Hücresel Veri seçeneğini açma veya kapatma

BoluBeyi

Hepinizin Canı Cennete ..!
MFC Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi
24 Mar 2017
Mesajları
4,313
Puanları
0
Ayarlar > Hücresel bölümüne gidin. Aşağıdaki seçenekler de kullanılabilir olabilir:

Uluslararası Ses Dolaşımı’nı açma veya kapatma: (CDMA) Diğer operatörlerin ağlarını kullanmaktan kaynaklanan ücretleri önlemek için Uluslararası Ses Dolaşımı’nı kapatın. Operatörünüzün ağı kullanılamadığında, iPhone hücresel (veri veya ses) servislere sahip olmayacaktır.

Uluslararası Dolaşım seçeneğini açma veya kapatma: Uluslararası Dolaşım seçeneği; operatörünüze ait ağın kapsama alanında olmayan bir yerdeyken hücresel veri ağı üzerinden İnternet’e erişmenizi sağlar. Seyahatleriniz sırasında uluslararası dolaşım ücretleri ödemek zorunda kalmamak için Uluslararası Dolaşım seçeneğini kapatabilirsiniz.

4G/LTE’yi etkinleştirme veya etkisizleştirme: (Kullanılabilirlik operatöre ve bölgeye göre değişir) 4G veya LTE kullanımı, bazı durumlarda İnternet verilerinin daha hızlı yüklenmesini sağlar ama pil performansını düşürebilir. 4G/LTE’yi kapatma, Ses ve Veri’yi (VoLTE) veya Yalnızca Veri’yi seçme seçenekleri vardır.

Ses ve Veri: (Bazı operatörler) Verileri daha hızlı yüklemek için LTE’yi seçin. (Bunun yapılması VoLTE’yi de açar). Pil ömrünü artırmak için daha düşük hızları seçin.

Kişisel Erişim Noktası’nı ayarlama: Kişisel Erişim Noktası, iPhone’daki İnternet bağlantısını bilgisayarınızla ve diğer iPhone, iPad ve iPod touch aygıtlarınızla paylaşır. Bu kılavuzdaki iPhone’unuzun İnternet bağlantısını paylaşma konusuna bakın.

Wi-Fi Yardımını açma veya kapatma: Wi-Fi bağlantısı zayıfsa, Wi-Fi Yardımı sinyali arttırmak için hücresel veriyi kullanır.

Not: Hücresel ağ üzerinden veri kullanılması ek ücretlere neden olabilir.
 
Üst