bunun basit matematiksel denklemi;

Çekirdek sayısı : N1,N2
Süre : T1, T2 olmak üzere

N1 X T1 = N2 X T2 = k (sabit)
olarak işlemci güçleri kıyaslanabilir.

Peki ben bunu nerede kullanabilirim diyenler olacaktır.

Bu sorunuzun yanıtı yeni bir sistem alırken reyondaki en az iki sistemi işlemci gücü yönünden kıyaslayabilir ve en iyisini (oyuncu temel mantığı gözetilerek ) ile olarak alabilirsiniz.

İndirme:

Kod:
https://www.sordum.org/files/downloads.php?st-find-prime-numbers