• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ünlü Dizilerden Ünlü Replikler Sitesi

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
dünya genelinde büyük beğeni ile izlenen büyük dizilerden unutulmayan, sosyal medya hesaplarından sürekli paylaşılan büyük repliklerdir.

“vicdan azabı çekmenin amacı, hataları tekrarlamaktan alıkoymak mı?”
“kan asla yalan söylemez.”
“tonight is the night.”

dexter (2006-2013)

“tüm cüceler, babalarının gözünde birer piçtir.”
“savaş, kız büyütmekten daha kolay.”
“taht oyunları oynarken ya kazanırsın ya da ölürsün.”

game of thrones (2011-2019)

“çaresizce özlemini çekmenin ne kadar korkunç bir şey olduğunu bilmiyorsun.”
“birinin yanında olmak ve onun seni bırakmayacağına güvenmek cesaret ister.”
“sadece en ileriye gitme riskini alanlar, nereye kadar gidebileceklerini bilirler.”

fringe (2008–2013)

“yakınlık, uzaklıktan daha sıkıntılıdır çünkü her yakınlıkta kaybetme korkusu, uzaklıkta ise kavuşma ümidi vardır.”
“para her şeyi yapar.’ diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır.”
“dünyada görmek istediğin değişimin parçası ol.”

prison break (2005-2009)
kaynak ve daha fazlası!
“bir keresinde, üçüncü sınıfta yazı testinden 96 almıştım. sınıftaki en yüksek puandı, çok gururlanmıştım. eve götürüp babama gösterdim, ‘diğer dört puana ne oldu?’ dedi.”
“senin hislerinle ben kıçımı silerim. (tony soprano)”

— karının, kızının ve annenin ortak noktası ne?
— canıma okumaları.

the sopranos (1999-2007)

“this is not meth!”
“marijuana içmek, cheese doodles yemek ve mastürbasyon yapmak benim kitabımda ‘plan’ olarak geçmiyor. (walt)”
“kemoterapi ve marijuana birlikteyken elmalı turta ve chevrolet gibidir. (marie)”

breaking bad (2008–2013)

“ben iyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım!”
“bi’ bitmediniz a…ına koyayım!”
“ölmek istedim ben, yapamadım; yaşayacaksam affetmek zorundaydım.”

behzat ç. : bir ankara polisiyesi (2010–2019)

“seks her zaman satar.”
“en kötü korkularımızın kaynağı, olmasını beklediğimiz şeylerdir.”
“insanlar size kim olduklarını anlatırlar ama biz inanmayız çünkü biz onların, olmasını istediğimiz kişiler olmalarını isteriz.”

mad men (dizi 2007-2015)

“suya dinamit atana kadar balık tutmaya devam edebilirsin.”
“leonard, tanrı başa çıkabileceğimizden fazlasını başımıza musallat etmez.”

— şimdi beni dinle. 4 yaşından beri anlatıp duruyorum: herkesten zeki olmak iyi bir şey ama bunu herkese belli etmene gerek yok.
— nedenmiş?
— insanların hoşuna gitmez de ondan!

the big bang theory (2007-2019)

“akıllı bir psikopat bilhassa sadisttir ve yakalaması çok güçtür.”
“yamyamımız kadınları seviyor; onları yok etmek istemiyor, onları yiyip bir kısımlarını içinde tutmak istiyor.”
“şeytan ayrıntıda gizlidir.”

hannibal (2013-2015)

“yaşayan her şey sonsuza dek yaşar, sadece fani bedenler yok olur.”
“ruhun sonu yoktur; ebedidir, ölümsüzdür.”
“bildiğim tek tanrı çirkin pantolon giyen asabi bir palyaço ve bütün esprileri birbirinin aynı.”

six feet under (2001-2005)

“çocuklar, size annenizle nasıl tanıştığımın hikâyesini anlatacağım.”
“erkekler metro gibi: birini kaçırıyorsun, 5 dakika sonra diğeri geliyor.”
“yalanlar, birilerinin gerçeklerle kirlettiği güzel hikâyelerdir.”

how ı met your mother (2005–2014)

“satıcılar kendi kazançlarını kendi yaratır. daha çok çabalamalısın hayatım.”
“bayım, biz dost değiliz; belki bir gün oluruz ama söylemem gerek: senin yerinde ben olsaydım o adamı öldürürdüm.”
“bir gün evlenecek, çocuklara karışacak ve onların yüzüne bakınca dünyadaki güzellikleri göreceksin. çünkü görmezsen nasıl yaşayacaksın?”

fargo (2014-)

— siz tam olarak ne iş yapıyorsunuz?
— sıhhi tesisat. dam akar, biz gideriz; bazen fayans bile kaplarız. müşterinin giderine göre değişir.

“okulda müşteri bağlama diye bir ders yoktu.”
“sana oksijen veren ağacın yaprağını s…keyim.”

kardeş payı (2014-2017)

“siyasetin ilk kuralı, evlat: güzel bir hikâyeyi gerçeklerle bozma.”
“hırs, kendini sabırsızlık olarak gösterebiliyor bazen.”

— dünya artık gençlerin elinde.
— bırakalım da öyle sansınlar.

boardwalk empire (2010-2014)

“siz erkekler savaştayken tüm bu kanlı işlerin hepsini kadınlar yapıyordu.” (pol teyze)
“kendi ülkesi için mücadele etmeyen bir adamın neden elini sıkayım?”
“kuzenim vuruldu. hem hâkim hem jüri hem de celladım. sizi suçlu buldum ve cezanızı kestim.”

peaky blinders (2013-)

“sen planlar yaparken tanrı yukarıdan güler.”
“çekip giden ben olabilirim ama terk eden yine sensin.”

the walking dead (2010-)

“bir oğulun babasının günahlarının bedelini ödemek zorunda olduğuna inanmıyorum.”
“inanmamız başkalarına üstünlük yaratmaz jimmy, önemli olan neye inandığımız.”
“gerçek bir ilişkinin gücü sadakattir, hem fiziksel hem duygusal olarak. bunun dışındaki her şey aldatmadır ve yıkıcıdır.”

the fall (2013-2016)

“hareket etmeden düşünmeyi öğrenmen lazım. hayat, buz kıracağı değildir.”
“eğer bir mahkûm oz’da ayakta kalabilirse sokakta cesaretlenir.”

— yanınızda uyuşturucu, silah, patlayıcı ya da içki var mı?
— hayır. eğer patlayıcı taşıyor olsam niye evet diyeyim?
— hanımefendi, ben bilmem; devlet sor diyor, ben de soruyorum.

oz (1997-2003)

“güneşe çok yaklaştığınız zaman hayalleriniz erir gider.”

— fakirlere ev yaptığın zamanlar saygı görüyordun. fakat bu saygıyı bencil siyasi sürüsünden görmediğin an sinir krizine girdin.
— bu ülke için olağanüstü şeyler yapacaktım. kendimi, sizin tabirinizle, canavara dönüştürdüysem bu baban gibi adamlar ve yönetimdeki adamlar yüzünden.

“kolombiya’da öğrendiğim tek bir şey var: iyi ve kötü göreceli kavramlardır.”

narcos (2015-2017)

“gözlerinin ucunda ruhunu görebiliyorum: yıpratıcı, asit gibi… içinde bir şeytan var küçük adam.”
“bence insan bilinci evrimde trajik bir şekilde ilerledi: çok fazla bilinçlendik, doğa kendinden bağımsız bir bakış açısı yarattı. biz doğa kanunlarına göre var olmaması gereken yaratıklarız. hepimiz bir yanılsama içindeyken duyusal deneyimler ve hislerin gelişimi sayesinde birey olduğumuzu sanan fakat aslında bir hiç olan bireyleriz.”
“fark ediyorsun ki tüm hayatınız, sevginiz, nefretiniz, hatıralarınız, acılarınız… hepsi aynı şeydi: hepsi bir rüyaydı; kilitli bir odada sakladığınız rüya, insan olduğuna dair bir rüya!”

true detective (2014-)

“gerçeği ararken konforu bulabilirsin ama konforu ararsan gerçeği asla bulamazsın.”
“öfkeye bir ödül gibi sarılıyorsun. oysa bu boynuna bağlı bir ağırlık.”
“burası senin şehrin olabilir ama israil kaybederse biz de kaybederiz. bu bölge patlarsa ucu hepimize dokunur. o yüzden bizim de sorunumuz.”

messiah (2020-)

“kaderin birbirine bağladığı insanlar birbirlerine sürekli rastlar.”
the witcher (2019-)

“altmış beş yaşıma geldim. geçen doğum günümde yine bir dilek tuttum, çocuk gibi… yine imkânsız bir dilekti. ne diledim biliyor musunuz? iyi bir insan olmayı.”
“mesele o değil mi? insanlar adam gibi dinlemiyor birbirini. cümleyi bitirmeden otomatik cevap… her şey otomatik zaten. sonra anlaşamıyoruz. anlaşamazsın tabii!”
“türkiye’de insanlar seri katil olmaz, türkiye’de insanlar cinnet geçirir.”

şahsiyet (2018)

“ilk ders: hiçbir şey göründüğü gibi değildir. varsayımlarını görmezden gel. hiçbir şeye güvenme; gördüklerine, duyduklarına, sana söylenenlere, hatırladığını sandığın şeylere…”

— hep pisliğin teki misindir?
— her bedende, her seferinde…

“güç, nüfuz meselesidir bay kovacs.”

altered carbon (2016-)

“merhaba canım. kusura bakma, içeride zikir var da… şu anda müsait değilim, arkadaşlarla manevi yönümüzü geliştirmeye çalışıyoruz. sen mümkünse birkaç gün hiç uğrama. mümkünse hiç gelme, sukulursun.”
“ben aslında yoğum!”
“ekmek mustafa çarpsın ki!”

avrupa yakası (2004-2009)

“kan, sizi akraba yapar; sadakat ise aile…”
“yıldızların ateş olduğundan şüphe etsen de güneşin döndüğünden şüphe etsen de gerçeğin yalan olduğundan şüphe etsen de asla sevgimden şüphe etme.”
“biz sadece olmamız gereken kişiyle olduğumuzda daha iyi insanlar oluyoruz.”

sons of anarchy (2008-2014)

“ahmet, allah aşkına sen espri yaparken niye omurilik soğanını kullanıyorsun? beynini kullansana oğlum, he?”
“ben horluyorum murat ağabey. kabul ediyorum, okey? ama seninkisi horlama değil, seninkisi ulusa sesleniş.”
“varlığımızda mutlu olamayanlar yokluğumuzda mutlu olsunlar ki bir s…ke yarasın gidişimiz.”

işler güçler (2012-2013)

“her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez. bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.”
“her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.”
“bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.”

kurtlar vadisi (2003-2005)

“tabii ki en iyi bildiğimiz yerden, arka sokaklardan…”
“adam pisliğin teki çıktı rıza baba.”
“ver odunu usta.”

arka sokaklar (2006-)

“ben çocuklar büyüsün istiyorum, kimse vaktinden önce cennete gitmesin istiyorum.”
“babam yıktı, ben yaptım; babam kontrolden çıktı, ben doktor çıktım.”
“imkânsız diye bir şey yoktur, düşük ihtimaller vardır. ben hep düşük ihtimallere inanırım.”

mucize doktor (2019-)

“ben sinan kaya. memleket kartalkaya. geldim buraya kaya kaya.”
“lodos denizden eser. bendeniz arif keser.”
“ben cihan pehlivanı usman aga, ama ‘u’ ile yazılır.”

akasya durağı (2008-2012)

“hade sabah ola hayrola. bu ne biçim karyola?..”
“anam ayatta izin vermez be ferat.”
“tokmak mort et müziği.”

cennet mahallesi (2004-2007)

“bir umut öldürür insanı, bir de vicdan.”
“birine güvenmek en büyük kumardır.”
“biraz sevmek diye bir şey yok: ya öleceksin aşkından ya da vazgeçeceksin.”

suskunlar (2012)

“insanın kötü huyu dikenidir: en çok kendini yaralar. bizim kötü huyumuz masumiyetimizdi.”
“kıyamam ben sana. sen çok değerlisin sakın unutma. duydun mu beni? seni kimse üzemez, üzdürmem!”
“yalnızlık, sağır bir dosttur. zamanla sen de kendi sesini unutursun.”

yaprak dökümü (2005-2010)

“benim sevdiklerime dokunmayacaksın!”
“biz, para biriktirmeyiz; biz insan biriktiririz.”
“dans ederken görülenler deli sanıldı müziği duyamayanlar tarafından.”

çukur (2017-)

“bak yusuf’um, sen bana diyon ‘hem öcümü alayım hem de katil olmayım.’ olur mu öyle şey? hem adam vurcan hem katil olmayacan, hem rakıyı içecen hem orucun bozulmayacak.”
“öğrenci demek, dünyanın en büyük adamı demek. dünyanın en küçük adamının da öğrenecek bir şeyi kalmamıştır.”
“akıllı adam, ayağına batan dikeni akrebin iğnesiyle çıkarmaya kalkışmaz.”

deli yürek (1998-2002)

“bir adama bir silah verirsen bir bankayı soyabilir ama bir adama bir banka verirsen dünyayı soyabilir.”
“insanlar her zaman umudumu boşa çıkarmanın bir yolunu buldu.”
“gerçek cesaret kendine karşı dürüst olmakla ilgilidir. özellikle de zor zamanlarda…”

mr. robot (2015-2019)

“içindeki kibir putunu ne zaman büyüttün sen?” (süleymanşah)
“zülfikar’dan gayri kılıç, ali’den gayri yiğit olmaz.’ derler.” (ertuğrul)
“bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz?” (ertuğrul)

diriliş: ertuğrul (2014-2019)

“naciye’m, güzelim, ‘güzel’ sıfatına en çok gidenim… sana yazmak, bir mum yakıp ona bakmak gibi.”
“biz, yitire yitire kazandık kendimizi.” (nuri pakdil)
“bir şehir kadar kalabalıktır bazılarının yalnızlığı.” (cahit zarifoğlu)

7 güzel adam (2014)

“sana kaç kez söylemeliyim john? benim her zaman bir planım var.” (ben)
“herkes lider olmamı ister, hoşlanmadıkları bir karara kadar.” (jack)

hurley: “ne için gitmiştin?”
locke: “bir şey bulmak için.”
hurley: “peki, buldun mu?”
locke: “o beni buldu.”

lost (2004-2010)

“hakikat, yalanlarda başlar.”
“birisi hakkında gerçeği öğrenmek istiyorsan muhtemelen o kişi gerçeği sorman gereken en son kişidir.”
“insanlık fazla büyütülüyor.”
“everybody lies.”

house m.d. (2004-2012)

“merak, aşktan daha güçlü bir şey: bir kere âşık olunca bilirsin aşkın sana ne yapacağını ama merak öyle değil, eğer birini merak edersen o merak seni alır, götürür…”
“ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı: insanlara fazla güveniyordu, sırf seviyor diye onları tanıdığını zannediyordu. eğer geri geri dönüp söyleyebilsem söylerdim: ‘ömer…’ derdim ‘her ihanet sevgi ile başlar.” (ezel)
“benim adım ezel. buraya intikam almaya geldim.”

ezel (2009-2011)

“aşk gözünü kör ederse bedelini ödersin.”

valide sultan — (sert bir bakışla) sen süleyman’ın malısın…”
hürrem sultan — (sinirli bir sesle) ben kimsenin malı değilim…”

“ben bir gece değil, binbir gece onun kadını olacaym.” (hürrem)

muhteşem yüzyıl (2011-2014)

megan: “sırtıma güneş kremi sürer misin?”
alan: “hayır, süremem.”
megan: “yapmazsan yanacağım!”
alan: “yaparsam da ben yanacağım!”

two and a half men (2003-2015)

“kill them all!”
“bir insan ölünce her şeyini kaybeder ama bir köle ölünce sadece acılarını kaybeder.” (spartacus)

batiatus: “karını tekrar görmek için kaç adam öldürürsün?”
spartacus: “hepsini öldürürüm.”

spartacus (2010-2013)

— oğlum, cv hazırlamadan nereden iş bulacaksın?
— sadece o değil ki… iş bulmak, çalışmak falan… hayat, komple… varoluş sancısı çekiyorum ben.

“nurdagül, sen dedikodu camiasının yaşar kemal’i mi oldun? neden bu kadar betimleyerek anlatıyorsun? doğru düzgün anlatsana şunu canım!”

— ya onu boş verin de bir şey soracağım: şimdi bu kız mahalleye geldi ya… benim için mi gelmiştir acaba?
— ya tabii ki senin için geldi, anlamıyor musun? kız sana âşık. evet, sabah sabah bir kuru simidi paylaşmış seninle. olanı herkes paylaşır; olmayanı, yokluğu paylaşmış. değil mi üstat? zaten aşk bu değil midir?..
— değildir! la oğlum, kızın karnı aç aç! (ilham perisi)

tutunamayanlar (2020-)

Moderatör tarafında düzenlendi: