• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

istenilen kanalda clone taraması yapmak/özel kod.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Darwin

MFC Üyesi
Konular
8
MFC Puanı
390
Öncelikle şunu belirtmek isterim kod bana ait değildir arkadaşlar isteğim üzerine sunucumuzda #mirchelp kanalında görev yapan calışmalarıyla takdir kazanmış Mudin e aittir forumda faydalı bir kod olduğunu düşündüğüm için paylaşıyorum şimdi olayımız şu;

örnek veriyorum edebiyat kanalında clone taraması yapıcaz /clone #edebiyat yazıyoruz ilk önce kanalda who cekiyor yani komutu ilk uyguladığımızda size clone yi vermicek kanala who cekicek ama tekrar /clone #edebiyat yaptığımızda bu kez size clone sayısını host unu ve nicklerini vericek basit ama kullanışlıdır.

alias clone {
$iif(!$ial,ial on)
$iif(!$chan($1).ial,who $1)
var %s 1
echo -a $1 kanal clone listesi :
while (%s <= $ialchan(*,$1,*)) {
var %n = $ialchan(*,$1,%s).nick, %h = $ialchan(*,$1,%s).host, %z = $ialchan($+(*@,%h),$1,0), %k = 1
if (%z > 1) {
while (%k <= %z) {
set %count $addtok(%count,$ialchan($+(*@,%h),$1,%k).nick,32)
inc %k
}
echo -a IP Adresi: %h Bu IP de toplam $+(,%z,) clone bulunmaktadır.
echo -a Nickler: %count
unset %count
}
inc %s
}
}
remotenize bu kod'u eklemeniz yeterli arkadaşlar...
kullanım şekli; /clone #kanal

Konular
324
MFC Puanı
1,110
Paylaşım için teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...