• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

TÜRK Yıldızları'mız/Pilotları!!

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,700
Hv.Plt.Bnb.Esra ÖZATAY
Filo Komutanı/4 Numara
ZYnVXg.jpg

1976 yılında Almanya'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1993 yılında Kadıköy Kız Lisesinden, 1998 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. 1998-2000 yılları arasında 2'nci Ana Jet Üs K.lığında pilotaj eğitimini tamamladıktan sonra 3'üncü Ana Jet Üs K.lığı, 132'inci Filo K.lığına F-5 Av Önleme pilotu olarak atanmış ve 2004 yılına kadar bu göreve devam etmiştir. 2004 yılında 3'üncü Ana Jet Üs K.lığı, 133'üncü Filo K.lığına atanmış ve 2010 yılından itibaren Öğretmen Pilot olarak görevine devam etmiştir. 2014 yılı atamaları ile 134'üncü Akrotim Filo K.lığına katılmış ve Kol Uçucusu/4 numara olarak görev yapmıştır. Hv.Plt.Bnb.ÖZATAY 2016 yılı atamaları ile Filo Komutanı olarak atanmıştır. 150 saati Akrotim uçuşu olmak üzere toplam 2.200 saat uçuşu olan Hv.Plt.Bnb. Esra ÖZATAY evli ve iki çocuk annesidir.

"Yüreğinde vatan sevgisi ile görev yapan tüm Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin alın terinin, özverisinin, fedakarlığının, disiplininin, cesaret ve kahramanlığının simgesi olan “Türk Milletinin Gökyüzündeki Milli Takımı” Türk Yıldızlarında komutanlık yapmanın ve ay yıldızlı bayrağımızı gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında gururla dalgalandırmanın yüksek sorumluluğu ve gururunu yaşıyorum..."

"Selam söyleyin eşe dosta! Her şeyden vazgeçer vatandan vazgeçmeyiz…"

* * * * *

Hv.Plt.Bnb.Osman YIĞCI
1 Numara
gXbApL.jpg

1978 yılında Trabzon’da doğmuştur. Lise öğrenimini Trabzon Kanuni Anadolu lisesinde tamamladıktan sonra, 2001 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. 2001-2003 yılları arasında pilotaj eğitimini 2’nci Ana Jet Üs K.lığında tamamlamıştır. 3'üncü Ana Jet Üs K.lığında F-5 eğitim pilotu olarak görev yaptıktan sonra, 4'üncü Ana Jet Üs K.lığında F-16 Harbe Hazırlık eğitimini tamamlamış ve 8’inci Ana Jet Üs K.lığı 181’inci Av Bombardıman filosunda görev yapmıştır. 2007 yılında Türk Yıldızlarına katılmış, 2008-2009 sezonlarında 3 numara, 2010-2013 sezonlarında 5 numara olarak görev yapmıştır. Halen Tim Lideri (1 Numara) olarak görevini sürdüren Bnb.YIĞCI'nın 1.500 saat akrotim uçuşu olmakla beraber toplam 2.700 saat uçuşu vardır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

“Her biri bir yıldız olan Türk insanını gökyüzünde temsil etmenin gurur ve mutluluğu tarif edilemez…”

* * * * *​
Hv.Plt.Yzb.Gökhan ESEN
2 Numara
D3GRvO.jpg

1984 yılında Bursa'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da, lise öğrenimini Işıklar Askeri Lisesi'nde tamamlamıştır. 2007 yılında Hava Harp Okulu'ndan mezun olmuştur. 2007-2009 yılları arasında pilotaj eğitimini 2'nci Ana Jet Üs K'lığı'nda tamamladıktan sonra 1'inci Ana Jet Üs K'lığı 112'nci Filo K'lığında F4-E Harbe Hazırlık eğitimine başlamıştır. Buradaki eğitimi de başarıyla tamamladıktan sonra 1'inci Ana Jet Üs K'lığı 113'üncü Filo K'lığına keşif pilotu olarak atanmıştır. 2013 yılında Türk Yıldızlarına katılmıştır. 275 saati Akrotim uçuşu olmak üzere toplam 1.200 saat uçuşu olan Hv.Plt.Yzb.Gökhan ESEN bekardır.

“Türk Hava Kuvvetleri'nin vitrinini oluşturan, her gösterisinde izleyenlerin yüreklerini heyecanla dolduran ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne olan güvenlerini artıran bu seçkin filoda görev yapmanın haklı gururunu yaşıyorum...”

* * * * *​

Hv.Plt.Yzb. Ali BALCI
3 Numara

Y4Vl02.jpg

1983 yılında Sakarya'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da, lise öğrenimini Maltepe Askeri Lisesi'nde tamamlamıştır. 2005 yılında Hava Harp Okulu'ndan mezun olmuştur. Pilotaj eğitimini 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığında 2006 yılında tamamlamıştır. Harbe Hazırlığa Geçiş eğitimini 3'ncü Ana Jet Üs Komutanlığında NF-5 2000 A/B uçakları ile 2006-2007 yılları arasında almıştır. F-16 Harbe Hazırlık Eğitimini 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığında 2007-2008 yılları arasında tamamlamıştır. 2008-2011 yılları arasında 5'inci Ana Jet Üs, 152'nci Akıncı Filo K.lığında F-16 Av önleme pilotu, 2011-2014 yılları arasında 2'nci Ana Jet Üs 122'nci Filo K.lığında KT-1T öğretmen pilotu olarak görev yapmıştır. 2014 yılında, 3 numara olarak Türk Yıldızları'na katılmıştır. 200 saat Akrotim uçuşu olmak üzere toplam 2.200 saat uçuşu olan Hv.Plt.Yzb.Ali BALCI bekardır.

"Ellerinizin altındaki sarsılmaz güç, estetik, ekip ruhu ve hepsinden önemlisi vatan aşkı ile semaya kanat açmak... Tüm bu ayrıcalıklara Türk Yıldızlarında ulaşmanın gururunu yaşıyorum."

* * * * *​

Hv.Plt.Yzb. Hasan KOCABAŞ
5 Numara

rEyVPa.jpg

1982 yılında Isparta’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Isparta’da tamamlamıştır. Lise öğrenimini Isparta Gönen Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. 2006-2008 yılları arasında pilotaj eğitimini 2’nci Ana Jet Üs K.lığında tamamlamıştır. F-4E tam harbe hazırlık eğitimini 7'nci Ana Jet Üs K.lığı 172’nci Filo K.lığında tamamladıktan sonra 2009-2011 yılları arasında 1’inci Ana Jet Üs K.lığı 113’üncü Jet Keşif Filo K.lığında RF-4E keşif pilotu olarak görev yapmıştır. 2011 yılında 2’nci Ana Jet Üs K.lığı 122’nci Jet Eğitim Filo K.lığına öğretmen pilot olarak atanmıştır. 2011-2012 yıllarında T-37 B/C, 2012-2013 yıllarında ise KT-1T uçaklarında öğretmen pilot olarak görev yapmıştır. 2013 yılında Türk Yıldızlarına katılmış, 2013-2014 sezonlarında 3 numara olarak uçmuştur. 2015 yılından itibaren 5 numara olarak uçmaya devam etmektedir. 400 saati Akrotim olmak üzere toplam 1.650 saat uçuşu vardır. Hv.Plt.Yzb. Hasan KOCABAŞ evli ve bir çocuk babasıdır.

"Türk Milletini temsil etmenin ve rengini mübarek ecdad kanından alan bayrağımızı gökyüzünde dalgalandırmanın ağır sorumluluğunu taşırken; gökyüzündeki milli takımımız olan Türk Yıldızları'nın bir parçası olmanın gururunu yaşıyorum..."

* * * * *​

Hv.Plt.Yzb. Mehmet Kemal KOYUNLUOĞLU
6 Numara

znyVW4.jpg

1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2002 yılında Hava Harp Okulundan mezun olmuştur. 2002-2004 yılları arasında pilotaj eğitimini 2’nci Ana Jet Üs K.lığında tamamladıktan sonra 3’üncü Ana Jet Üs K.lığı, 131’inci Filo K.lığında F-4E tam harbe hazırlık eğitimine başlamış, 7’inci Ana Jet Üs K.lığı 173’üncü Filo K.lığında F-4E tam harbe hazırlık eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında 1’inci Ana Jet Üs K.lığı 111’inci Filo K.lığına Av Bombardıman Pilotu olarak atanmıştır. 2009 yılında Türk Yıldızlarına katılmış, 2010-2011 sezonlarında 3 numara olarak, 2012-2013 sezonlarında 7 numara, 2014 sezonunda 5 numara, 2015 sezonundan itibaren ise 6 numara olarak görev yapmaktadır. 1.100 saat akrotim uçuşu olmakla beraber toplam 2.500 saat uçuşu vardır. Hv.Plt.Yzb.Mehmet Kemal KOYUNLUOĞLU bekardır.

“Türk Milleti’nin şanını kanatlarınızda gururla taşırken; bir yandan da çocukluk hayaliniz olan uçmanın tadına varmak kelimeler ile anlatılmaz...”

* * * * *​

Hv.Plt.Yzb. Ali Onur ADALI
7 Numara

B8G4XV.jpg

1982 yılında Elazığ’da doğmuştur. İlkokula Konya’da okumuş, ortaokul ve liseyi Elazığ'da bitirmiştir. 2000 yılında Hava Harp Okulu'na girmiş, 2004 yılında Havacılık Mühendisliğinden mezun olmuştur. Pilotaj eğitimini 2004-2006 yılları arasında 2’nci Ana Jet Üs K.lığında tamamlamış, 2006 yılında 133’üncü Filo K.lığına atanmıştır. Harbe hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra aynı filoya av-önleme pilotluğu yapmıştır. 2008 yılında hayallerini süsleyen Türk Yıldızları Ailesine katılmıştır. Timde 2 ve 3 numara "iç kanat", 6 numara "solo" olarak uçmuş, 2015 sezonundan itibaren ise 7 numara "solo" olarak uçmaya devam etmektedir. 1.000 saat akrotim uçuşu olmakla beraber 1.900 saat toplam uçuşu mevcuttur. Hv.Plt.Yzb. Ali Onur ADALI, evlidir.

“Uçmak rüyaydı, Türk Yıldızları ise hayal. Rüyalarınızı kovalayın hayalleriniz gerçek olsun. Vatana hizmet etmenin en zevkli olduğunu düşündüğüm yerde kendi rüyamı yaşamamın gururunu taşıyorum...”

* * * * *​

Hv.Plt.Ütğm.Resul YILDIZ
Kol Uçucusu

88XQ9k.jpg

1988 yılında Kayseri'de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamlamıştır. 2009 yılında Hava Harp Okulu'ndan mezun olmuştur. 2009-2011 yılları arasında pilotaj eğitimini 2'nci Ana Jet Üs K'lığı'nda tamamladıktan sonra 1'inci Ana Jet Üs K'lığı 112'nci Filo K'lığında F4-E Harbe Hazırlık eğitimine başlamıştır. Buradaki eğitimi de başarıyla tamamladıktan sonra 1'inci Ana Jet Üs K'lığı 111'inci Filo K'lığına Av- Bombardıman pilotu olarak atanmıştır. 2016 yılında Türk Yıldızlarına katılmış olup, halen gösteri pilotluğu eğitimi devam etmektedir. Toplam 1.100 saat uçuşu olan Hv.Plt.Ütğm.Resul YILDIZ evlidir.

"Türk Yıldızlarında görev yaparken ülkemi ve milletimi en iyi şekilde temsil edeceğimi biliyor ve al bayrağımızı yurt içinde ve yurt dışında dalgalandıracak olmanın heyecanını yaşıyorum..."

TÜRK Yıldızları!!