• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Android Kullanıcıları Tehlikede

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Android Kullanıcıları Tehlikede

Android işletim sisteminin dünya genelinde yoğun olarak kullanılması pek çok güvenlik açığının da sistemde tespit edilmesini sağlarken milyonlarca kullanıcıyı hedefleyen hackerlar Android işletim sistemini kullanıyor.

Android işletim sisteminde kullanılan telefonlarda çeşitli açıkların tespit edilerek kullanıcıların mağduriyet yaşamasını sağlayan hackerlara yönelik güvenlik yazılım firmaları özel önlemler üzerinde çalışıyor.

ZdXyOZ.jpg

Konu ile ilgili özel bir firma tarafından yapılan açıklamada Android kullanıcılarının büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğu belirtilirken sistemde yer alan güvenlik açığının şu an için hala devam ettiği ve herhangi bir önlemin alınmadığı belirtildi.

Virüsün telefonlara bulaşması halinde cihazın uzaktan kontrol edilmesinin oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. İlk belirlemelerde dünyada 850 bine yakın telefona bulaştığı tahmin edilen virüsün hızlı bir şekilde yayılması, çok daha fazla kişinin bu durumdan etkilenmesine yol açıyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda aynı zamanda kişilerin çeşitli güvenlik önlemlerini nasıl alabileceği de belirtilirken şifre seçiminin önemine değinildi.

Kişilerin özellikle sosyal medya ve bankacılık gibi işlemleri yapmak için uygulamaları kullandığı sırada şifrelerin ele geçirilme ihtimali olduğu için mutlaka şifrelerin değiştirilmesi gerekiyor. Ayrıca resmi olarak Google Play Store üzerinden sunulan uygulamalarda da benzer tehditler olabildiğinden dolayı güvenilmeyen hiçbir uygulamanın indirilmemesi ve kullanılmaması öneriliyor.

Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni güncellemelerin yayınlanabilmesi de mümkün olurken şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmış değil.

Alıntı