• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

WhatsApp'a Yeni Metin Tipleri Geliyor

kuslarabenzer

Moderatör
Konular
347
MFC Puanı
31,420
Dünya üzerinde en sık kullanılan mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, getirdiği yeniliklerle daha etkili bir kullanım sağlamayı amaçlıyor. Ortaya çıkan gelişmeye göre yeni metin biçimlendirme seçenekleri artacak.

WhatsApp, çıktığı zamandan beri pek çok yeni özellik getirdi. Bu özelliklerin her biri, kullanıcı deneyimini iyileştirmek üzerine oldu. Uygulamayla ilgili son gelişme ise metin tipiyle ilgili yaşandı. Söylenene göre WhatsApp, metin mesajları için yeni özellikler üzerinde çalışıyor.
Platformun metin mesajları için oluşturduğu biçimlendirici özelliği zaten vardı. Bu özellikle birlikte sohbetteki metinler; italik, kalın, üstü çizili olarak kullanabiliyor. Son haberlerle birlikte bu özellikler gelişecek.

• WhatsApp’ın getireceği yeni özelliklerle birlikte artık maddeli metinler, alıntı metinler ve kod blokları yapılabilecek. Bunlardan en dikkat çekeni ise kod bloğu oldu. Özellikle yazılımcıların ilgisini çekecek bu biçim, kod iletmeyi daha kolay hale getirecek.
  • Alıntı metin özelliği sayesinde ise kullanıcılar sohbetteki bir mesajı alıntılayarak cevap verilmesini sağlayacak. "Ee bu zaten vardı" diyebilirsiniz ama bu kez durum farklı. Yeni alıntı seçeneği sayesinde bir mesaja cevap vermek için onu alıntılarken özellikle belirli bir kısmı vurgulamak için kullanılabilecek.
1692769114243.png

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,910
Farklılık katar, bence güzel olur, radikal bir karar. Geçen gün gelen medyaları HD paylaşabilmeden sonra güzel bir yenilik daha olur

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Şimdi denedim oldu yenilik hemen kendini gösteriyor harika :D

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,540
Paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık 👍

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,910
Normal yazarken olmuyormu, hoş ben diğer türlüde yapamadım:)

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Diğer türlü oluyor sadece normal yazarken olmuyor

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,910
Yav onu demiyorum yazı fontu değiştirmeyi dedim ben, kalın italik yatık olarak değil:))