• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

(virutalization) Sanallaştırma BİOS

muratuznkya

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Arkadaşlar merhaba ben bilgisayarıma vmware uygulamasını kurdum ve açmak için girdiğimde bana uyarı verdi.Bu uyarıda bilgisayarımın bios ayarlarından Sanallaştırma yani virutalization'u açmam gerekiyor fakat bilgisayarım (Toshiba satellite amd A8) bios ayarlarına giriyorum
Açıkcası çok saçma bir bios menüsü çünkü menüde 5 adet başlık var o başlıklarda aradığım seçenek yok.Aslında internetten araştırdım fakat onların bios menüsü benimki gibi değil benim bios menümde cok az başlık var yardımcı olur musunuz fotograf atabilirim.

Konular
78
MFC Puanı
10,720
1. Biosunu güncel hale getirdin mi ?
2. Keşke biosunun resmini koysaydın ?
Önce bunları yaparsan iyi olur bence

muratuznkya

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
1. Biosunu güncel hale getirdin mi ?
2. Keşke biosunun resmini koysaydın ?
Önce bunları yaparsan iyi olur bence
Bios menüm güncel
Buda fotoğrafı https://imgyukle.com/i/rXKKNq
ve bilgisayarım sanallaştırmayı destekliyor ama bios menüsünden bulamadım internette araştırdım ve cmd komutları ile yapılıyor herhalde
bir youtube videosu buldum onun bios menusu ile benim bios menüm aynı fakat onda sanallaştırma ayarı oldugu yerde bende yok

Konular
78
MFC Puanı
10,720
Bios menüm güncel
Buda fotoğrafı https://imgyukle.com/i/rXKKNq
ve bilgisayarım sanallaştırmayı destekliyor ama bios menüsünden bulamadım internette araştırdım ve cmd komutları ile yapılıyor herhalde
bir youtube videosu buldum onun bios menusu ile benim bios menüm aynı fakat onda sanallaştırma ayarı oldugu yerde bende yok
Benim istediğim alan bu değildi esasında f2 veya esc veya del den açılan alanı sormuştum ben bunları deneyerek kontrol et bi derim

muratuznkya

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Benim istediğim alan bu değildi esasında f2 veya esc veya del den açılan alanı sormuştum ben bunları deneyerek kontrol et bi derim
Sana yolladığım bu fotograf benim BIOS ayarlarım.Yabancı forumlara baktım benim sorunumu yaşayan çok kişi var ve onlar cmd kodları kullanmış resetlemiş filan yapmışlar.