• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

2020-2021 eğitim öğretim yılında Üniversiteler açılacak mı? Yüz yüze eğitim hangi tarihte başlayacak?

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150

Üniversiteler 2020-2021 eğitim öğretim yılı içerisinde açılacak mı sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Binlerce öğrenci ve ailesini yakından ilgilendiren Üniversiteler açılacak mı sorusunun yanıtına ilişkin geçtiğimiz günlerde YÖK başkanı Yekta Saraç tarafından 1 Ekim sonrası işaret edilmişti. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısının ardından alınan tavsiye kararı ile bu yıl güz döneminde Üniversitelerde uzaktan eğitim yapılması tavsiyesinde bulunuldu. Peki Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?​

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından güz döneminde uzaktan eğitim modeli ile yola devam edilmesi tavsiyesinde bulunulmasının ardından 2020-2021 eğitim öğretim yılı ilk döneminde Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim ile devam edilmesi bekleniyor. Bulundukları şehirlerden farklı şehirlere eğitim almaya gidecek olan öğrencilerin hareketliliği salgının seyrini olumsuz olarak değiştirebilme ihtimaline karşılık uzaktan eğitim tavsiyesi Bilim Kurulu tarafından ifade edildi. YÖK tarafından ilerleyen günlerde yapılacak olan açıklama ile uzaktan eğitimin 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz döneminde geçerli olması bekleniyor.

Konular
3
MFC Puanı
1,020
Hayatımızda ne kadar çok şeyi etkiledi virüs
Uzaktan eğitimin çok verimli olmadığını duyuyorum çevremden
Umarım kısa zamanda her şey yoluna gırer

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Yüz yüze eğitimde alınan verimi uzaktan eğitim veremiyor, herşey yerinde zamanında yaşandığında güzelleşiyor ve maalesef bu virüs hayatı kökten değiştirdi..