• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

WhatsApp Gizlilikte Sınıfta Kaldı

Konular
625
MFC Puanı
10
ABD merkezli Electronic Frontier Foundation (EFF) teknoloji şirketlerinin kullanıcılarının özel bilgilerine verdiği değeri baz alarak hazırladığı raporunu yayınladı.

2011'den beri düzenli olarak yayınlanan raporda WhatsApp, Google ve Microsoft geçer not alamadı.

İlk defa raporda yer alan WhatsApp'ın kullanıcılarının data güvenliğini korumak adına gerekli adımları atmadığının altı çizildi.

Şirketlerin EFF'den geçer not alması için data güvenliği ve kullanıcı gizliliğinin aralarında bulunduğu 5 farklı kriteri yerine getirmeleri gerekiyor.
Bu kapsamda onlarca teknoloji şirketini mercek altına alan kuruluş, Apple'a geçer not verirken, Dropbox, Adobe, Wikimedia, WordPress ve Yahoo'nun 5 kriterin 5'ini de yerine getirerek tam not aldığının altını çizdi.

Shameless

MFC Üyesi
Konular
41
MFC Puanı
40
Sayın admin, güzel teknolojik konuları paylaşıyorsunuz tebrikler. Data güvenliğini korumaktan bahsediyor konu, acaba bu kullanıcılar için bir uyarı ya da tehdit mi ben tam orasını algılayamadım... Teşekkürler..

Konular
625
MFC Puanı
10
Uyarı olarak düşünebiliriz. Hangi sistemler ne kadar güvenilir tartışılır. Kişisel görüşüm dikkatli olmak gerekiyor.

Yapılan incelemede Apple, Dropbox, Adobe, Wikipedia, WordPress ve Yahoo güvenilir görünüyor.

Shameless

MFC Üyesi
Konular
41
MFC Puanı
40
Mesela whatsapp kullanmamalıyız demek doğru mu olur şu an için o halde? Çünkü kullanıcılara inanılmaz haklar sunuyor ücretsiz olarak. hayatta da öyle değil midir beleş olan her şey çekici gelir ama sonra karşımıza bir ton sorun çıkarır :D Katılır mısınız?

Konular
625
MFC Puanı
10
Kullanmamalıyız demek yanlış olur. Bence kullanmalıyız sadece dikkatli olmalıyız kişisel bilgiler paylaşırken. :)

Konular
36
MFC Puanı
220
Google'ın çökmesi için uğraşıldığı; bu yüzden her gün veri tabanının yenilendiği,yazılımların korunmaya çalışıldığını duymuştum.Nasıl geçer not alamamış buna rağmen anlamadım..Whatsapp gibi yeni uygulamaların açıkları çok fazla, kullanmamak değil de alpha nın da dediği gibi dikkatli olmakta fayda var.