• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kul Hakkının Önemi Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LÝYA

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
0

Kul Hakkının Önemi Nedir?

Hayatın çeşitli şartlarında ve insanların birbirleriyle ilişkilerinde dikkat etmeleri gerekli pek çok hakları vardır.
Kul hakkı, insanların haklarına saygılı olmak, söz ve davranışlarla onlara zarar vermemek demektir.
Aynı şekilde bir insana zarar verecek şekilde istemediği sözü söylemeye veya davranışları yapmaya kul hakkı yemek denir.
Buna göre, insan haklarına saygı gösterip, zarar vermemek kul hakkına saygı göstermektir.
Bu haklara zarar vermeye çalışmak ise kul hakkı yemek demektir.
Kul hakkı konusunda Müslüman olan insanla, olmayan arasında bir ayrım yoktur, yapılan her haksızlık kul hakkına girer.

Kulun maddî yahut manevî hukukuna riayet etmemek,
Allah katında büyük bir suçtur ve İlâhî affın dışında bırakılmıştır.
Yani, bir kulun hukukunu çiğneyenleri ancak o kul affedebilir.
Kul, hakkını almadıkça yahut hakkından vazgeçmedikçe Allah o suçu affetmemektedir.
İslâm dininde herkes birbirinin hukukuna saygı göstermekle sorumludur.

Konular
4
MFC Puanı
30
Bunlar kul hakkından anlamaz canım bunlarda o yürek yok.

LÝYA

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
0
Onlar anlamazda ben anlarım helal etmek benim elimde her kötülüğün bir cezası vardır ben buna inanıyorum.

Konular
4
MFC Puanı
30
Herşeyin zamanı vardır sessizlik herzaman iyidir bunu unutma sırayla bu işler.

Konular
4
MFC Puanı
30

Konular
742
MFC Puanı
1,230
kul hakkı öyle bir şeydirki Allah bile affetmez düşününki bir cenaze kaldırıken cemate sorarlar hakkınızı helal ettinizmi diye bir kişi helal etmezse o cenaze kalkmaz asla yüce yaradanımız rabbimiz affeder ama kul hakkına asla affetmez şimdi bunu anlamakta önemli Allah korkusu taşıyan bir kişi asla kul hakkı yemez zaten olay burda kopuyor malesef öyle insanlar varki ne Allah korkusu var ne vicdanı var öyle insan gibi görünüp ne olduğu belli olmayan bir varlıklar barındırıyorlar işte

LÝYA

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
0
Bu şekilde düşünüp yazmak hiç hoş değil. Kimin ne olduğunu biz bilemeyiz. Bir tövbe eder ve bağışlanır.

Yüce rabbim herşeyi her günahı affediyor ama kul hakkını affetmeyi kuluna bırakıyor.
Söz konusu benim emeğim hakkımsa ben helal etmem. Pardon ama ortada çalınan bi emek var.
Hainlik var!

Allahım affet bi hainliktir yaptım bi daha olmaz diyememeli kul hakkı yiyen
malesef insanlar eksik biliyor bir çok dini konuları.
İnşaallah affeder şimdi yapayım bi daha yapmam diye bişey söz konusu bile olamaz.
Bu konuyu açmamın sebebi de budur.
İnşaallah insanlar okur ve en önemlisi anlar.

LÝYA

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
0
Bu şekilde düşünüp yazmak hiç hoş değil. Kimin ne olduğunu biz bilemeyiz. Bir tövbe eder ve bağışlanır.

Yüce rabbim herşeyi her günahı affediyor ama kul hakkını affetmeyi kuluna bırakıyor.
Söz konusu benim emeğim hakkımsa ben helal etmem. Pardon ama ortada çalınan bi emek var.
Hainlik var!

Allahım affet bi hainliktir yaptım bi daha olmaz diyememeli kul hakkı yiyen
malesef insanlar eksik biliyor bir çok dini konuları.
İnşaallah affeder şimdi yapayım bi daha yapmam diye bişey söz konusu bile olamaz.
Bu konuyu açmamın sebebi de budur.
İnşaallah insanlar okur ve en önemlisi anlar.

Konular
4
MFC Puanı
30
Bu işler burda yazmakma olmaz onlara onların yaptığının aynısını yapıcaksın ki anlasın kul hakkı hak getire onlara :)

Konular
742
MFC Puanı
1,230
okusada anlayacakmı bakalım bak ne güzel demişsin LİYA insan acaba insanmıdırki sorarım sana

LÝYA

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
0

Sessiz kalamıyorum kendimce itirazımı yapıyorum. Bu da benim en doğal hakkım diye düşünüyorum.
Yazık çok yazık insanlar neden basitleşir neden kendini küçültür anlam veremiyorum.

Konular
742
MFC Puanı
1,230
Katie aynısını yapmak demek canım onun seviyesine inmek demektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...