• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yeni Başlayanlar için Top Eleven İpuçları

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Bir takımda oyun kurucu şart ancak oyun kurucuyu mc yapmak israf oluyor dmc kullanın derim ben, oyun kurucuyu ayrıca ne yaparsanız yapın gol yiyorlar gol yemek istemiyorsanız tüm oyuncularınızı çift ayaklı seçin farkı görürsünüz.
Ayrıca oyuncunuz ne kadar kaliteli olursa olsun ne özelliği olursa olsun hakikaten ihtiyaç duyduğu özellik olmalı çünkü hava hakimiyeti demişsiniz mesela oyuncu 1.80 boyunda ulan bunun kime faydası olur ve oynattığınız yer de dl yada dr ise zaten işe yaramıyor o özellik reflex de çok önemli hız da kimse fiziğe basmıyor oyuncunun yağına dikkat etmiyor ki bazen adam sol ayak oyuncuyu sağ kanada koyuyor direk senin defansını geçiyor ters ayaklı olduğundan yani ben güçlü defans dl dr de kullanıyorum refleksleri ve hızları çok yüksek formu da tabi ki morale de dikkat ediyorum az canla ve moralle oynatmıyorum sıkıntı olmuyor hiç süper etkililer birde ileri çıkartmamaya çalışın dl dr oyuncunuzu bu sadece Türkiyede işe yarar yada gerçek golcülerde adam özveriyle oynarsa ayrıca ofsayt taktiği de sıkıntı olabiliyor oyuncularınız yavaş ise özellikle defansı 4 lü olanlarda illaki biri zayıf oluyor genelde fizik anlamında yada reflex anlamında yaşlıların tek dezavantajı çabuk sakatlanmaları ve az yetenek kazanmaları kalecinizde de çift ayak özelliği olursa ve birebir de durdurucu kolay gol yemezsiniz ancak ne yaparsanız yapın şans golüne engel olamazsınız yani 10 şut çekerse biri gol olabilir bunu unutmayın yani 5 defans oyuncusu koyun isterseniz 5 defans 5 defansif orta saha koyun gene gol yersiniz bu şans faktörü her zamana olur yani normal de de böyledir ancak bu defanstaki tüm oyuncularınızı kontratak taktiğini seçip ok geri sert savunma top çalma tarzı zor seçerseniz aradaki farkı görürsünüz ST niz kesinlikle ileri oklu olacak yoksa komple gelirler ayrıca kendi sahanızda savunma seçeceksiniz ve takım bu oyun taktiğini en az 3-5 kez 90 dakika oynamış olacak biliyor olacak taktiği kısaca yoksa gene işlemez birde dediğim gibi hava toplarında üstün olacak dmc oyuncunuz ve boyu 2.00 metre olmasına özen gösterin hiç bir şansı kalmıyor St nin hava toplarında ve köşe vuruşlarında benim 3 üncü taktiğim bu defans stili yani en az 4 taktiğiniz olacak ve oyuncular çok yönlü olacak bu taktikleri değiştirince bozulmayacak özelliği malum 3 oyuncu değişikliği oluyor oyuncularınız dmc mc /mc amc/dc dmc / dr dmr mr amr gibi olacak ki bu tarz her türlü değişikliklere ayak uydursun sakın boşa almayın sadece dl dr mr ml amr aml falan bu tarz alan çok sonrada ne taktik değiştirebilirsiniz ne bir şey kısaca hem defans taktiğiniz olacak özellikle top sürücü kontra taktikte çok etkilidir hem de ofansif taktiğiniz olacak bir de genel de en az 2 taktiğiniz olacak ve özellikle de taktiğinizin alternatifi olacak taktik seçin çünkü rakip sizin taktiğinizi görüp o taktiği seçecektir ben mesela 5-4-1 kullanıyor gözüküyorum ama aslında 4 olan kısım hepsi defansif orta saha ve top sürücü olduğu aynı zamanda da mc oyuncusu geri çekili okları ve hepsi hızlı ve golcü oyuncu top sürücü de aynı zamanda tam tersi de mümkün okları yada 2 şerli de yapabilirsiniz ileri geri diye çeşit bol pas vermeye bile gerek yok hepsi tek başına gol atıyor.

Alıntı.