[Oyun İçi] Kurallar

vazo

Kayıtlı Üye
MegaForum Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi :
3 Nis 2008
Mesajları :
2,538
Puanları :
2,310
HİLE
Hile yapmak
Yan hesapla hile yapmak
Hile aramak
Hile dağıtmak

Hilenin her türlüsüne (3. parti yazılımlar kullanarak ekstra avantajlar sağlamak) KESİNLİKLE tahammül edilmeyecek ve sonucu SINIRSIZ ban olacaktır. O yüzden süperfare gibi etrafta uçmadan önce birkez daha düşünün, çünkü bütün peynirlerinizi kaybedeceksiniz! Hile yapmak için başka bir hesabı kullanmayı düşünmeyin bile -- kim olduğunuzu buluruz! Sürekli olarak hile aramak da banlanabilen bir davranıştır. Sürekli hile aramanızı tavsiye etmeyiz, sonucunda susturulabilir hatta uyarıları dikkate almazsanız banlanabilirsiniz.

SOHBET

Spam/Flood
Caps-lock suistimali
Reklam
Genel edepsizlik
Uygunsuz link
Sert hakaretler
Yetkiliye hakaretler
Oyuncuları yanlış yönlendirme
Provokasyon
Gereksiz konular oluşturmak
Yabancı düşmanlığı
Sunucuda yanlış dil

Sohbetkısmında sürekli spam yapıyorsanız ve ya aşırı küfür ediyorsanız, susturulmaya hazır olun! Diğer susturulunabilir hareketler; aşağılayıcı kelimeler, küfürler, saldırganlık, caps lock suistimali, reklam, provokasyon, saldırı, oyuncuları yanlış yönlendirmek ve politik ya da dini konular oluşturmaktır. İnternasyonal topluluk kabul edildiği için sadece En topluluğunda İngilizce haric diğer dilleri konuşabilirsiniz. Ancak, diğer topluluklarda, topluluk dili haricinde konuşursanız uyarılacak ve susturulacaksınız. Bu canınızı mı sıkıyor, oyuncunun ismine tıklayıp "Ignore"yi seçiniz (ya da /mute oyuncu ismi.)
Irkcılığa ve eşcinsel ithamlara kesinlikle izin verilmeyecek, aynı şekilde din ya da ırk ayrımcılığına da izin verilmeyecek - bunlara ırkcı ve aşağılayıcı kelimeler de dahildir. İlk ceza uzun süre susturulmadan oyundan süreli olarak banlanmaya kadar uzanabilir. Bu banların toplama eklendiğini unutmayınız. Eğer 24 saatten fazla banlanırsanız fareniz OTOMATİK ve KALICI olarak silinecektir.
Sakın uygunsuz bir link ya da yasalara aykırı bir içerik paylaşmayın yoksa banlanabilirsiniz. Sadece *.transformice.com ile biten sitelere güveniniz.
Bu oyunu küçük çocukların da oynadığını unutmayınız. Size doğal, uygun gelen dil, onlar için pek uygun olmayabilir.

HESAPLAR

Dolandırıcılık
Sentinel/Mod/Admin taklidi
Mod olduğunu iddia etmek
Uygunsuz isimler

Diğer oyuncuların hesap şifrelerini ele geçirmeye çalışmak (harici bir site linkiyle, ya da mod taklidi yaparak ve ya chat kısmından sorarak) oyundan sınırsız banlanmanıza yol açabilir. Aynı şekilde yetkili taklitleri de kesinlikle tahammül edilmeyecektir. Asla sohbet kısmında bir mod olduğunuzu iddia etmeyin, ya da mod taklidi yapmak için Modxxx gibi isimler almayın. Duruma göre susturulma ya da ban cezası uygulanacaktır. Sakın uygunsuz ve ya hakaret edici bir ismi kaydettirmeyin yoksa isim ihlali nedeniyle oyundan banlanırsınız ve biriktirdiğiniz bütün peynirleri kaybedersiniz.

HARİTALAR


Çökertici Haritalar
Ofansif Haritalar
Kopya/Çalıntı Haritalar

Ofansif, uygunsuz ya da diğer oyunculara lag yapabilecek, oyundan düşürebilecek bir harita yaratmayın. Bilerek oyunu çökertici bir harita yaparsanız banlanmaya hazır olun. Eğer kaza eseri çökertici bir harita yaparsanız bir ceza almayacaksınız ama haritanız silinecektir. Eğer bir haritayı kopyalar ya da çalarsanız (XML'ler sağolsun) o haritalar silinecektir.

TOTEM

Ofensif Totem
Çökertici Totem

Ofansif, uygunsuz ya da diğer oyunculara lag yapabilecek, oyundan düşürebilecek bir totem yapmayın. Bilerek ofensif bir totem (Gamalı haç) ya da çökertici totem (süper anvil/kutu tanrısı) yaparsanız, ban cezası almaya hazır olunuz.

CEZADAN KAÇINMA

Susturulma cezasından kaçınma
Ban cezasından kaçınma

Bir mod sizi susturduğunda ya da banlandığında mutlaka güzel bir nedeni vardır. Bu susturulma ya da ban cezalarından kaçınmanız daha büyük cezalar almanıza yol açacaktır.

OYLA BANLAMA

Kabile/arkadaşlarınızla oyla banlama suistimali
Bir odada grup olarak oyla banlama suistimali
Oyla banlamayı bir oyun olarak kullanmak

/ban <kullanıcı adı> komutu, bazı oyuncuların yaptığı küçük şeyleri cezalandırmak için sizlerin kullanabileceği işe yarar bir komuttur. Kesinlikle rastgele ve ya eğlence olarak kullanılmamalıdır; bu komut çatışmaları çözmek ya da her acemi şamanı banlamak için burada değil. Bir grup ya da kabile olarak bir araya gelip bir odada rastgele oyuncuları banlamak, sizlerin ban cezası almanıza yol açacaktır. Bu durumlarda oyla banlama komutunu suistimal etmek tavsiye edilmez.
/ban komutunu "rulet, ya da loto" olarak kullanılarak banlanılmaya çalışılan kişilere karşılık ban cezasıyla sonuçlanacaktır.

DİĞER DURUMLAR

Glitch suistimali
(Şamanken) Bir odayı çökertmek
Uygunsuz kabile isimleri
Oyunla ilgili gizli bilgi, belgeleri linklemek/yaymak

Yasaklanmış glitchlerden (oyundaki ufak hatalar) kesinlikle çıkar sağlamaya çalışmayın. Eğer bilerek bir odayı çökertirseniz (örn: bir anvil god yaparak) oyundan şutlanabileceksiniz.
Sakın uygunsuz kabile isimleri yaratmayın, yoksa kabile için yatırdığınız 500 peyniri kaybedersiniz.
Idari yöneticiler normal oyunculara nazaran daha çok şey biliyorlar ve birgün muhtemelen bazı bilgiler duyabilirsiniz. Bu tarz bilgileri yaymak kesinlikle önerilmez
 
Üst