• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tik-Tok Türkiye de yasaklanmalı mı?

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Sizin gibi düşünmüyorum. Tiktok kapatılırsa o ve onun türevlerinin açılması imkansız. Açılsa bile belirli bir kural ve çerçeve kapsamında açılır. Buda biraz daha kaliteli paylaşımların oluşmasını sağlar. Çünkü şuanda uygulamaya hakim olan veya olmayan kitleler tarafından izlenilen bir tiktok videosu aslında meraktan öteye gitmeyen şeyler. sosyal platformlarda denk geldiğimiz videoları merakımızdan izleriz ve beğenmeyiz ya da iğrenç ve ötesi deriz.

Siz de oldukça düz bakıyorsunuz gibi hissettim. Bu ve türevleri programların halkın-toplumun algısıyla oynadığını ve uzun vadede getirdiği alışkanlıklarla birlikte ruh halini, düşünce ve duygularını da değiştirerek farklı bir dönüşümle seviyesizliğe çekildiklerini, kısaca insana ve genelinde topluma zarar verdiğini görmezden gelemeyiz. Bu da bir arz talep meselesi elbette. Toplumu kulağından çekerek aman ha özünden uzaklaşma demekte çok doğru bir yaklaşım değil. Bu yasak hiç çözüm değil. Hoş, özümüzden uzaklaşmamızı bitek bu programa elbette bağlayamayız, bu oldukça uzun ve geniş bir konu. Anlaşılabilmişimdir umarım.

MaybeCarizma

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
770
Siz de oldukça düz bakıyorsunuz gibi hissettim. Bu ve türevleri programların halkın-toplumun algısıyla oynadığını ve uzun vadede getirdiği alışkanlıklarla birlikte ruh halini, düşünce ve duygularını da değiştirerek farklı bir dönüşümle seviyesizliğe çekildiklerini, kısaca insana ve genelinde topluma zarar verdiğini görmezden gelemeyiz. Bu da bir arz talep meselesi elbette. Toplumu kulağından çekerek aman ha özünden uzaklaşma demekte çok doğru bir yaklaşım değil. Bu yasak hiç çözüm değil. Hoş, özümüzden uzaklaşmamızı bitek bu programa elbette bağlayamayız, bu oldukça uzun ve geniş bir konu. Anlaşılabilmişimdir umarım.
Tabi ki bu oldukça uzun bir konu söylediklerinize katılıyorum. ben sadece fazla ayrıntıya girmeden düşüncemi dile getirdim. genel olarak sizin yazdıklarınızın üzerine eklemeler de yapılabilir. Umarım bende kendi düşüncemi size anlatabilmişimdir.

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Tabi ki bu oldukça uzun bir konu söylediklerinize katılıyorum. ben sadece fazla ayrıntıya girmeden düşüncemi dile getirdim. genel olarak sizin yazdıklarınızın üzerine eklemeler de yapılabilir. Umarım bende kendi düşüncemi size anlatabilmişimdir.

Evet, teşekkür ediyorum. Tümünü ve iyiniyetli yaklaşımınızı aldım başucuma koydum,
düşünen ve düşüncesini dile getiren insanlara hayranlık duymuşluğum vardır. Aynı düşüncelerde olmasak bile,
tartışabilmek ve konu üzerinde konuşabilmek artık bir meziyet çünkü. Tekrar, teşekkür ederim.

MaybeCarizma

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
770
Evet, teşekkür ediyorum. Tümünü ve iyiniyetli yaklaşımınızı aldım başucuma koydum,
düşünen ve düşüncesini dile getiren insanlara hayranlık duymuşluğum vardır. Aynı düşüncelerde olmasak bile,
tartışabilmek ve konu üzerinde konuşabilmek artık bir meziyet çünkü. Tekrar, teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim. Düşüncelerinizi dürüst bir şekilde ifade ettiğiniz için Saygılarımla.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yasağın her türlüsüne bende karşıyım. Ama Türkiye toplumunda şöyle bir şey var. Gençlerin kendini komik sanıp videolar yüklemesi, orta yaşlılarında bunları izleyerek başka arzular peşinden koşması beni rahatsız ediyor.

bunu her türlü programlarda yapabilirler..

yalnizca tiktok degilki.

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
yani hiç kullanmadım, pek de denk gelmedim.. nadir de olsa sosyal medya da görüyorum..

benn kullanmasam hoşuma gitmese bile.. yasaklanmalıdır bu denemez.. denmemeli.. ben yeryüzündeki bir noktayım.. ben hoşlanmıyor katılmıyor keyif almıyor olabilirim ama ya kalan milyar kişi..

rahatsız oluyorsan bakmazsın izlemezsin kullanmazsın olur biter..

bu yine sosyal medya kapatılsın konusu gibi birşey.. bana göre..

hayır.. yasaklanmamalı..

MaybeCarizma

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
770
yani hiç kullanmadım, pek de denk gelmedim.. nadir de olsa sosyal medya da görüyorum..

benn kullanmasam hoşuma gitmese bile.. yasaklanmalıdır bu denemez.. denmemeli.. ben yeryüzündeki bir noktayım.. ben hoşlanmıyor katılmıyor keyif almıyor olabilirim ama ya kalan milyar kişi..

rahatsız oluyorsan bakmazsın izlemezsin kullanmazsın olur biter..

bu yine sosyal medya kapatılsın konusu gibi birşey.. bana göre..

hayır.. yasaklanmamalı..
Öncelikle açık sözlülüğün için teşekkür ederim. :)
Olaya bireysel olarak yaklaşmadığım için kullanılmasın dedim. Çok fazla yozlaşmanın yaşandığı ve bir o kadar da topluma empoze edilen yalan yalnış bilgilerin olduguna denk geldiğim için fikrimi belirttim. Şöyle bir alternatif olabilir. Bilinçli kullanım adı altında yasakların olmadığı ve kirli işlerin dönmediği bir sosyal medya

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
Öncelikle açık sözlülüğün için teşekkür ederim. :)
Olaya bireysel olarak yaklaşmadığım için kullanılmasın dedim. Çok fazla yozlaşmanın yaşandığı ve bir o kadar da topluma empoze edilen yalan yalnış bilgilerin olduguna denk geldiğim için fikrimi belirttim. Şöyle bir alternatif olabilir. Bilinçli kullanım adı altında yasakların olmadığı ve kirli işlerin dönmediği bir sosyal medya

bende sadece fikrimi belirttim.. :giggle:

lakin her yerde var.. yalan bilgiler, sahte insanlar.. yani sadece bu uygulama da deil.. ne bilim.. forum siteleri dahil, instagram, facebook.. mmm.. hatta bak basit mobil oyunlarında bile yalan hayatlar yaşayan sahte insanlarla dolu.. yalan yanlış bilgiler aktaran.. bir dayanak olmadan yazan çizen.. aktaran..

yani tek bi yer yok.. çoookkkkk yer var..

o yüzden bu kadar net bi şekilde yasaklanmalı burası demek fazla olur..

MaybeCarizma

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
770
bende sadece fikrimi belirttim.. :giggle:

lakin her yerde var.. yalan bilgiler, sahte insanlar.. yani sadece bu uygulama da deil.. ne bilim.. forum siteleri dahil, instagram, facebook.. mmm.. hatta bak basit mobil oyunlarında bile yalan hayatlar yaşayan sahte insanlarla dolu.. yalan yanlış bilgiler aktaran.. bir dayanak olmadan yazan çizen.. aktaran..

yani tek bi yer yok.. çoookkkkk yer var..

o yüzden bu kadar net bi şekilde yasaklanmalı burası demek fazla olur..
Ya tabi dediklerinize katılıyorum. Ama bu ve bunun gibi durumların da bizlere her anlamda zarar veriyor. Bir yerden başlamak gerekiyor. Tik-tok Bunun başını çekiyor. :) Bence asalım gitsin :)