• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

KadroLu öğretmen olmak için sizce de atama hayâl mi?

Konular
296
MFC Puanı
10,100
KadroLu öğretmen olmak için sizce de atama hayâl mi?

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Aslında değil ama önce sistemi komple değiştirmeli...

45 yaşından sonra öğretmenlik yapmamalı mesala öğretmenler, danışman öğretmenlik yapmalılar 55 yaşına kadar en fazla.

Hem yetiştirilen öğrenciler için hem öğretmenler için , gençlerinde önü açılır...

Ne bileyim en azından ben böyle düşünyüroum

Konular
296
MFC Puanı
10,100
Aslında değil ama önce sistemi komple değiştirmeli...

45 yaşından sonra öğretmenlik yapmamalı mesala öğretmenler, danışman öğretmenlik yapmalılar 55 yaşına kadar en fazla.

Hem yetiştirilen öğrenciler için hem öğretmenler için , gençlerinde önü açılır...

Ne bileyim en azından ben böyle düşünyüroum
Kesinlikle katılıyorum.Sistem değişmezse
45 üstü öğretmenlerde emekli olmadıkça gençlerin
önü açılmıyor.Şahsen bu sene mezun olucam İnşaAllah ama
atanabileceğimi sanmıyorum.
O derece bir ümitsizliğe sürüklüyorlar.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,460
nazZ atama olsa ne olur istersen 100 puan al mülakatı keyfine göre geçirmeyebilir.

Kuzenimi mülakata götürdüm geçenlerde zarftan çıkan sorular haricinde çok saçma sapan sorular sormuşlar. Bir tanesi seçimler hakkında ne düşünüyorsun? Lan benim öğretmenlik mülakatımla seçimler ne alaka :) Oda direk Ak partiye oy vermeyi düşünüyorum o bizim aydınlığımız demiş tabiki ahaha ulan varya neyse bip bip bip. :)))

Konular
296
MFC Puanı
10,100
@nazZ atama olsa ne olur istersen 100 puan al mülakatı keyfine göre geçirmeyebilir.

Kuzenimi mülakata götürdüm geçenlerde zarftan çıkan sorular haricinde çok saçma sapan sorular sormuşlar. Bir tanesi seçimler hakkında ne düşünüyorsun? Lan benim öğretmenlik mülakatımla seçimler ne alaka :) Oda direk Ak partiye oy vermeyi düşünüyorum o bizim aydınlığımız demiş tabiki ahaha ulan varya neyse bip bip bip. :)))

Valla.doğru söylüyosun okuyoruz ama okul bittikten sonra asıl telaş başlıyor yok kpssydi yok mülakattı ölme eşeğim ölme :/
Ayrıca kuzenin napsın onların zora koşması işte...
Benimde ablam mülakata girdi okyanus çeşitlerini say demişler.Ablam dicekmis Allah sizin belanizi versin:D
Sayamadı geçirmediler.
Amannn saçmalardan seçmeler işte:)
Bende valla atanacağımı sanmıyorum,ücretli veya sözleşmeli öğretmenlik yaparım artık:)

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,460

Valla.doğru söylüyosun okuyoruz ama okul bittikten sonra asıl telaş başlıyor yok kpssydi yok mülakattı ölme eşeğim ölme :/
Ayrıca kuzenin napsın onların zora koşması işte...
Benimde ablam mülakata girdi okyanus çeşitlerini say demişler.Ablam dicekmis Allah sizin belanizi versin:D
Sayamadı geçirmediler.
Amannn saçmalardan seçmeler işte:)
Bende valla atanacağımı sanmıyorum,ücretli veya sözleşmeli öğretmenlik yaparım artık:)

Valla size çok acıyorum ama yapacak birşey yok Allah size kolaylık ve sabır versin.

Kuzenim ayrıca şuan Kıbrıs Özel Üniversite de Avukatlık okuyor. Adam kendisi demedi mi 'Yok kardeşim devlette kadro' diye :) Devletten birşey çıkmaz boşa kürek sallama yani ;)

Konular
296
MFC Puanı
10,100
Valla size çok acıyorum ama yapacak birşey yok Allah size kolaylık ve sabır versin.

Kuzenim ayrıca şuan Kıbrıs Özel Üniversite de Avukatlık okuyor. Adam kendisi demedi mi 'Yok kardeşim devlette kadro' diye :) Devletten birşey çıkmaz boşa kürek sallama yani ;)
Devlete kaldıysa işimiz Yandık zaten Amin inşaAllah Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın:f4:

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Zaten kadrolu atama diye bir şey kalmadı ki bu tipte bir atama hayal olsun. Sözleşmeli olarak atanır, görevini tamamlar ve sonra kadroya geçersin.

Haa, kadro olmalı mı olmamalı mı diye tartışacaksak ben 657 karşıtı bir birey olarak özelleştirmeden yanayım. Okullar kendi öğretmenlerini kendileri seçebilmeli. Maaş konusunda esnek olabilmeli. Tabi bu öneri Türkiye için değil. Çağdaş dünyayı yakalamış ülkeler için. :sigara

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Bu ülkede atama hep hayaldi ki...
Bizler kediye uçmayı öğreten bir eğitim sistemine sahibiz...ideolojik ve statükocu bir eğitimden bundan fazlası beklenmez...

İhtiyaç olmasına rağmen atama olmayan bir sisteme sahibiz.

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
177
MFC Puanı
41,910
Değişen bir şey yok..hala yerimizde sayıyoruz bu tarz konularda.