• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 7 İşletim Sistemini Windows XP Görünümüne Çevirme

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Bu işlem için kullanılan yazılımlar aşağıda sıralanmıştır.

Korumalı Windows Tema .dll dosyaları üzerindeki korumayı aşmak için UltimatePatchTheme yazılımı
Windows 7 Başlat Menüsü Ve Windows Explorer için Classic Shell (Projesi Sonlandırılmış Açık Kaynaklı Program) yazılımı
Windows Saat Biçimini değiştirmek için Atomic Clock 6.02 TR yazılımı
Windows Sağ Menü Düzeni için Easy Menü 1.6 TR ve FileMenü 1.75 TR yazılımı
Windows XP Fontları
DuvarKağıdı Kendi İmalatım (PaintNet 3.5.8 TR + PhotoSpace 3.1 TR + PhotoZoom Pro ile yapıldı)

Ve Sonuç......

WindowsXP'li Windows 7-0.jpg

WindowsXP'li Windows 7-1.jpg

WindowsXP'li Windows 7-2.jpg

Yüklü diğer temalar (bunlar manuel yüklenmiştir.)

WindowsXP'li Windows 7-3-1.jpg
WindowsXP'li Windows 7-3-2.jpg
WindowsXP'li Windows 7-3-3.jpg

Gördüğünüz gibi, sizde isterseniz kendiniz de kullandığınız sistemin görünümünü değiştirebilirsiniz.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
MS-DOS İstemci Çeşitleri Ve Kendisi.........

MS-DOS Çeşitlemeleri.png

En altta C:\Windows\system32\command.com olan "istemci"değil direkt DOS İŞLETİM SİSTEMİNİN kendisidir.SubSystem (alt işletim sistemi olarak sürüm 6.22 WinXP/Vista/7/8.1/10 İşletim sistemlerinde bulunur.)

Windows Çalıştır kutucuğuna
Kod:
command.com
yazın.Klavye dili US-Eng dir.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Windows Metro Aero Tema Glass.png
Ekran görüntüsünde, kendi dizaynım,(tema tasarımı) ; "Windows Metro Aero Theme Glass"

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Şimdiye Kadar ki En İyi WinXP Luna Temalı Windows 7

9516.png

Böyle WinXP Temalı Sistem Aşağıdaki Yazılımların Kombinasyonu İle Oluşturulmuştur.

1.Universal Theme Patcher-x86(3.parti tema yüklemeleri için gerekli)
2.UXTheme Multi-Patcher 15.0(Yukarıdaki daha gelişmişi)
3.Windows 7+ Theme Installer (WinXP Temalarını Windows 7/8.1/10 'a göre convert ediyor.)
4.Windows 7 Start Orb Changer v5(Başlat Menüsünü Küresini değiştiriyor)
5.Windows 7 Manager 5.0.5 (Baştan aşağı win7 modifiye edebiliyor-deneyimsiz kullanıcıların uzak durması gereken yazılımlardan bir tanesi)
6.Alternate FontSizer (Sistemin Fontları Hexsel değiştiriyor.)
7.Classic Shell 4.3.1 TR (Başlat Menüsünü Win98 Olarak Değiştirmek için gerekli)[Tabii Windows Gezgini Windows XP Gezginine de çeviriyor,yukarıdaki Bilgisayarım resminde alt satıra ve sağ üst köşeye dikkat ediniz.)