• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Asijuliet - Söz Arşivi.

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
“Derinlerde bir yerde isyan etmeyi sürdürüyordum, bir yanım kendim olmayı sürdürmek istiyordu, öteki yanımsa sevilebilmek için dünyanın getirdiği kurallara uyum sağlamak istiyordu.”

YÜREĞİNİN GÖTÜRDÜĞÜ YERE GİT (Susanna TAMARRO)​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Sanki yaşam yeterince karmaşık değilmiş gibi insanlar kendi yaşamlarını daha da güçleştirmeye yöneliyorlar.
— RÜZGÂRIN GÖLGESİ (Carlos Ruiz ZAFON)​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
İnsanlar siz istediğiniz kadar hayatınıza dahil olabilsin, kendilerinin istediği kadar değil.

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Bilime sanatçının gözlüğüyle, ama sanata yaşamın gözlüğüyle bakmaya…

Friedrich Nietzsche, Tragedyanın Doğuşu​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Yaşamın gözlüğüyle bakıldığında ne anlama gelir, - ahlak?

Friedrich Nietzsche, Tragedyanın Doğuşu

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Nilgün Marmara’nın “beklentim yokmuş gibi davranıp,içime dünyalar kadar umudu sığdırmaktan yoruldum.”dediği yerdeyim.​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
“Yol, beni evden uzaklaştıran ve geri döndüren yol, aynı kalsa bile, dönüşüm gidişimden çok farklı olacak.”

KUĞU (Gudbergur BERGSSON)​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Geçmiş diyorum, ya belli bir kesintide değişmez bir takım öğelerden kurulu, donmuş bir durumdur; olsa olsa ona yeni bir yorum getirilebilir; açıklamak üzere onu, değişik birtakım bakışlarla inceleyebiliriz.

Gece, Bilge Karasu​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Geçmiş diyorum, ya belli bir kesintide değişmez bir takım öğelerden kurulu, donmuş bir durumdur; olsa olsa ona yeni bir yorum getirilebilir; açıklamak üzere onu, değişik birtakım bakışlarla inceleyebiliriz.

Gece, Bilge Karasu​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Bir adamın yüz koyunu varsa ve bunlardan biri yolunu şaşırıp kaybolmuşsa, adam geri kalan doksan dokuz koyunu dağlarda bırakıp kaybolanı aramaya gitmez mi?
— PASTORAL SENFONİ (Andre GİDE)​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Bir kadını layıkıyla sevmek fırsatına ermemiş yahut bu fırsatı kaçırmış insanlar olduğunu, onların peşinde koştukları bir keyfiyeti, bir ideali, aynı tecrübenin bir yığın tatsız tekrarıyla telafiye çalıştıklarını hülasa kıskanılacak olanların Mümtaz gibi tek sevgiyle yaşayanlar olduğunu söylemişti.
— Ahmet Hamdi Tanpınar, Huzur 211.sayfa​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
“ Kendimi bırakmak, unutmak, uyumak istiyorum. Ama yapamıyorum bunu; boğuluyorum: Varoluş her tarafımdan, gözlerimden, burnumdan, ağzımdan içeri dalıyor.”

Sartre, Bulantı​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
Başıma bir şey geldi, artık kuşkum yok. Herhangi bir kesinlik ya da apaçıklık gibi değil, bir hastalık gibi belirdi bu. Sinsi sinsi, yavaş yavaş yerleşti; biraz tuhaf, biraz tedirgin duydum kendimi, o kadar.Bulantı - Jean Paul Sartre​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
“Başınıza gelen olaylar hayatın size attığı servislerdir, topu nereye atacağını hayat seçer ama onu karşılama şeklinizi siz seçersiniz. Söylenmek ya da servisi ‘başarıyla’ karşılamak, seçim sizin!”

LİMİT SİZSİNİZ (Mümin SEKMAN)​

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
“Güçlü kadınlar istiyorsunuz.Güçlü ve cesaretli.Sizinle korkmadan sevişebilecek kadınlar istiyorsunuz.Sizin için başkasını öldürecek kadar korkusuz kadınlar.Şehirlerini, evlerini, şarkılarını, terk edecek kadınlar.Sizin için şiirler yazacak kadınlar istiyorsunuz.Sonra onları hayatı boyunca bir şiir bile ezbere bilmeyen korkak kadınlar için terkediyorsunuz.”​