• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tüketici izinsiz mesaj ve e-posta bombardımanından kurtuluyor

Konular
772
MFC Puanı
530
1 Mayıs’ta uygulamaya girecek yeni kanunla birlikte tüketicilere izinsiz reklam cep telefonu mesajı veya elektronik posta göndermesi yasaklanan şirketler onay alma yarışına girerken, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) bir atak daha geldi.

BTK’nın şu anda hazırlık aşamasında olan taslağıyla toplu gönderim için binlerce mesaj alımı yapan şirketlerin gönderdiği içerikten artık operatörler de, elektronik posta gönderen şirketlerden de internet hizmeti veren ana firma sorumlu olacak. Yine hazırlanan taslağa göre tüketicilere gönderilecek ‘izin isteme mesajlarının’ sayısı da yılda ikiyi geçemeyecek.

Gerçekten çok sevindim. Her gün gereksiz binlerce reklam mesajlarından gına gelmişti. :claps:

Konular
18
MFC Puanı
120
CokSevindim ya . İnşallah Biran Önce Uygularlar

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
iyi oldu diyorsunuz ama gelen mesajlar yada arama yapan bi dünya kişi işsiz kalacak onuda düşünmek lazım

Konular
18
MFC Puanı
120
İşsiz Kalacak diorsun Kardesim Haklısın Fakat Bizde +18leri Sürekli Telefona Gelmesinden Sıkıldık..

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
+18'e bende karşıyım ama diğer bilgilendirme örn: Banka ,GSM gibi içerik servisi olmayan herşey açıkçasını söylemek gerekirse ben yönetici ( Supervisor diye geçiyor ) olarak çalışıyorum bir çağrı merkezinde 1 Mayıs itibari ile üzülerek 210 kişiyi ücretsiz izine çıkaracağım bu kanun yüzünden açıkçası