Kunter Kurt, Kunter Kurt kimdir, Kunter Kurt kaç yaşında, Kunter Kurt nerelidir?

ReiS

#EvindeKal
Co Admin
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi :
8 Ara 2012
Mesajları :
16,428
Puanları :
4,060
Kunter Kurt, Kunter Kurt kimdir, Kunter Kurt kaç yaşında, Kunter Kurt nerelidir?


1966 yılında doğan yazar KUNTER KURT, 1994 yılı ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler mezunudur.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 17.10.2011 – 19.10.2011 tarihleri arasında ŞANLIURFA’da düzenlenen AİLE EĞİTİM PROGRAMI EĞİTİCİ EĞİTİMİ seminerini başarıyla bitirmiş ve bu alanda Eğitici Eğitmeni olmuştur.
2007 yılında, dünyanın 9 ülkesinde İngiltere, İspanya, Belçika, Japonya, İsrail, Kanada,Macaristan, Meksika ve Çin’de geçerliliği ve denkliği olan, American Newport International University’de Davranış Bilimleri Lisans eğitimini ve aynı üniversitede Psikoloji Master eğitimini tamamlamıştır.
NLP Eğitmeni olan KURT, Dikkat Eksikliğini Önleme ve Sürekli eğitim Derneği Başkanı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında Dikkat Eksikliğini Önleme ile ilgili eğitimlerine dernek üyeleriyle devam etmektedir.

Özel şirketlerde, sağlık sektöründe ve kişisel gelişim merkezlerinde yöneticilik ve uzmanlık yapan KURT, eğitim aldığı Amerikan Yerlilerinden Dharma Z. Gaynes ve USA merkezli bir enstitü olan “Uluslararası NLP Eğitmenleri Birliği” INLPTA’ nın kurucusu Dr. Wyatt Woodsmall’ ın eğitim ve lojistik asistanlıklarını yapmıştır. Ayrıca, International NLP Trainers Association’nın (INLPTA) üyesi, eğitmeni, uygulayıcısı ve danışmanıdır.
Dünyanın en ünlü koçlarından, Teri Levine’nin kurucusu olduğu The Coachng İnstitute’den Comprehensive Coach – Kapsamlı Koçluk – Life Coach – Yaşam Koçluğu eğitimlerini almış ve bu alanda eğitimler vermektedir.

2007 yılında Avrupa Birliği projesi kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türk Yerel Hizmet Sen. ve Mersin Toroslar Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen YEREL DÜZEYDE YENİLEŞME ve GELİŞMEDE SOSYAL DİYALOG PROJESİ’ nde Kişisel Gelişim Uzmanı olarak görev yapmıştır.
Sahibi bulunduğu NÖROKEY KİŞİSEL GELİŞİM VE DANIŞMANLIK MERKEZİ, 2011 yılında Akdeniz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci Hareketlilik kapsamında Mesleki Eğitim Kurumlarının Avrupa’da gözlemlenmesi ile Avrupa Birliği Projesinde katılımcı ortak olarak yer almıştır.
Mezitli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Türk İş ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ile ortaklaşa hazırlanan “UYGULAMALI MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ” kapsamında Kosova, Makedonya ve Bosna Hersek’li gençlere, 2010- 2011 yıllarında Beyni Etkin Kullanma ve Verimlilik eğitimleri vermiştir.
2008 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti BAŞBAKANLIK ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ’ ne Kıbrıs’ta eğitimler vermiştir.
Mersin Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve yerel belediyeler ile birlikte “Okullarda Şiddeti Önlemeye Yönelik” projede, Davranış Bilimleri Uzmanı olarak görev yapmıştır.
KURT ayrıca, Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 1.200’den fazla tutuklu ve hükümlüye stres-öfke kontrolü ve kişisel gelişim eğitimleri vermiştir.

Kunter Kurt, TRT 1-Kanal D – TV 8 – Kanaltürk – TNT kanallarında beden ve zihin ilişkisini anlatan programlar yapmış ve ulusal kanallarda eğitim programlarına devam etmektedir.
Davranış Değişim Teknolojisi olan “Advanced Behavioral Modeling” ve “Time Line” (Zaman Çizgisi) eğitimlerini, yaratıcılarından biri olan Dr. Wyatt Woodsmall’dan almış ve milli takımlar için kullanmıştır. Davranış Kalıpları, Ennegram, Myers – Brigs, Claer Graves Modeli gibi psikolojik ve eğitimsel tipolojileri ile ilgili eğitimleri tamamlamıştır.
İş dünyasında vermiş olduğu Stres ve Öfke Kontrolü, Kriz Yönetimi, Motivasyon, Verimlilik, Liderlik Stratejileri, Psikolojik Satış ve Pazarlama Teknikleri, Özgüven, Kariyer Planlaması, Etkili Yöneticilerin Psikolojik Davranış Kalıpları, Pazartesi Sendromu, Duyguları Yönetme, Hedef Belirleme ve Problem Çözme Teknikleri gibi eğitimleri ile de birçok farklı bilgi ve teknikleri harmanlayarak transfer eden bir uzmandır.
1972 yılında başladığı yüzme hayatını 1985 yılına kadar sürdürmüş, 1984 yılında Çanakkale Boğazı’nda düzenlenen yüzme maratonunda Türkiye’nin ilk 3’ü arasına girmiştir. Kelebek ve serbest stilde birçok birincilikler elde etmiştir. Kunter KURT, 3 yıldız BALIKADAM ve GÜMÜŞ CANKURTARAN belgesine sahiptir.

Milli takımlarda uzman eğitmen olarak görev almıştır. Türkiye’ de ilk defa Uzakdoğu sporlarında NLP tekniklerini kullanan KURT, ilk çalışmasında MUAY-THAI milli takımıyla 2005 yılında, TAYLAND’ın başkenti BANGKOK’daki dünya şampiyonasında DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU yaşamış ve dönemin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve spor otoriteleri tarafından ödüllendirilmiştir.
Siyah Kuşak 6.DAN ve profesyonel yakın dövüş uzmanı olan Kunter KURT, 1.000’ den fazla sporcu yetiştirmiştir.
Türkiye genelinde gerçekleştirdiği seminerlerle 250 bin’i aşkın kişiye eğitim veren uzman Kunter KURT, aynı zamanda “”Duygu ve Davranışlarımızın Patronu Olmak “ “Kendime Doğru Yürüyorum” “Sözün Özü” “Cebinde Olmayıp Yüreğinden Verenler” adlı kitapların yazarıdır.

ALINTIDIR.
 
Üst