• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kiz-erkek ogrenci, ayni evde kalabilir mi ?

Konular
28
MFC Puanı
340
Evet arkadaslar, son gunlerin en guncel konusuyla devam edelim ?

Bu bir ozgurluk mudur ? Yoksa Turk dusunce ve aile yapisina ters bir durum mudur ? Neden ?

Konular
710
MFC Puanı
1,720
Üzülerek söylüyorum ki bu söylediğinden dolayı başbakana katılıyorum.. İşin ilginç yanı başbakanın bu söylediğine karşı çıkanların olması.. Onlara da domuz etini azaltmalarını tavsiye ediyorum.. Bu kadar genişlik hoş değil.. Şunuda Biliyorum, Bu Denetlemeler Boş. Zamanında Cok Denetleme Olacaktı. Ne Oldu O İşler ?

Kısacası ;

Kızlarla erkeklerin aynı evde kalması elbette yanlış. Ama memleketin sorunu bu değil.

Konular
324
MFC Puanı
1,110
Bunun yasaklanması gibi bir durumun konuşulması bile çok normal değil.Devletin buna karışmaya hakkı ve lüksü yok o konuda herkesle bende hemfikirim.Ancak Türk örf ve geleneklerine göre de hiçbir ailenin buna izin vereceğini zannetmiyorum.Şuanda bu konu var diye '' EŞİTLİK '' diye haykıran bazı bayanların otobüs yolculuklarında dahi Erkeklerin yanına oturmamaları da çelişkinin büyük örneğidir.

Konular
28
MFC Puanı
340
Benim dusunceme gore basbakan tarafindan yapilan bu aciklama tamamen sacmalik. 18 yasini gecen bireylere "nerde kaliyorsun" hesabini soramaz bir devlet. Ozgurluklere ve kisilik haklarina tamamen aykiri bir tutumdur bu. "Turk orf ve adetlerine aykiri" diyen bir kisi, kendi cocuguna sahip cikabilir pekala ? Kendi evladina sahip cikip-soz geciremiyorsan, devletten medet ummak da nedir ?

Konular
8
MFC Puanı
20
bence doğru bir adım.

+10000000000000

RebeLLiouS

Onursal Üye
Konular
4,783
MFC Puanı
17,280
Burası Türkiye..Biz avrupa halkı kadar Genis deGiliz.. Ben Kızımı Rahatca Erkeklerin arasına Bırakırım Diyen adamdan Şüphe Ederim..Midesi Geniş olanlar izin verir..Herkes Haddini Bilecek Yani Okee ;)

Q

Konular
43
MFC Puanı
0
Mezhepleri geniş düşünceleri kutlarım kutlarım!

Konular
55
MFC Puanı
340
Kalabilir neden kalamasın ki ? Eski okulumda yazılım muh. okurken sınıfımızda 5 kız vardı ve 60 kisi erkekti, projelerimiz oluyordu ve epey detaylıydı, arkadaslarımızla sabahlamak zorunda kaldıgımız gunler olmadı mı ? Elbette oldu. ( artık kızlı - erkekli proje yapma zamanıda baslar eminim hehe. ) Bu sebepten ben bu karısma isini yanlıs buluyorum arkadas, yani aynı evde bulunan her karsı cins sevismek zorunda mı Allah askına ?! Insan kendini bildikten sonra hiccbiseycik olmaz o kisiye. Benim ailem bile kaldıgım kisileri sorgulamıyorken sorgulamak basbakana mı dustu ? Herkes kendi isini yapsın, ee tabi secimler yaklasıyor nasıl oy toplayacak. Ah ah yine yaptı yapacagını !

Konular
365
MFC Puanı
6,000
Çok yanlış kelimeler seçtikleri için çok tepki aldılar.Bir yandan üniversite öğrencilerinin kredilerini evlenirlerse sileceğiz, hatta kredi imkanı sunacağız diyorlar, bir yandan da aynı evde kızlı erkekli kalınmaz deyip ailelerin içlerine kurt düşürüp oy peşinatıyla insanların akıllarına olmadık şeyleri koyuyorlar.
Bir kere onlara ne kişinin özgür iradesi, ne yapıp yapmayacağını zaten kendisi belirliyor.Niye üniversite öğrencileri, yahu milletvekilleri bir eş dururken 2-3 tane daha imam nikahı kıyarak alıyor, onlar günah olmuyorda üniv. öğrencileri mi bu adamın adaletini sekteye uğratıyor.Valla el atmadıkları bir bu alan kalmıştı ona da attılar tam oldu, yakında evlere tek tek baskında yaparlar hatta bununla kalmayıp kapılara işarette koyarlar.
Şu ilginç olayda var, üniv. öğrencilerine yeterli imkan sunsalar, kiralarda, kalma yerlerinde hatta evlerini kiraya verenleri uyarsalar belki de bu olmayacak.Kişilerde şu mantık var, sen öğrencisin sende para vardır deyip kirayı 1000 lira veya 500lira yaparsa hiç kusura bakmasın kimse veremez.Ee bunun doğal gazı suyu derken nerdeyse 2bin liraya gelir.Böyle bir durumda evin odalarını bölmek zorunda kalırlar.Tamam aralarında resmi bir münasebet olmayan kız ve erkeğin aynı evde kalmasını bende onaylamıyorum ama kökten çözümü kendileri yapmıyorlar ki, paso suçlu bu, günah keçisi bu diyorlar.
Bir diğer husus, "üniversite diyoruz" lise değil ki sınavlarda ailen çalıştırsın seni.Vize-final zamanlarında herkes bir eve doluşur ve ders çalışır.Bunun farklı bir mantığını arayan adam hiç kusura bakmasın ar damarını çatlaşmış ve fesatlıkta tavan yapmış olur.

Seçimlere 3 ay kala böyle bir şey yapmaları ve bazı insanlarımızın "ah çok da iyi yaptın" demesi çok ilgincime geliyor.Çok mu cahiller yoksa makineleştiler mi anlam veremiyorum.Valla bunlara karşı olanlara şu soruyu sormak gerekli,
siz hiç sevgilinizle veya erkek arkadaşınızla böyle hani karşısınız ya hiç mi aynı evde biraraya gelmediniz.Hiç mi günah diye nitelendirdiğiniz şeyleri yapmadınız?Ya da siz çok namuslusunuz ya yürürken bile gözlerinizi yere dikerek mi yürürsünüz?

Bence, bu suçu atanlar gerçekten gelecek nesilden korkuyorlar.Eğitime karışan, insan hayatına karışan, yasalarla bunları zorla değiştirmeye çalışan insanlar kesinlikle ve kesinlikle korkak insanlardır.

Suçlanan gençlik, bizim gençliğimiz.Çoğu(nuz,muz) okumuş, görmüş geçirmiş insanlar(ız).Elinizi vicdanınıza koyun, bugün üniv. öğrencilerine laf atarlar yarın bir gün eşinize,evinize,çocuğunuza,size karışırlar.

Konular
2,686
MFC Puanı
180
Olmadık şeylerden Kastınız Ne Bilmiyorum ama, Olmadık Dediğiniz Herşeyin olduğunu Biliyoruz üniversite ortamlarında Belki kurunun Yanında Yaşı da Yakıyorlar Ama Sevgililerin kızlı Erkekli Aynı Evde kalmalarını ben doğru Bulmuyorum kendi adıma 'Medeniyet yada çağdaşlık ' düzeyinde Geri Kafalılık olarak Algılanabilir . ama çok ileri Gitmektense Geri Kalmak iyidir Bazen. üniversite ortamlarını iyi Bilen Biri olarak Herşeyin Dozunda kalması Gerektiğini Düşünüyorum.Oturmak kalkmak Neyse de Aynı Evde Yaşamak Nedir Yahu . 'MÜSLÜMAN' Bir ülke Burası Bunu iktidarın Yada Muhalefetin konu Alması pekte önemli değil Aslında Bunu insanların EDEP Sınırları içerisinde Kendi Düşünceleriyle Bulmaları Gerekiyor. Ama Biz Aşırı Modern Bir Toplumuz Avrupa Özentisiyiz o Yüzden Gençlerimize Kötü Bir karar Gibi Geliyor Ama Olması Gereken Zaten Bu.

Konular
324
MFC Puanı
1,110
Konu çok güzel gidiyor.Ancak konuşma uslubumuza dikkat edersek kapatmak zorunda kalmayız.

Zia

Konular
2
MFC Puanı
20
Herkese merhaba.

Öncelikle belirtmeliyim ki, burada bahsedilen konunun, sabahlara kadar ders çalışan öğrencilerle alakalı olduğunu hiç sanmıyorum.

Bir çok öğrenci, eş yaşamı düzeyinde aynı evde kalıyor.
Bu durum, hemen hemen herkesin çevresinde oluyordur zaten.

Kendi bakış açım, bu durumu onaylamıyor.
Ama buna gelenek/görenek veya ailem engel olduğu için değil.
Ben kendi yaşamıma duyduğum saygıdan ve yanlış bulduğumdan ötürü onaylamıyorum.

Gelelim 3.şahısların durumuna.
Ne benim, ne sizin, ne de Başbakan'ın bu durumun derinlerine inip, insanları yargılama hakkı yok.
Eğer ailenizde böyle bir durum var ise, bunu aile içinde çözersiniz.
Eğer bir aile, çocuğum okuyor diyip onu kendi haline bırakırsa, arkasını döndüğünde olacakları kabul ediyor demektir.

Ayrıca bir insanı ne kadar kısıtlarsanız kısıtlayın, o bildiğini okur.
Başbakanımıza kalsa, düşünmeden getirecek şeriat kanunlarını zaten, her neyse.

Sözün özü, insanların özel hayatı, ancak ve ancak kendilerini ilgilendirir.
Konu için teşekkürler.

Konular
28
MFC Puanı
340
Olmadık şeylerden Kastınız Ne Bilmiyorum ama, Olmadık Dediğiniz Herşeyin olduğunu Biliyoruz üniversite ortamlarında Belki kurunun Yanında Yaşı da Yakıyorlar Ama Sevgililerin kızlı Erkekli Aynı Evde kalmalarını ben doğru Bulmuyorum kendi adıma 'Medeniyet yada çağdaşlık ' düzeyinde Geri Kafalılık olarak Algılanabilir . ama çok ileri Gitmektense Geri Kalmak iyidir Bazen. üniversite ortamlarını iyi Bilen Biri olarak Herşeyin Dozunda kalması Gerektiğini Düşünüyorum.Oturmak kalkmak Neyse de Aynı Evde Yaşamak Nedir Yahu . 'MÜSLÜMAN' Bir ülke Burası Bunu iktidarın Yada Muhalefetin konu Alması pekte önemli değil Aslında Bunu insanların EDEP Sınırları içerisinde Kendi Düşünceleriyle Bulmaları Gerekiyor. Ama Biz Aşırı Modern Bir Toplumuz Avrupa Özentisiyiz o Yüzden Gençlerimize Kötü Bir karar Gibi Geliyor Ama Olması Gereken Zaten Bu.

Nerden biliyorsun Ayni evde kalan ve ya kalacak olan ogrencilerin musluman oldugunu ? Ya da bahsettigin bu EDEP SINIRLARI 'ni kim cizip, kim belirliyor ? Genclerin kotu kararlarini engellemek istiyorsa bir devlet, uyusturucunun onune gecsin. Sokakta yuruyen 5 yasinda cocuk bile biliyor hangi semtlerde uyusturucu ticareti yapildigini. Neden devlet bunlarin onune gecmiyor da, ayni evde kalan 18 yasini gecmis Resit bireylere mudahale hakki goruyor kendinde.

Unutma; Yasalar onunde 18 yasini gecen herkes ESIT HAK ve OZGURLUKLERE sahiptir. Bugun 18-24 yasindaki ogrencilerin kaldigi yeri kontrol altina almak isteyen devlet, yarin 55 yasina kadar herkesin ozgurluklerine mudahale hakkini kendinde gorur.