• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tanıtım Yazısı Linklemesi Nasıl Yapılır?

mum

Özel Üye
Konular
2,214
MFC Puanı
1,030
Tanıtım yazısı linklerken nelere dikkat etmeliyiz?

Tanıtım yazısı linklerken öncelikle anahtar kelimeniz ve türevlerini linklemelisiniz. Örnek verecek olursak “meşhur antalya piyazcısı” anahtar kelimemiz olsun. Anahtar kelimemiz belli ve bu kelimede yükselmek istiyoruz. Şimdi tanıtım yazımızı bu kelimeye göre linkleyecek olursak nasıl linkleriz? Öncelikle tüm linkleri sürekli aynı kelimede çıkmamalıyız. Kelimeleri türevleştirip o şekilde link çıkışı yapmalıyız.

“antalya piyazcısı”
“meşhur antalya piyazcısı”
“antalyada meşhur piyazcı”
“antalya piyazcıları”
“antalyada meşhur piyaz mekanı”

Bu şekilde link çıkacağımız anahtar kelimeleri türevleştirmeliyiz. Aksi takdirde sürekli aynı kelimeye link çıkışı yaparsak bu sağlıklı olmayacaktır. Sürekli aynı kelimeye link çıkışı sitenizin belli bir sıralamada çakılıp kalmasına da sebep olabilir. Bu yüzden tanıtım yazısı içerisinden çıkılan linkleri ne kadar birbirine yakın şekilde türevleştirirseniz o kadar iyidir.

Tanıtım Yazısından Kaç Adet Link Çıkılmalıdır?

Tanıtım yazısından çıkılacak link için bir sınır yoktur. Ama doğal gözükmesi açısından 2-3 adet link çıkışı yapmak sağlıklı olacak ve daha sağlam bir etki yaratacaktır. Link çıkışını yaparken her şeyin fazlası zarar olduğu için 2-3 adet link çıkışı yapmaya özen göstermeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Tanıtım Yazısı Anahtar Kelime Yoğunluğu Nasıl Olmalıdır?

Tanıtım yazısı içerisindeki anahtar kelime yoğunluğu odak anahtar kelimeniz, anahtar kelimenizin türevleri şeklinde 300 kelimelik bir makalede 5-7 defa geçecek şekilde olmalıdır. Ama kesinlikle aynı anahtar kelimeyi 5-6 defa kullanmamalısınız. 5-7 tane dediğimizi de örnek verecek olursak 2-3 tanesi anahtar kelimeniz 1-2 tanesi türev anahtar kelimeniz şeklinde olmalıdır.

Kaynak : bigbilisim