• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Her Şey Miroslav Stoch'un Elinde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
146
MFC Puanı
520
Her şey Miroslav Stoch'un elinde

“Yılın Golünü attım, artık oynarım herhalde” diyen Slovak yıldızın sözlerini Fanatik'in usta kalemleri yorumladı: “Sahada ödül değil, futbolcu oynar. Performansını istenilen seviyeye çıkardığı anda rahatlıkla formayı kapar”

wol_error.gif
Resimi Orjinal Boyutta Görüntülemek İçin Tıklayın
fft104mm2075417.jpg
Formayı hoca vermez

“Yılın golünü attım, artık oynarım” diyen Stoch önce hafızasını yoklamalı, “Ben bu takımda neden oynayamıyorum” demeli. Gerçekten iyi bir futbolcu. Zaman zaman gerçekten çok iyi oynadı, formayı hak etti. Ancak bir de madalyonun arka yüzü var. Antrenmanlarda yeterince çalışmadı, kadroya giremeyince küstü. Dış basına ise devamlı “gideceğim” sinyallerini verdi. Kocaman’ın söylemi ise, “Formayı ben vermem, futbolcu alır” şeklinde. Artık şapkayı önüne koyup, çok çalışarak, formayı kendisinin kapması lazım.

Yusuf Dursun

Performans bağlantılı

Patron Aykut Kocaman olduğuna göre kadroyu belirlemek de tamamen onun yetkisinde. Stoch, Fenerbahçe’de zaman zaman iyi maçlar oynadı, güzel gollere imza attı. Formsuz olduğu dönemlerde ise kulübede oturdu. Slovak yıldızı bizzat isteyen Aykut Kocaman, ona her fırsatta forma verdi. Yani kasıtlı olarak oynatmıyor olamaz. Bunu hiçbir teknik adam yapmaz. Ayrıca attığı gol birinci seçildiği için de forma vermez. Stoch antrenman ve maç performansını istenen seviyeye çektiği anda, formayı elinde bulur.

Yalçın Türk

Sahada ‘ödül’ oynamaz

Tüm Fenerbahçeliler, Stoch’tan oynamasını (oynatılmasını değil) bekliyor zaten. Yani ilk yarıdaki değil, geçen sezonki Stoch gibi oynamasını. Yılın golünü attı tamam da, bu sezon (22 maçta forma giydiği 1.081 dakikada) bırakın güzelini falan, henüz tek bir golü bile yok. Ödül güzel de, sahada oynayan ödül değil, futbolcudur. Artık omuzlarında bir de yük var. Özellikle Avrupa maçlarında, “yılın golü”nü atan isim olarak ayrı bir gözle izleneceğini unutmamalı ve bunun gereklerini yerine getirip, eski Stoch olmalı.

Mesut Konukçu

Stoch ne demişti?

FİFA 2012 Puskas Yılın Golü’nün sahibi Miroslav Stoch, ödül töreninin hemen ardından haber müdürümüz Mehmet Demircan’a yaptığı açıklamada, “Neden 11’de olmadığıma dair soruların yanıtını verecek tek kişi Aykut hoca. Bana zaten fazla bir açıklama yapmıyor. Fazla konuşmuyoruz birbirimizle. Tek söylediği, ‘Caner senden daha iyi’ Buna katılmıyorum. Caner’den daha iyi bir futbolcuyum. Vargücümle çalışıyor, formayı da hakediyorum. Muhteşem bir ödülün de sahibi oldum. Aykut hoca, bundan sonra herhalde beni oynatır” demişti.

wol_error.gif
Resimi Orjinal Boyutta Görüntülemek İçin Tıklayın
fft30mm2075416.jpg

Stoch: Taraftar farkıyla kazandım

Önceki gece 04.00 sularında Antalya’ya inen Stoch, iki saatlik uykunun ardından katıldığı sabah idmanında arkadaşlarının alkışlarıyla karşılandı. Tek tek tebrikleri kabul eden Stoch, akşam bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına, Fanatik’e Aykut Kocaman ve Caner’le ilgili söylediklerini garip bir şekilde yalanlayarak başlayan Slovak oyuncu, “Harika bir deneyimdi. Sadece ödülü aldığım için değil o ortamda bulunduğum, külubümü temsil ettiğim için. Çok yoğun mutluluk hissi ve gururla sahneye çıktım. Herkes kazanabilirdi. Belki de benim bir adım öne geçmemin sebebi Fenerbahçe oyuncusu olmam. Milyonlarca taraftarı olan, fanatik derecesinde kulübünü seven taraftarımız var, onların desteğiyle ben kazandım” diyerek taraftara mesaj gönderdi.

Motivasyon kaynağı

Ödülün kendisi için heves ve motivasyon kaynağı olduğunu kaydeden yıldız oyuncu, “Daha çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Bir gol bulursam, gerisi gelecektir. Burada olduğum sürece takıma ve işime konsantre olacağım. Gelecekle ilgili konuşmayı sevmem. Geleceğin ne getireceğini kimse bilemez. Mümkün olduğu kadar bugünü yaşamaya çalışıyorum. Şu anda buradayım, kulübüme katkıda bulunmaya çalışıyorum. Günlerin ne getireceği bilinmez” dedi.

Golün yarısı Alex’in

“Alex ile dün (önceki gün) bir telefon konuşması yaptım ve kendisine teşekkür ettim. ‘Bu golün yarısı senin’ dedim. O da, ‘Yüzde 70’i senin, yüzde 30’u benim’ karşılığını verdi. Ben de, ‘hayır, yüzde 50, yüzde 50 olsun’ dedim. Gerçekten güzel bir asistti.”

Messi benim idolüm

“Messi ile birbirimizi tebrik ettik, tanıştık, el sıkıştık, fotoğraf çektirdik. Heyecan vericiydi. Benim için çok büyük bir idol, örnek bir futbolcu. Ödülü 4. kez kazandı ama bence daha da çok kazanacak. Başka dünyadan gelen biri gibi. Ronaldo, İniesta da iyi oyuncular ama Messe bence onlardan 3 seviye daha yukarıda.”

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...