• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yönetmenlerden ağır sözler!

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerin birbirlerine söylediği ağır sözler!

Yönetmenlerden ağır sözler! - 1

Yönetmenlerden ağır sözler!

Biraz çocuksu, biraz kindar, biraz saçma... Alıştığımız jargonlarından çıkarak birbirlerine bazen hakarete varabilecek mesajlar göderen yönetmenler, lafın altında kalmamanın yolunu bir şekilde buluyorlar. Birbirine çamur atma konusunda çok başarılı, sinema dünyasının en ünlü yönetmenlerinden derlenen efsane atışmalar şöyle:

Yönetmenlerden ağır sözler! - 2

1. Francois Truffaut’dan Michelangelo Antonioni’ye:
‘’Antonioni, hakkında hiçbir güzel şey söyleyemeyeceğim tek önemli yönetmen. Beni sıkıyor; çünkü her zaman ciddi ve espri anlayışı hiç yok''

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 3

2. Ingmar Bergman’dan Michelangelo Antonioni’ye:
‘’Fellini, Kurosawa ve Bunuel, Tarkovsky ile aynı çizgide ilerliyor gibi görünüyor. Ancak Antonioni’nin kendi can sıkıcılığı sebebiyle süresi dolalı çok oldu’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 4

3. Ingmar Berman’dan Orson Welles’a:
‘’Benim gözümde sadece muzip biri; çünkü boş, ölü ve hiçbir ilgi çekici yanı yok. ‘Citizen Kane’ ile eleştirmenlerin sevgilisi oldu ve sıkıcılıkta sınır tanımadı. Herşeyin üzerinde, gösterilen performansın hiçbir değeri yoktu. Buna rağmen, bu filmin gördüğü saygıya hala inanamıyorum’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 5

4. Ingmar Bergman’dan Jean-Luc Godard’a:
‘’Onun filmlerinden hiçbir şey anlamıyorum. Sürekli bir sahte entellektüellik söz konusu. Sinematografik olarak hiçbir ilginç yanı yok ve son derece sıkıcı. Hayatımda böyle sıkıcı adam görmedim. Sanki filmelerini eleştirilmek için yapıyor’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 6

5. Orson Welles’tan Jean-Luc Godard’a:
‘’Yönetmen olarak sinemaya katıkısı belli; ancak benden onu bir düşünür olarak ciddiye almamı beklemeyin. Verdiği mesajlar toplu iğne başı kadar etmez’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 7

6. Werner Herzog’tan Jean-Luc Godard’a:
‘’İyi bir kung-fu filmi ile kıyaslandığında Godard’ın filmleri sahte entel parası gibi geliyor''

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 8

7. Jean-Luc Godard’dan Quentin Tarantino’ya:

‘’Tarantino, prodüksiyon şirketine benim filmimin adını verdi ama keşke onun yerine para verseydi''

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 9

8. Harmony Korine’den Quentin Tarantino’ya:

‘’Tarantino diğer filmlerle oldukça alakalı gibi görünüyor; aslında bunu diyerek tüm filmleri kendine mal etmesinden bahsediyorum. İlk anda eğlenceli de olsalar bu filmlerde geçersiz bir taraf var; dümdüz bir pop kültüründen besleniyor’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 10

9. Nick Broomfield’tan Quentin Tarantino’ya:

‘’Onu izlemek okul yıllarındaki bir çocuğun şiddet ve seks fantezilerini izlemek gibi. Tarantino annesi alt katta fasulye pişirirken odasında kendini tatmin eden çocuklardandı herhalde.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 11

10. Spike Lee’den Quentin Tarantino’ya:

(‘zenci’ kelimesi hakkında): ‘’Ben bu kelimeye karşı değilim ve aşırıya kaçmamak kaydıyla kullanıyorum. Çünkü bazıları bu ağızla konuşur. Ancak Quentin bu kelimeye delicesine aşık; şerefli bir siyahi mi olmak istiyor anlamadım’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 12

11. Spike Lee’den Tyler Perry’ye:

‘’Artık siyahi bir başkanımız var; yoksa ‘Mantan Moreland’ ve ‘Sleep ‘n’ Eat’ (siyahilerle ilgili filmler) gibi filmlere geri mi dönüyoruz?’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 13

12. Tyler Perry’den Spike Lee’ye:

‘’Spike cehenneme kadar gidebilir. Bunu yazın; Spike kahrolası çenesini artık kapatmalı!’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 14

13. Clint Eastwood’tan Spike Lee’ye:

‘’Onun yerinde olsam yüzümü bir şeyle kapatırdım’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 15

14. Jacques Rivette’ten Stanley Kubrick’e:

‘’Kubrick bir makina, mutant ya da Marslı olmalı. Bu adamın hiçbir insani duygusu yok. 2001’de olduğu gibi bir makina diğer makinaları filme aldığında komik işler ortaya çıkıyor’’

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yönetmenlerden ağır sözler! - 16

15. Jacques Rivette’ten James Cameron ve Steven Spielberg’e:

‘’Cameron’a şeytan diyemem; en azından Spielberg gibi aşağılık herifin teki değil. O galiba yeni De Mille olmak istiyor’’