• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
22
MFC Puanı
3,420
"Selam üzerimedir; doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak yeniden-kaldırılacağım gün de." (Meryem, 19/33)

mesihin geleceği burdan anlamak isteyene nettir mehdiyet deccaliyet elbet vardır ... okullarda ders goren kardeslerim bir fomrule kaç ornek vardır ? milyon ornek veremezler değilmi allah kuranı kerimi indirmiş bir emri bir olguyu bize anlatsın oğretsin diye hz peygamberi elçi tayin etmiştir burdaki eksikleri ancak fıkıh la sünnetle destekleyerek anlarsınız kuranda o yok bu yok bir konunun tamamlanması ustunden yıllar gecen ayetlerle olmustur hepsini bir araya toplamak yorumlamak ne burda benim aklımın bilgimin yeteceği birşey ne sizin ama bu son yıllarda boyle guruplar var maalesef ...direk mealle bıryere varamazsınız konular çok hepsindede hakim değilim hakim olmadığınız konularda biyerden alıntıyla dine değiştirmeyin bu bu dine atılmıs kazıktır hadis desteğinin kaldırılması için atılmıs kazıktır etmeyin yahu camilere sandalye sokup kilisestirenlerle basladı bu bize sadece kuran yeter mantığı herkese kuran yeter evet ama emir ve yasaklar için emrin uygulanısı için anlatımlar sart ona bakarsak çok sey eksik kalıcaktır kıyamette mehdi gelir gelmez inanmak isteyeninanır istemeyen inanmaz zaten kıt bilgide olan insanın ların kafasını karsıtıyorsunuz hz musa donemindeki namaz durumu hikayesini herkes bilir tabi oda rivayettir onuda kabul ederseniz ... mealle yarım yamalak bilgiyle fetva vermektir buda yanlıstır .... benim gorusum bu

Yine çok bilgisizce ayetleri kafadan yorumlayıp haktan saptırmışsın.
Hz. İsa için denen o söz aynı surenin 14.ayetinde aynı ifade ile Hz. Yahya içinde denmektedir.
O da geri inecek mi? Mehdi zaten Kuran'da hiç geçmez.

Ben kimsenin kafasını karıştırmıyorum ama Kuran ve ayetler dedikçe nedense sende bir rahatsızlık oluyor. Kuran'ı keşke anlam yönünden baştan sona nir okusun da bu tutumun kimin tutumuna benziyor bir görsen..İnanç konusunda Kuran tek kaynaktır. Ameli konularda elbette hadisler de örneğimizdir.

Konular
14
MFC Puanı
170

Yinr çok bilgisizce ayetleri kafadan yorumlayıp haktan saptırmışsın.
Hz. İsa için denen o söz aynı surenin 14.ayetinde aynı ifade ile Hz. Yahya içinde denmektedir.
O da geri inecek mi? Mehdi zaten Kuran'da hiç geçmez.

Ben kimsenin kafasını karıştırmıyorum ama Kuran ve ayetler dedikçe nedense sende bir rahatsızlık oluyor. Kuran'ı keşke anlam yönünden baştan sona nir okusun da bu tutumun kimin tutumuna benziyor bir görsen..İnanç konusunda Kuran tek kaynaktır. Ameli konularda elbette hadislerde örneğimizdir.

sen cok biliyorsun kardes bildiğin gibi yasa ben konuya yorum yaptım benden alıntı yapmana gerek yok bir ornek verdim ben isayı isaret eden bi ton ayet var gormek istiyorsan ... senmealle yasa kardes bilgi sendeyse ben cahil kalırım ... hak hukuk sen once bi saygılı konusmayı oğren kardes iki kez ikaz ettim seni bana cümlelerinde dikkat et ben ediyorum saçma sapan yorum yapma ben senin sokak arkadasın değilim ... bi işi çok iyi yapıyorsun ben gibi kızıp yazmıyor iredeleye irdeleye yazıyorusun bu sana son ikazım saprıtmak falan ... yapma ... senden daha hoş cümleler kurarım kalbin kırılır ....sen oku kardes kuranı sendenbaska senin dusuncende baska okuyanlar cahil dimi ? 4 kelime arapça konusmayı bilmezsinbirilerinin dedikleri saçma sapan kitaplardan okursun bi yol tutarsın senden baskası cahil oylemi ... konuacarsan yorumlarım burası herkese açık sana sozum yok seninde bana olmasın olucaksa edebinle laf et sen kimsinde benim bilgimi tartıyorsun ben seni tartmamısken ...tekrar ediyorum sana son ikazım

Konular
14
MFC Puanı
170
he bişi daha orda ben yorum yapmadım ben zihniyete laf ettim hangi ayeti yorumlamısım? boş konuma

Konular
22
MFC Puanı
3,420
sen cok biliyorsun kardes bildiğin gibi yasa ben konuya yorum yaptım benden alıntı yapmana gerek yok bir ornek verdim ben isayı isaret eden bi ton ayet var gormek istiyorsan ... senmealle yasa kardes bilgi sendeyse ben cahil kalırım ... hak hukuk sen once bi saygılı konusmayı oğren kardes iki kez ikaz ettim seni bana cümlelerinde dikkat et ben ediyorum saçma sapan yorum yapma ben senin sokak arkadasın değilim ... bi işi çok iyi yapıyorsun ben gibi kızıp yazmıyor iredeleye irdeleye yazıyorusun bu sana son ikazım saprıtmak falan ... yapma ... senden daha hoş cümleler kurarım kalbin kırılır ....sen oku kardes kuranı sendenbaska senin dusuncende baska okuyanlar cahil dimi ? 4 kelime arapça konusmayı bilmezsinbirilerinin dedikleri saçma sapan kitaplardan okursun bi yol tutarsın senden baskası cahil oylemi ... konuacarsan yorumlarım burası herkese açık sana sozum yok seninde bana olmasın olucaksa edebinle laf et sen kimsinde benim bilgimi tartıyorsun ben seni tartmamısken ...tekrar ediyorum sana son ikazım

Neyse sakin gerilme hemen asdf.. :smile:

Konular
14
MFC Puanı
170
miraçta o na her şey gösterilmişti tabi dünya ve insanlar gibi şeyler hakkında Allah ın bizim dışımızda yarattıkları hakkında bilgisi olmayabilir bu yönüyle gaybı bilmezken insanlar ve cinler hakkında olmuş olacak olayların gösterilmesi miraç hadisesiyle bir takım gaybi haberleri bilmesine ve bildirmesine sebep olmuştur

aynen oyle kardesim gayb bilincekse gene allahın dilemesi ile olucakır izin vericek gormesi sağlanacak bu bu kadar net aşikar iken ayet hadis aramam ... ki hadislerde mevcutta maalesef hadisler yerine gore kabul gorur olmus ben oyle goruyorum artık ehlisunnet inancını irdelersen zaten ortaya cıkıyor çokta aramaya gerek yok fıkıh ehli değiliz .

Konular
22
MFC Puanı
3,420
bendemerakla sorarım konstantiniyyenin fethinin işareti hz eyubun surların dibinde ölümü beklemesi ileri gorusmuydu sence? yoksa dilediğine dilediğini bahseden yaratıcının peygamberine geleceği mujdeletmesi onundabunu gormesimiydi ... bu mantıkla bakarsa mirac biraz supheli olmuyor hadi allah katına yukseldi sorulduğunda mescidi aksanın tüm detaylarını bilmesi gaybı allahın dilediği ölcüde bildirmesi değilmiydi ?

koca peygamber sende olmayan kalp gozuyle sana konusursa sen halay cekersin... bazı seyler ibret için dir ibretten yorumda insanlara akıllı olanlara verilmiştir ... ne dicekti resuliekrem ben gaybı biliyorum muhtesemim falanmı ?

İstanbul'un fethi hadisi Yezid için uydurulmuştur. Orduyu motive etmek için..

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Peygamberler gaybı ancak Allah'ın bildirdiği yani Kuran kadar bilebilirler.
Peygamber dışında birine bildirme zaten yoktur.

Konular
14
MFC Puanı
170

İstanbul'un fethi hadisi Yezid için uydurulmuştur. Orduyu motive etmek için..

hadi ya eyup a.s halay cekmeyemi geldi beyoğlunu bi dolanıyım diyemi geldi sence:) uydurma falan yok kardes sahih hadistir sen benden zekisin hadisi irdele bulursun doğruyu artı yezid ne alaka arada kaç yıl var:D

Konular
22
MFC Puanı
3,420
miraçta o na her şey gösterilmişti tabi dünya ve insanlar gibi şeyler hakkında Allah ın bizim dışımızda yarattıkları hakkında bilgisi olmayabilir bu yönüyle gaybı bilmezken insanlar ve cinler hakkında olmuş olacak olayların gösterilmesi miraç hadisesiyle bir takım gaybi haberleri bilmesine ve bildirmesine sebep olmuştur

İsra olayı ile miracı birbirine karıştırmasanız keşke..

Konular
22
MFC Puanı
3,420
hadi ya eyup a.s halay cekmeyemi geldi beyoğlunu bi dolanıyım diyemi geldi sence:) uydurma falan yok kardes sahih hadistir sen benden zekisin hadisi irdele bulursun doğruyu artı yezid ne alaka arada kaç yıl var:D

Hiç ilimden nasiplenmemişsin Aurocrat.. Keşke kafadan yazmak atalar dinin yolcusu olmak yerine biraz araştırsan..

Konular
14
MFC Puanı
170
Peygamberler gaybı ancak Allah'ın bildirdiği yani Kuran kadar bilebilirler.
Peygamber dışında birine bildirme zaten yoktur.

sen onuda kabul etmezsin ama muhiddin arabi yi bi arastır derim neyi napmıs biliyormu bilmiyormu bakarsın... inanasın yoksa arastırma yanlı bakarak oğrenmek zor

Konular
22
MFC Puanı
3,420
sen onuda kabul etmezsin ama muhiddin arabi yi bi arastır derim neyi napmıs biliyormu bilmiyormu bakarsın... inanasın yoksa arastırma yanlı bakarak oğrenmek zor

Şu firavunda mümin öldü diyen adamı mı diyorsun? Ayetler ile savaşan..
Ben o adamı araştırdım eserlerinde çok tehlikeli fikirler var..

Konular
14
MFC Puanı
170

Hiç ilimden nasiplenmemişsin Aurocrat.. Keşke kafadan yazmak atalar dinin yolcusu olmak yerine biraz araştırsan..

hmmm sen neyden nasiplisin bi desne allah askın merak ettim şimdi ya sen cidden iki cümle din le ilgili bişey bidliğini bu saçmalıkları bana yollayarakmı savunuyorsun ... sen once nerden besleniyorsun bana onu de ben anlatırımsana ... sen kendini bi halt bildiğini zanneden basit bir adamsın aslan parçası ... sen nasiplen tamam sen nasiplen baskalarının fikirlerine de saygı duymayıoğren kabul edersen peygamber efendimiz güzel ahlakı tamamlamak için gonderildim der sen fikirlerini konustum sahsına soz etmedim şimdiye kadar ama sen var ya bi halttan anlamayan ancak bi jargona sığınıp yıkanmıs aklınla yıkayanların fikirlerini savunursun baska bi halt olmaz senin hayatın yetmez beni anlamaya gene diyorum iyi yaptığın tek sey sakın cevap vermek :D bu kadar secme cümlelerini oynama adam gibi yaz ilimmiş izmirde okuyan bi adamsın goruyum basarılarını çok reklam etme ozelden yaz merak ettim ya biz cahiiller faydalanalım ...

Konular
14
MFC Puanı
170

Şu firavunda mümin öldü diyen adamı mı diyorsun? Ayetler ile savaşan..
Ben o adamı araştırdım eserlerinde çok tehlikeli fikirler var..

senin gibi bi halt bildiğini zannedenler anlayamaz arabiyi ... once adam gibi anlamayı dene her haltı yerme okuduğunu sandıklarını ben unutalı 20 yıl oldu . .... boş işlerdesin gene diyorum benden alıntı yapma sen ben sana yazmıyorum sanada tavsiye ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...