• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 10 Mobile Güncellemesi Alınamayacak!

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Windows 10 Mobile Güncellemesi Alınamayacak!​

Masaüstü versiyonlarında olduğu gibi mobil işletim sistemlerinde de Windows 10 mobil güncellemesini kısıtlı bir şekilde sunacak olan Microsoft’un yaptığı son Açıklama ile birlikte güncellemenin hangi modellerde alınacağı ile ilgili detaylar paylaşıldı. yapılan resmi açıklamada belirtilen ifadelerde kişilerin resmi olarak desteklenmeyen cihazlarda yeni işletim sistemi güncellemesini alamayacağı ifade edildi. Bu bakımdan Windows 10 mobil versiyonunun kullanılabilmesi adına resmi olarak tüm imkanlar kapatılmış durumda.

Mart ayı içerisinde ilk defa çıkartılan bu sistemde, ilk aylarda güncelleme için herhangi bir kısıtlama bulunmuyordu. Ayrıca Microsoft tarafından desteklenmeyen diğer cihazlara da Windows 10 mobil çok küçük ayarlar ile güncellenebiliyordu. Fakat yapılan son açıklama ile birlikte bundan sonraki süreç içerisinde desteklenmeyen hiç bir telefonda Windows 10 mobil işletim sisteminin kullanılamayacağı açıklandı. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde kullanıcılar sadece Microsoft tarafından destek verilecek telefon modellerinde yeni işletim sistemini kullanabilecek.

Yapılan son açıklama ile birlikte artık Microsoft tarafından desteklenmeyen cihazlar en son yapı 10586'ya kadar yükseltme alabilecek. Yapılan hamle ile birlikte Windows 10 işletim sistemini çok daha özel bir yere konumlandırmayı amaçlayan Microsoft, masaüstü versiyonlarında da benzer bir politika sürdürüyor. Ücretsiz geçişlerin ardından sadece ücretli bir şekilde satın alınabilecek olan işletim sisteminin üstelik kaçak yollarla kullanacak kişiler de yüksek cezalar ile karşı karşıya kalabilecek.​

Alıntı