• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Android Versiyonlarında Lollipop Önde!

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Android Versiyonlarında Lollipop Önde!​

0yEPaV.jpg

Mobil işletim sistemleri arasında yüzde 85 oranında paya sahip olan Android yeni versiyonları ile desteklense de hala eski versiyonları ile ilgi görüyor. Bu konudaki en önemli etken üreticilerin Android güncellemelerini kullanıcılara geç sunması olurken, buna karşın kullanıcıların Android konusunda genel bir memnuniyeti bulunuyor. Bu bakımdan güncellemelerin geç sunulmasına karşın herhangi bir sorun yaşanmıyor.​

Android Kullanım Oranları Güncellendi​
Android işletim sisteminin kullanımlarına ilişkin yayınlanan son raporlarda Android 5.0 Lollipop versiyonunun zirveye çıktığı görülüyor. 2014 yılında piyasa sunulan ve 2 yıldan beri kullanımda olan Android 5.0 Lollipop hala kullanıcılar ve üreticilerden ilgi görüyor. Yapılan açıklamada 2 yıllık süre içerisinde en çok kullanılan işletim sisteminin Android 5.0 Lollipop olduğu belirtildi. Şu anda listede Android Nougat gibi sistemlerin olması beklenmezken, bu konuda Android 6.0’ın Android 5.0 Lollipop versiyonunu zorlaması bekleniyordu. Fakat açıklanan raporlar ile birlikte Android 5.0 Lollipop versiyonunun sanıldığından çok daha fazla ilgi gördüğü ve kullanıldığı ortaya çıktı.​

Kullanım Oranları Neler?​
Android için kullanım oranları da detaylı bir şekilde açıklanırken, Android 5.0 Lollipop versiyonunun kullanım oranı yüzde 35 olarak belirlendi. Diğer versiyonların kullanım oranları ise şöyle;

Yüzde 27.7 Android 4.4 KitKat

Yüzde 18.7 Android 6.0 Marshmallow​

veteknoloji