• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Üyelerimize Sorduk - 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozi

MFC Üyesi
Konular
19
MFC Puanı
180
Megaforum Üyelerimizden Ozi ile kısa bir Ropörtaj yaptık;

Merhaba değerli Megaforum üyemiz.

Güne ve gündeme dair söyleyeceklerimiz olduğuna inanıyorum. Bu bağlamda sizinde söylemlerinizi gündeme taşımak adına ; 1 sosyal 1 de siyasal bağlamda soru sorarak, buna dair düşünce ve önerilerinizi almayı düşündük.

Soru 1 ;

Türkiyede Gezi Parkı olayları ve onları tetikleyen sorunlar ile bu olaylar sonrasındaki yaşananları bu ülkede canlı şahitler olarak yaşadık. Bugün Fransadada buna benzer Benzin fiyatlarının yükselmesi tetikleyici bir unsur olarak ele alınarak sorunların patlama noktasına gelmiş ve Türkiyede olduğu gibi bir çeşit Gezi parkı olayları gibi iç karışıklıklar meydana getirmiştir. Benzer olayları ve ayaklanmaları yakın dönemde Arap baharı olarak esen ve hala devam eden rüzgarlarda görüyoruz. Tüm bunları göz önününe aldığınız zaman sizce dünyada neler oluyor? Devletin kurucu unsuru olan ve bir görevlendirme metnini kendi arasında imzalayarak tarih sahnesine süren halk, ellerinden bu kurumları alınarak egemenlere hizmet eden bir siyasal gücemi dönüştürülüyor acaba? Neler düşünüyorsunuz bu siyasal hava hakkında... Bu anlamda doğru yol ne olmalı, nasıl davranışlar sergilemeliyiz sizce...

Cevap 1 :

Normalde kimse ile siyasal konular konuşmam sebebi belli ülkemiz artık eskisi gibi güzel güvenilir ferah bir yer değil.Gezi olaylarına gelecek olursak.Belki bilip belkide bilmediğiniz bir nokta REDHACK! Redhack(şirin baba) yayına katılarak belki 1 buçuk saat konuşma yapmış RTE(recep tayyip erdoğan) hakkında kimsenin bilmediği fakat bilirse Dünya gündemini sarsacak bilgilerin olduğunu,bunu paylaşması halinde canına bile mal olabileceğini anlatmıştır. Kısa bir süre sonra yayından çıkan REDHACK(Şirin baba) bu durumun takipçisi olmuş görenler oldu ise Twitter'da sürekli bilgi paylaşımları berat albayrağın kirli çamaşırlarını ortaya sererek göz dağı vermişlerdir. Hatta küçük bir örnek verecek olursak Fenerbahçe şike kumpası! ve daha niceleri. Tayyip için cehennem gibi geçen günler korku dolu günler.(dosyalar ektedir.)Dosya 1

Dosya 2

Bu gibi göz dağından sonra gezi olayları sona ermiştir.(tam takip edemedim sonucunu bilmiyorum.)

Soru 2 ;

Sosyal medya neredeyse artık hayatın her alanında var olmakta. Sizce insanların sosyal medyayı bukadar çok kullanmaları ve kendilerini ifşaa etmeleri, özel hayatlarını ifşa etmeleri, kendilerine has olan hayatlarını başkalarına sunmaları, özellerinin sere serpe büyük şirketlerin birbirine peşkeş çekmelerine göz yummalarını nasıl yorumluyorsunuz? Bu anlamda doğru yol ne olmalı, nasıl davranışlar sergilemeliyiz sizce...

Cevap 2 :

sorunuza cevap vermek istemiyorum çünkü dediğim gibi fazla konuşmam.Konuşmak istemem kimse ile tartışıp kalbini kırmak istemem. Röportajınız için teşekkür ederim kusuruma bakmayın çalıştığımdan dolayı fazla giremiyorum pcye. Allah'ıma emanet olun.

Ozi arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz....

Bilgi - İnanç - Eylem

reyiz dosya linkleri yok :)

Konular
257
MFC Puanı
120
Ben çok bilmis biri degilim ok by

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Ben çok bilmis biri degilim ok by
Bu bilmişlikle alakalı bişey değil, hepimizin güne gündeme dair söyleyecekleri var.
Bu yüzden hepinizi etiketleyip tek tek konuşmak istiyorum. Sanada sorular gelecek, sıradasın :)

Bilgi - İnanç - Eylem

Konular
257
MFC Puanı
120
Yemisim sorulari ban a bunlarla gelmeyin ((((((:)

Konular
257
MFC Puanı
120
Cok gelmeye meraklisin gelmeye (;

Ozi

MFC Üyesi
Konular
19
MFC Puanı
180
Bunun bilmişlikle alakası yok ki.Yalnız Qasem şans ya bu konu üzerinden geldin hayran olduğum bir kitle ve ŞİRİNE ile konuşmuşluğum bile olduğu bir kitledir REDHACK askerden önce bende illegal yazılımcıydım askerden sonra legalleştim.Kısacası Qasem bu konu üzerinden gelmese benden bişi bilemeyecektim :dd

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Bunun bilmişlikle alakası yok ki.Yalnız Qasem şans ya bu konu üzerinden geldin hayran olduğum bir kitle ve ŞİRİNE ile konuşmuşluğum bile olduğu bir kitledir REDHACK askerden önce bende illegal yazılımcıydım askerden sonra legalleştim.Kısacası Qasem bu konu üzerinden gelmese benden bişi bilemeyecektim :dd

Bende böyle bir ekiple Karacocuk ve cwdoktorayla tanıştığımda tanışmıştım. Gerçektende insanın hayran kalmaması ne mümkün..

Bilgi - İnanç - Eylem

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Bir El Nusra mensubu terör sempatizanın, bu aydın tavırları gerçekten çok sinir bozucu.. Haa buna inanlar yiyenler var.. Ben gerçek yüzünü bildiğim için de bana düşmandır. :)
Arkadaşın iki yüzlülüğünü her yerde ifşaladığım için korkusundan saçma sapan şeylere girişiyor.. :) Son yaptığı çocukluğu anlatmıyorum bile.. Adalet yazmakla olmuyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...