• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Android N'in İsmi, Kimsenin Tahmin Edemeyeceği Bir Tatlı Oldu

By_YaNLıZ

MFC Üyesi
Konular
22
MFC Puanı
900
android-n-in-ikinci-ismi-kimsenin-tahmin-edemeyecegi-bir-tatli-oldu-705x290.png

new-york-cheesecake2.jpg

Uzun zamandır beklenen şey gerçekleşti ve Android N'in tatlı ismi açıklandı.

Google'ın mobil cihazlar için geliştirmiş olduğu işletim sistemi, Android, her sürümünde farklı isimler edindi. Örneğine Android 6.0'ya "Marshmallow", Android 4.0'a "Ice Cream" ismi verildi. İşletim sistemi sürümlerini tatlı ismi ile bağdaştırmaya devam eden Google, sadece birkaç hafta önce net olarak görüntülenebilen Android N'e vereceği ismi belirledi.

Resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Android 7.0 sürümü, Google'ın geliştirme merkezlerinde "New York Cheesecake" olarak anılyor. "Nougat" veya "Nutella" bekleyen Android kullanıcılarını üzmüş olabileceğimi biliyorum, ancak Google'ın uzun süredir New York Cheesecake ismini kullanıyor olması, bu ismin muhtemelen değişmeyecek olduğu anlamına geliyor.

Normal cheesecake'ten ne farkı olduğunu bile bilmediğim New York Cheesecake, işletim sisteminin önceki sürümlerinde yaratıcılığını konuşturan Google'dan beklediğimiz isimlerin maalesef çok altında kaldı. Resmi olarak kullanıma sunulmamış olan bu işletim sisteminin her an yeni bir isim kazanabileceğini de unutmamak gerek.

Escobar

Özel Üye
Konular
19
MFC Puanı
22,940
Android Sarelle beklerken nutella gelmesi olmazdı zaten.