• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows İkon Önbelleklemesini Tazeleyin/Simgelerin Bozulmasının Önüne Geçin

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
REASAS1.png

Yazılım Hakkında Açıklama:

Yazılım Adı : Rebuild Shell Icon Cache v1.2
Yazılımın Menşei :TÜRK Yazılımı
Ne İşe Yarar......!:

Simgelerinizden biri veya daha fazlası düzgün görüntülenmiyorsa veya simge önbelleğiniz bozuksa, simge görüntülerini simge önbelleğine sıfırlamak ve yeniden yüklemek için simge önbelleğini yeniden oluşturmayı düşünebilirsiniz. Icon Cache veya IconCache.db, Windows'un her bir simgenin kopyalarını el altında tutmak için kullandığı özel bir veritabanı dosyasıdır

REASAS2.png

Sabit diskten olası tüm simge görüntülerini almak ve bunları dinamik olarak oluşturmak, birçok sistem kaynağı tüketebilir. Sonuç olarak, Windows önceden aldığı simgeleri belleğine kaydeder. Windows'un bir simge çizmesi gerektiğinde, simge görüntüsünü orijinal uygulama dosyasından almak yerine kopyayı önbellekten kullanır. Bu, Windows'un simgeleri daha hızlı çizmesine yardımcı olur. Yeniden Kabuk Simge Önbellek Taşınabilir bir ücretsiz bir yazılımdır ve Windows'un simge önbelleğini Yenileme yeteneğine sahiptir. Uygulamanın kullanımı oldukça basittir, sadece üzerine çift tıklayın. Kabuk Simgesi Önbelleğini Komut İstemi ile Yeniden Kullanabilirsiniz burada desteklenen parametreler

asde.png

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows Xp - (x86 ve x64)

Updated : October 15, 2019
File: ReIconCache_x64.exe
MD5: 54c8696fd59174bc1c234c9caf50db1e
SHA1: 3cb2713fd7842231a496e1629e61bbe4c428dc4f

Updated : October 15, 2019
File: ReIconCache.exe
MD5: 12a1e66ed6be57d9fb53705d177abb62
SHA1: 42f0c970e1e3fea6fb17a30ec0ab09208297e7eb

İndirme :

Kod:
https://www.sordum.org/files/downloads.php?st-rebuild-shell-icon-cache

Ekli dosyalar

• asde.png
    asde.png
    7.2 KB · Görüntüleme: 0
Konular
24
MFC Puanı
7,690
Paylaşım için sağ olun, bir önerim olacak exe dosyalar üzerinde oynamalar rahatlıkla yapılabilir insanların zarar görmemesi adına hocam virüs total ekleyebilir misiniz?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Paylaşım için sağ olun, bir önerim olacak exe dosyalar üzerinde oynamalar rahatlıkla yapılabilir insanların zarar görmemesi adına hocam virüs total ekleyebilir misiniz?

Tamamdır istediğiniz yapılacak tarafımdan, lakin bazılarında VirüsTotal sonuçları olmuyor.Siz şöylede yapabilirsiniz.

1.Arşivi indirirsiniz.
2.Klasöre çıkartırsınız
3.ÇALIŞTIRMADAN VirüsTotal Web Sitesine yükleyebilirsin.

Not:

Yazılımların geliştiricisini gıyabında yakından tanımaktayım.

1.Gelistirici :Bilgisayar-Yazılım Mühendisi, Almanya/Berlinde yaşayan 50 yaşında bir abimiz. (gerçi benim şuan kendisiyle aram "LİMONİ" ama Sezar'ın Hakkını Sezar'a teslim etmek gerekir.)

2.Geliştirici : Türkiye/Ordu yaşayan bir Coder.....

Yani anlatmak istediğim yazılımlarında "VİRÜS" olmaz.....Rahat olun güvenle kullanın.

Ve ben asla burada zararlı bir şey paylaşmam.Paylaştığım yazılımların tamamını kendim bizzat Windows 7 Pro sisteminde kullanmaktayım....

Saygılarımla
Ayamutura​