• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Web Sitesine Nerden Başlanmalı

MF-Login

MFC Üyesi
Konular
1,276
MFC Puanı
60
Web Sitesine Nerden Başlanmalı
Merhabalar. Bu yazımda yeni aldığınız adresinize nerden başlamalısınız, püf noktaları ile anlatacağım. Eğer gerçekten web siteniz için ileriye dönük düşünceler içerindeyseniz yazımı ve yöntemlerimi okumaya devam etmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle;
  1. Web sitenize Sıfırdan başlıyor iseniz domain seçini kafanızda oluşturduğunuz içeriğe, projenize uygun bir şekilde düşünmelisiniz. Unutmayınki sanalda sadece sizin siteniz yoktur. Aynı içerikte farkloı web adresleride mevcuttur mutlaka, yada olacaktır.
    smile.gif
    Bu açıklama için Rakiplerinizin web adresleri diye bir makale` farklı konuda bulunacağım. Neyse dewam..
    smile.gif
  2. Web site tasarımızı sitenize özgün bir şekilde tasarlayın veya tasarlatın. Göze hoş gelecek şekilde ( gökkuşağına çevirmeyin ), rahatsız etmecek, gereksiz reklamlara, gereksiz resimlerde, tıklamaya zorlama gibi popup reklamlardan kaçının.
  3. Web site içeriğiniz önemlidir, Bu konuda hassas davranmalısınız. Web site içeriğinizi özgün yazılar, yararlı paylaşımlar yazabileceğinize inandığınız kategoriler altında belirtmelisiniz. Konu ile ilgili alakası olmayan kelimeler, blog ise ( alakasız anahtar kelimeler ) vermekten kaçının. Bu anahtar kelime benim için önemli olarak görüyorum.
    Yada şu şekilde açıklayayım;
    a.) web site içeriğiniz forum sitesi ise; takip içerisinde olmalısınız. Nasıl bir takipmi, Kırık linkleri kontrol, konu ile alakasız başlıkları, eğer etiketleme sisteminiz varsa konu ile alakalı ve en önemlisi karakter hatası ve türkçemize dikkat etmenizi, hedef kitleye farklı şeyler sunmanızı tavsiye ederim.
    b.) web site içeriğiniz blog tarzı ise; konularınızda özgün olmalı konuda neler yazdığınızın bilincinde olmanızı tavsiye ederim. hedef kitleniz okurken konuyu ( makaleyi ), ne diyor bu, konu ile ne alaka, saçmalıyorsun, sen kendinde yazdığını bilmiyorsun gibi tepkiler almaktansa konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu o konudaki liderliğinizi yansıtmalı, şayet konu yardım amaçlı açılmış ise, sorunlarla karşılaşanlara yardımcı olabilmelisiniz.
  4. Sitemi Nasıl duyurmalıyım:İlk önce site adresinizi Google`a eklemelisiniz. Peki Nasıl ? web adresinizi buradaki linkten ekleyerek başlayalım. Daha sonra web site adresinizi yönetmek açısından ve bilgilerinizin nasıl indekslendiği genel olarak siteniz hakkında bilgi veren bir hizmet vermektedir. Buradan Google hesabına kaydolune sonra site ekle kısmından sitenizi ekleyin. Sonraki işlem sitenizi doğrulamak olsun. Doğrulama sonucu siteniz için olası sorunları belirlemek ve sitenizin kalitesini artırmak için vs konularını belirtebilirsiniz. Bir Site Haritası gönderin sitemap.xml şeklinde güncel olarak düzenli.
  5. Tüm bunlardan sonra aceleci davranmayın. Sitenizin googlede görünmesini bekleyim ve oturmasını bekleyin. Belli bir süreden sonra 2 - 3 ay zaman çerçevesi içerinde tabi bu zaman çerçevesinde boşmu durucaksınız hayır. Sitenizde özgün konular, yazılar paylaşacaksınız. Bundan sonraki zaman içerisinde yapılacaklar şu şekilde sıralayım, ayrı bir web sayfanız var ise sizin için pek önemli olmayan Link Değişiminde Bilinmesi Gerekenler konumu okuyunuz. Forum sitelerinde tanıtım yazısı yapınız, tabi rasgele konular açarak tanıtım yapmayınız Site tanıtımına izin veren forum siteleri konumda paylaştığım gibi açıklamasınıda okuyunuz. Eğerki bunlar basit ya sonra derseniz. Devamı şudur:
a.) Blog sitelerinde, imleme sitelerinde adresinizin tanıtım yazılarını yazın. ve hatta blog sitelerinde yorum yaparakta backlink kazabilirsiniz.​
b.) Google Pagerank değerleri yuksek adreslere link verin bu size kesinlikle bir avantaj olarak geri dönecektir.​
c.) Sosyal olan sitelerde kendinize bir sayfa açın (Friendfeed, Facebook ve Twitter )​
d.) Bunlar beni aşar diyorsanız Buraya ilan Ekle ücretli olarak yaptırmanızı önerrim.​