• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows'un İdeal RAM Tüketimi Nasıl Olmalıdır.?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Aslında bu sorunun cevabının tek kelimelik tanımlaması , Windows Kayıt Defterindeki bazı veritaban reg ayarlarını Windows XP sistemindeki reg ayarlarına çevirmekten geçiyor.Bu yöntemi yıllardır uygularım yeni kurduğum temiz Windows sistemlerine......Windows XP için 100'den fazla optimum nitelikli reg ayarları bulunur.Ben bunları eleye eleye ki bu 5-6 yıllık bir dönemi yansıtır, en iyi 64 Reg Kaydı ve Disk Performans ayarları altında bir katalog oluşturdum.

Ve bu benzersiz değerli kaynak benim için başucu referans noktası olmuştur.

En İyi 64 Reg Kaydı uygulandıktan sonra ki Windows İşletim Sisteminin Stabilitesinden ekran alıntıları aşağıda gösterilmiştir.

Fiziksel bellek benim sistemimde hiçbir zaman %50'in üstüne çıkmaz.Yoğun yük altında Windows , Takas dosyasına yüklenir.
İdeal Windows RAM Kaynakları.jpg

Takas dosyasının alt ve üst sınırdan 3072 MB (3 GB) ayarlanması sonucu RAM ile Takas Başabaş Noktaya getirilir.Bu noktadan sonra, Windows verileri takas ile ram bloklarına eşit dağıtmaya başlar.Bunun anlamı hızlı tepki veren Windows İşletim Sistemi demektir.
İdeal Windows RAM Kaynakları-2.jpg

Bir de her zaman Windows Görev Yöneticisi hariç şu üç 3.Parti Görev Yöneticisinden birini veya ikisini aynı anda kullanmaktayım

1.Ssyetm Exporer
2.Process Explorer (Microsoft Corp. Onaylı Yazılım )
4.Process Lasso (Lisanslı Yazılım)

Process Explorer-1.jpg

İsteyen aşağıdaki kendi imalatım olan pdf dosyası içindeki seçilmiş en iyi 64 ayarı sistemlerine uygulayarak sistemlerini , Windows XP ayarına getirttirilerek gerçek Windows İşletim Sistemi kullanımının zevkine ve performansına sahip olabilirler.Ben her zaman derim fabrika ayarları ile Windows İşletim Sistemi kullanmak, bir ferrari'yi Anadol gibi kullanmaktır.

Yandex Disk Hesabım Paylaşım Linki;

Kod:
https://yadi.sk/d/hlQsLdxMkOewzA

Not :

SFX Arşivi şifreli olup, nedeni başka forumlarda yada web sitelerinde yayınlanmaması için ve verilen emeğin zayi olmaması için böyle yapıldı.Belgeyi isteyen burada şifre talebinde bulunabilirler,anında (forum da olduğum sürece) özel mesaj (forum arkası mesaj ile şifre gönderilecektir.)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Not:

Sizlere sunmayı planladığım , kendi imalatım pdf belgesinden bir kesit (ekran görüntüsü)

Belge-1.jpg

Ekran görüntüsünde , kullandığım PDF Görüntüleyicisi/Okuyucusu Evince 2.32 For Windows (Evince , Linux dünyasının varsayılan pdf görüntüleme yazılımlarından bir tanesi olup diğeri Okular'dır (KDE Tabanlı))

Windows İşletim Sistemi tarafında ben asla Adobe'nin PDF Reader yazılımını kullanamam, (sürüm 5,6,7 ve 9.1 TR olanlar hariç) nedeni aşırı ram tüketmesi...Bunun yerine;

1.Sumatra PDF
2.Evince

Bunlar en iyi açık kaynak kodlu free pdf araçlarıdır.Hem de hızlı ve seridirler.....