• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

DarkLord ile Röportaj (15.06.2013)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
20
MFC Puanı
970
«21:22:18» <Lady> Merhaba DarkLord

«21:22:29» <DarkLord> Merhaba Lady iyi akşamlar.

«21:22:49» <Lady> Hoşgeldin röportajima ayrica kabul ettigin icin tesekkür ederim :)

«21:23:35» <DarkLord> Hoşbuldum ben teşekkür ederim megaforum ailesi ve yonetimi olarak beni layik gördüğünüz için.

«21:23:46» <Lady> Hazirsan baslayalim o halde?

«21:24:05» <DarkLord> Yani, evet hazirim başlayabiliriz

«21:24:27» <Lady> Uzun yillar oldu seni tanayali fakat bende hakkinda tam detayli bilgi bilmiyorum..
«21:24:29» <Lady> O yüzden
«21:24:36» <Lady> Bu röportaj benim icinde güzel olacak.
«21:24:44» <Lady> Simdi kisisel bilgilerle baslamak istiyorum

«21:24:48» <DarkLord> Peki

«21:25:13» <Lady> DarkLord kimdir , neler yapar ? Burcu , sevdigi filmler , sevdiği kitaplar , dinledigi muzikler , hobiler , fobileri nelerdir kisaca bahseder misin?

«21:29:39» <DarkLord> Darklord, kartal antmendir. Mersinliyim 09 04 1990 doğumluyum Burcumda koçtur. Hayatımda izlediğim film sayısı fazladır fakat en çok etkilendiğim ve hala hafızalarımdan silinmiyen 2 tane film vardır, yeşilyol ve v for vandettadır. İzlemiyenler için kesinlikle tavsiye ederim. Genelde Slow ve özgün müzikler dinlerim. Hobilerim arasında balık tutmak ve yüzmek vazgeçilmez hobilerim arasından diyebilirim. Fobim, hah inanır mısın, dürüst olacağım hayatımda
«21:32:06» <DarkLord> hayatımda ki en büyük fobim, karabasandır. :)

«21:32:34» <Lady> :) Karabasan olmasi kötü, şayet birçok insanin korkulu anidir, verdigin bu kisa ve öz bilgiler icin tesekkür ederim
«21:32:36» <Lady> devam ediyoruz..
«21:33:28» <Lady> DarkLord yani kartal seni yillardir sanalda görüyoruz, sanal platform icerisinde tanilan kisiliklerdensin.
«21:33:58» <Lady> Peki sana sanal ortam nedir denilse ne cevap verirsin, veya daha özetle IRCd denilse aklina ne gelir?

«21:35:44» <DarkLord> Yani şimdi sanal ortam kendi içeresinde çok farklı çeşitlere ayrılır. IRCd platformunda sanallık durum hiç kalmıyor inan ki. görüşmeler samimiyetler tanışmalar, tamamen tamamı öyle olmasada dürüstlük içeresinde oluyor. Benim için de IRCd bir yaşam tarzı diyebiliriz. Su içmek, nasılsa IRCd da öyle diyebilirim.

«21:38:14» <Lady> Yani iste eskilerin farki böyle görünüyor. Normalde chat yazip tarayicisina, cetlesmek isteyen insanlar sanal yani imajinel olarak görülen ortamlar, eskilere göre yasanilan dostluklar ve real görüsmeler sonucu cok farkli bir boyut kazandirabiliyor.
«21:38:30» <Lady> Tesekkur ederim icten yorumun icin.

«21:38:35» <DarkLord> Ben tsk ederim Yeliz

«21:39:11» <Lady> Peki, senin icin su icmek gibi olan IRCd yasaminin biraz künyesinden bahsedebilirmisin.
«21:39:12» <Lady> Yani;
«21:39:26» <Lady> Hangi sunucularda, hangi görevlerde bulundun ve hangi nicklerleydin?

«21:41:12» <DarkLord> Ben sadece Zurna.Net ve Sohbet.Net sunucularında gorev aldim. Onların dışında da geçici olarak Liderchatteydim seninle ilk tanıştığım sunucuydu hatta:) Zurna.Net de Nickim Solie idi. Sohbet.Net ve Liderchatte DarkLord idi. Zurna.Net de sade irc operi olarak takılıyordum fakat sohbet.net ZaiL abinin bana operhelp kanalını vermesiyle birlikte Operhelp departman sorumluluğu ile gorev almaktayım şuanda

«21:41:52» <Lady> evet, liderchat'i unutamiyorum acikcasi, güzel günlerdi ;)

«21:42:01» <DarkLord> Kesinlikle :)

«21:42:21» <Lady> Bu sunucular dahilinde en cok seni Sohbet.net adi altinda görev aldigini gördüm, peki bunun sebebi nedir?

«21:44:07» <DarkLord> ZaiL Mehmet abinin abiliği sayesinde diyebilirim:) Çünkü Zurna.Net de Hanedanın doneminde yonetimdeyken ve anlaşamayıp oradan ayrılıp bu sunucuya geldiğimde bana sahip çıkmasından ve güvenmesinden kaynaklanan birşey bu. Hatalarımda oldu yanlışlarımda oldu ve buna rağmen Zail abi bana hep destek ve sahip çıktı sağ olsun.
«21:44:38» <DarkLord> Hakkı asla ödenmez

«21:44:58» <Lady> Evet mehmetin gerek arkadaslarina gerekse server'e verdigi önem ve emek tartisilamaz sanirim.
«21:45:15» <Lady> Peki irc dünyasinda hic unutamadigin bir olay var mi?

«21:46:59» <DarkLord> Yani herkesin olduğu gibi benim de var. Spam almasını bilmiyordum ilk almak istediğimde spamı yanlış aldım ve sunucuda bir kullanıcı başka birisine yada kanal genelinde ne yazarsa yazsın direk atılıyordu. geceydi kimsede yoktu. baya başım ağrımıştı 2 saat boyunca :) yanlış spam olabilir unutamadığım.

«21:47:44» <Lady> hahah :)) güzeldi gerçekteen ;)

«21:48:04» <DarkLord> :D

«21:48:13» <Lady> Simdi klasik ve bir o kadar merak edilen bir soruya geciyorum
«21:48:14» <Lady> Sanal dünyaya nasil basladin ve kac yildir sanal dünyadasin?

«21:48:26» <DarkLord> :)) meşhur soru evet
«21:50:25» <DarkLord> Sanal dünyaya ilk, mahalle de ki arkadaşlarla rate.ee diye bir sitede yabancı kızların msnini bulup eklemekle başlamıştı :D tabi ozamanlar 15 16lı yaşlardaydık heyecan aranır yaştı. daha sonra irc ile tanıştım, 18 li yaşlarımdı. oyun kanalına oyun için gelirdim. lakin ne zaman oyun kanalında 1.oldum ozaman herşey başladı:)
«21:50:43» <DarkLord> ondan sonrada meraklana meraklana herşeyi gorup
«21:50:44» <DarkLord> yaşadık işte.
«21:50:47» <DarkLord> bu durumlara geldim

«21:51:07» <Lady> Merak iste, bircogunun sebebi bu aslinda.. Farkli dünyalara acilmanin kapisi ;)
«21:51:41» <Lady> Peki sanal ortamda hic dostum diyebilecegin kisiler oldu mu? Varsa nick verebilir misin?

«21:53:00» <DarkLord> Evet oldu ama kendisi artık sanala girmiyor. Nicki de kuweytLi idi.
«21:53:19» <DarkLord> Ailelerimiz dahi tanıştı
«21:53:25» <DarkLord> büyük bir dostluk diyebiliriz:)
«21:53:58» <Lady> Çok güzel Allah daim etsin.
«21:54:08» <DarkLord> Amin inşallah.

«21:54:13» <Lady> Peki biraz yüzünü kizarticak bir soru sormak istiyorum
«21:54:51» <Lady> Sanal ortam diyoruz fakat cok yankili asklarada tanik olabiliyoruz, senin unutamadigin bir askin varmi sanalda? ve suan herhangi bir iliskin var mi?

«21:58:53» <DarkLord> ilk girdiğim dönemlerde oyun kanalında birisiyle gorusuyordum. benden de 3 yaş büyük idi, fakat bir türlü rayına koyamamıştık. nedenler vardı. anlam veremediğim yada bilmek istemediğim nedenler. şimdi o yok. içimde kaldı sadece.. fakat hayatım ona bağlı kalacak değildir. olamaz. suanda yeni tanıştığım birisiyle yakınlaşma içeresindeyim gorusuyorum. ve oda beşiktaşlı :) yüzde 90 lık kısmı tamamladık diyebilirim:)) onada aynısını demiştim. hayırlısı di

«21:59:43» <Lady> Amin hayirlisi olur insallah, inan mutlu olmani cok cok isterim.

«21:59:55» <DarkLord> Sağol Yeliz

«22:00:30» <Lady> Evet benim sorularim bu kadar, simdi de forumda sorulan cevap vermedigimiz sorulari soracagim
«22:00:33» <Lady> hazir misin? :)

«22:00:41» <DarkLord> eet hazırım :)

«22:00:50» <Lady> Bu nicki alma amacı nedir ?

«22:01:13» <DarkLord> karanlıklarda herkes efendidir, bunu ima etmek için aldım.
«22:01:27» <DarkLord> yani karanlık olan her yerde yenen olmaz. herkes yenendir. imasından :)

«22:02:11» <Lady> pekala, diger soruya geciyorum
«22:02:11» <Lady> Forumumuz hakkındaki dü$ünceleri nelerdir ? (megaforum)

«22:03:25» <DarkLord> Forumumuz cok guzel gidiyor, ben dahi bağımlı oldum pek anlamadığım halde. gazete ve haberden farkı yok. umarım dahada iyi yere gelir forumumuz siz sayesinde :)

«22:04:01» <Lady> Evet bencede cok kaliteli bir forumumuz var, umarim bu kalitesiyle devam eder.
«22:04:09» <Lady> Ve diger arkadaslarin sorularina geciyorum.
«22:04:26» <Lady> Arkadaslık bi yere kadarmi ?

«22:05:26» <DarkLord> ya aslında :) arkadaşlık sonsuzluğa kadar olmalıdır. dargınlık ve küslük olabilir ama bunlar asla geçici değildir. bu soruyu soran benim çok sevdiğim tatlycimin bana kırgın oldugu donemde sorduğu sorudur:) onu çok seviyorum. arkadaşlık sonsuza kadardır. her zaman.

«22:05:53» <Lady> ;) güzel
«22:05:55» <Lady> bir diger soru ;
«22:05:57» <Lady> Bazen İnsan yapmacık Olabilirmi menfaatleri dogrultusunda ?

«22:07:22» <DarkLord> tabikide olabilir. kendisini tatmin edecek durumlarda menfaat ön plana çıkıyor onur ve şerefi ezip. buda kötü durum oluyor. zaten ticaretlerin çoğuda menfaatlar üzerine kurulu olmuş durumda? yoksa kimsenin umrunda da değiliz.. :)

«22:08:08» <Lady> Aynen öyle..
«22:08:15» <Lady> simdi bir diger arkadasin sorularina geciyorum..

«22:08:30» <DarkLord> tabiki.

«22:08:37» <Lady> Anil bayagi soru sormus, icerisinden 10 tanesini sectim ben senin icin haydi baslayalim :)
«22:08:44» <Lady> Nasil bir Kisilige sahibsiniz?

«22:08:59» <DarkLord> Kişilik olarak karamsar duygusal ve anarşist bir yapıya sahibimdir. Dışarıda ki insanların yorumlarına görede Asi olduğumu söylerler.. Genelde zararsız duygusal piskopatlardanımdır :)

«22:09:40» <Lady> :) iste benim tanidigim kartal ;)
«22:09:43» <Lady> En sevdiğin renk ?

«22:10:05» <DarkLord> Benim için renklerden sadece ifade katan tek renk siyahtır. Çünkü hayatın en kötüsü karanlıktır.. Karanlık Siyahtır. Siyahı sevelim ki daha kötüler olmasın hayatımızda. Siyah candır.

«22:10:44» <Lady> eheh darklord nickinde de belli sanirim :)
«22:10:48» <Lady> Bir gününüz nasıl geçiyor?

«22:11:52» <DarkLord> Sürekli iş ambar tesellüm fişi kesmekle, müşterileri kargo depolama lojistik anlamda hizmet vermek için gittiğim yerlerle gün geçiyor. Günümün çoğunluğu çalışmakla geçiyor.. fakat son 2 haftadır mersin baris meydaninda direnise destek amacli gunum geciyor diyebilirim.:) halk ile beraberim.

«22:12:49» <Lady> Kolay bağışlar mısın /Kin tutar mısın?

«22:13:22» <DarkLord> Bağışlamak ve kin tutmak. 2 side zararlıdır. çünkü kin tutarsak, karşı tarafa zarar verme durumumuz olabilir. bağışlarsam, bağışladığım kişinin bana karşı tekrardan hatası yada yanlışı olacağı durumunada gelebilmektedir. bu yuzden mesafe şart.

«22:13:39» <Lady> Yaptığın en büyük çılgınlık?

«22:14:15» <DarkLord> size göre çılgın olmayabilir fakat hayatımda ki en büyük çılgınlık, ehliyetim yokken, ve babam şehir dışındayken aracı alıp ehliyetsiz bir şekilde araçla giderken, polis dur dedikten sonra farları kapatıp, kaçmamdı. :D

«22:14:38» <Lady> hahah güzel :))
«22:14:39» <Lady> Bugünlerde en çok duyduğun söz?

«22:15:00» <DarkLord> Her yer taksim her yer direniş. tek yol devrim :) gündem olduğu için bunu diyebilirim fakat yerel tv lerimiz ne yazik ki bunu gostermiyor.. :)

«22:15:08» <Lady> Hayat felsefen nedir? Hayatına yön veren düşüncelerin veya hayat amacın nelerdir? Bunu açıklayan bir sözün varsa buraya yazarmısın?

«22:15:33» <DarkLord> hayat felsefem tek bağımsız bir insan olarak özgür olmaktır. evlenip çocuk yapmanın felsefe olmadığını, asıl felsefenin insanlık adına birşeyler yapabilmek olduğunu biliyorum. benimde felsefesem beni öldürmüyen acı, güçlendirir..

«22:15:49» <Lady> Geleceğe yönelik hayallerin ve planlarını nelerdir?Hayatınız da olmazsa olmaz dediklerin nelerdir...?

«22:15:59» <DarkLord> geleceğe yönelik hayalim yada planım, şuanda bulunduğum sektör de ilerleyip bir yerlere gelmek. Lojistik sektöründe elimden gelenin fazlasını yapıp sınırları aşmak istiyorum :) Sanırım buda yavaş yavaş oluyor. Hayırlısı ile.

«22:16:26» <Lady> İzlediğiN En Güzel Sinema Filmi Hangisi?

«22:17:11» <DarkLord> v for vandetta ve yeşilyol.. etkilendiğim ve karakterimin oluşmasında önemli rol alan filmler diyebilirim.

«22:17:14» <Lady> Sabır senin için ne ifade ediyor ?

«22:17:36» <DarkLord> Sabır eşittir tansiyon :D sabırlı bir ruh halindeyken insan olarak beynimizde ki ve damarlarımızda ki kanın akışı normalden farklı duruma çıkıyor, ve sabır strese yakınlaşıp tansiyonada sebebiyet verebiliyor. Yaşadığım için biliyorum :)

«22:17:49» <Lady> Olaylar karşısında isyancımısın yoksa kader deyip boyunmu eğersin ?

«22:18:08» <DarkLord> isyancıyımdır. çunku olayın var oluşu kader değilse, sonucuda kader değildir. bir olayın başlangıcı kaderse sonuda kaderdir. olayın oluşumundan bahsediyorum. herşey güzel iken birden bire kötü şeye dönüşüyorsa buna kader diyemem. isyan etmem en doğal hakkımdır. ve kaderede isyan edilir...

«22:18:19» <Lady> Asla Yapmam dediğin şey nedir?

«22:18:38» <DarkLord> haksızlık ve emek yemem asla. Allahta yaptırmasın.

«22:19:23» <Lady> Sanirim sorularimiz yeterli.
«22:19:34» <Lady> Ben uzun zamandir tanidigim DarkLord u bu kadar detayli tanimiyordum acikcasi :)
«22:19:46» <Lady> Röportajimda bulundugun icin cok tesekkür ederim kartal
«22:20:45» <Lady> Tüm sorulari ictenliginle ve dürüstce cevapladigin icin ayrica bir tesekkür ederim

«22:20:48» <DarkLord> Ben tsk ederim Yeliz bana bu firsati verdiginiz icin. ve seninle yapmakta daha da ozellestirdi
«22:20:55» <DarkLord> Çok sağol Yeliz :)

«22:21:26» <Lady> baslangic 21:22 bitis 22:21 .

«22:21:39» <DarkLord> 1 dk daha olsaydi :) tam 1 saat olacakti
«22:21:41» <DarkLord> haha

«22:21:49» <Lady> :))

Konular
293
MFC Puanı
30
Tşk ederiz bu güzell seyler için :)

kartaLim seviore seniiii bebişiiiiiim :*

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
içten cevapları için DarkLord a T$kler ..

Lady emeğin için Sanada cok t$kler cok keyifli ßir Söyle$i Olmus$ ..

Konular
0
MFC Puanı
0
DarkLord biraz gerçeklerden de bahsetseydin çok pollyyannacılık bi söleşi olmuş

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Süper olmuş açıkçası Hiç kanllarda takılmadım bu güne kadar ama son zmanlarda ilgimi çeker oldu

Tşkler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...