• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kitap önerisi-İdrisilerin Evi

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
İran edebiyatından ilk tanıştığım yazar Sadık Hidayet olmuştu. Kör Baykuşu okurken hem çok etkilenmiş hem de anlayamadığım bir dünyaya mistik kırmızı bir kapının deliğinden bakış atmıştım.

Bu sefer de İdrisilerin evinde buldum kendimi.. pencereden süzülen rüzgarın yatak altı tozlarını süpürdüğü, eşiklerin hatıraları sindirdiği, duvarlarının içinde yaşayanların duygularıyla beslendiği bir ev.

Zamanla satırlar size işgal edilenin mekanlar değil o mekanlarla bütünleşen insanlar olduğunu anlatan birer gerçeklik haline geliyor.

Alizade’nin kalemi onun damarlarından akan hüzün , karanlık ve mistik bir mürekkebin gücüyle bizlere bir şeyler fısıldıyor. Bize düşen ise onu dinlemek.

Hayatına son vermeyi seçen yazarların eserleri beni her zaman derinden sarsıyor. Gazale Alizade de onlardan biri oldu benim için..

IMG_3092.jpeg

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Değişik bir kitaba benziyor, hüzünlü anladığım kadarıyla.

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Hem hüzünlü, hem mistik, hem de dönemin travmalarını bir hane üstünden anlatıyor. Çok güçlü bir kalem Alizade.
Evet mutlaka kuvvetli bir kalemden yazılmış ama ben travmalı kitapları okuyamıyorum çok etkileniyorum maalesef:(

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,540
Paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık 👍