• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhablar

Öncelikle banlamak nedir? bu kelimenin kökenine bakalım

1. (Hırvatça, tarih) Eskiden Macaristan ve Yugoslavya dolaylarında sancak beylerine ve küçük prenslere verilen unvan.
  2. Yasaklamak, menetmek, boykot etmek, aforoz etmek.

• Banlamak: 1. Horoz ötmek. 2. Bağırmak. 3. (halk dilinde) Bir hizmetten veya üyelikten uzaklaştırmak.
  • Banlanmak: 1. İnternet dünyasında verilen bir hizmetten, üyelikten veya bir siteye girişten yoksun bırakılmak, yasaklanmak veya uzaklaştırılmak. 2. Bir üyenin (internetteki bir forumda ) yaptığı kural dışı bir davranıştan dolayı bir yönetici tarafından ceza alması.
Kaynak Site :
Kod:
https://www.lafsozluk.com/2010/12/ban-nedir-banlamak-banlanmak-ne.html

Banlamak , görünüşte bana göre;

1.Moral bozucu
2.Sinirlendirici
3. Çekinilenen bir durum...

Aslında , kendim için söyleyecek olursam Türk İnternet Site Dünyasındaki web sitelerin %30'undan dışarı şutlanmış asi bir forum kullanıcısı olarak, şutlandığım siteleri ziyaret etmek gibi "anşılamayan" bir alışkanlığım vardır.İşin garibi bu anlaşılmayan garip alışkanlığın nedeni de kendim de anlamış değilim.Peki sizin böyle anti-patik paranormal alışlanlığınız var mıdır web site/forumlar için....

Katılacaklara ve yorum bırakacaklara şimdiden teşekkürler...

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
T%C3%BCrkiye%27nin_co%C4%9Frafi_b%C3%B6lgeleri.gif

Merhabalar

Bu konun anketsel sorusu biz erkeklere yönelik olup, askerliğinizi hangi bölge 'de yaptığınızla ilgilidir.

Hemen belirtelim ben askerliğimi;

Erzincan, 59.Topçu Tugayı, Tugay Karargah Bölüğü, 7.Emniyet Muhafız Takımı'nda Onbaşı olarak 312.kısa dönem olarak yaptım (askere geç gittim,malum üniversite)

MAJESTE

MFC Üyesi
Konular
39
MFC Puanı
2,150
Merhaba,
Genel olarak sosyal medyada paylaşılan hangi içerik daha çok dikkatinizi çeker ?

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Yazı-metin daha çok dikkatimi çeker..

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Twitter'de Siyasilerin atışmaları-polemikleri ve Microsoft CEO'sunu saçma paylaşımları(çünkü her paylaşıma en ağır şekilde (dikkat edin küfür filan değil) eleştirilerimi yazarım.Bir keresinde kendisine şöyle yazmıştım, sen Microsoft Corp. olduğun sürece, ne Windows OS kararlı bir yapıya kavuşacak, ne de Windows PC Kullanıcıları rahat'ta erecek, sen .....! Windows OS tarihinde, Microsoft'un başına gelmiş en büyük bela ve musibet sin.Senin öldüğün gün yada kovulduğun gün, biz Windows PC kullanıcılarının "Bilişim Bayramımız" olacaktır.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370

• 1 sezon yayınlandı, devam ediyor.
  • Tür: Aksiyon, macera, komedi
  • IMDb: 8,1
  • Rotten Tomatoes: %77
  • Oyuncular: Aidan Gallagher, Ellen Page, Tom Hopper
Yeni dönem macera ve gençlik dizilerini sevenlerin son favorisi bu dizi oldu. Bir grup süper kahramanı evlat edinen vefakar bir baba (X-Men'den hallice) onları dünyayı kurtarlamaları için eğitiyor.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Bir kişinin yalan söylediğini anlarsanız ne yaparsınız?

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650
Sözüne güvenmem alakayı da keserim. Bir kere yalan söyleyen bin kere de söyler

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Yalan söylemesine devam etmesine izin veririm tam inandığımı düşündüğü anda gerçeği suratına çarparım..

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Soru net ve açıktır.Katılanlara şimdiden teşekkürler.......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...