• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sizce hangi sistem daha iyi?

alpologi

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
İki sistem var hocam hangisini almalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konular
24
MFC Puanı
7,690
Ben aldığım üründen önce ürünü satanın sağlamış olduğu detaylara bakarım. Bu ürünü veren kişi parçaların hepsine ayrı ayrı garanti vermiş ve ayrıca her türlü sorunda bana gelebilirsiniz diyor.

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Öncelikle hoş gedin.Bağlantıları arasında yazarsan Google Örümcek Botları okuyamaz hali bu sitenin index sıralaması düşmez Google aramalarında....

Alacağın sistemlerde şuna dikkat et

Masaüstü sistemlerinde i3'ler i7'lerden vasattır
Dizüstü sistmlerde tam tersi durum geçerli

Depolama olarak, ana diskiniz bana göre mekanik olmasında fayda var (Ben SSD disklere pek güvenmem.....En azından Mekanik disklerde ihbar özelliği var .Yani bozulacağı zaman belirtiler veriyor ama SSD Diskler'de böyle bir durum yok)

Mümkünse ram miktarı 8 GB ve üstü olsun.

alpologi

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Ben aldığım üründen önce ürünü satanın sağlamış olduğu detaylara bakarım. Bu ürünü veren kişi parçaların hepsine ayrı ayrı garanti vermiş ve ayrıca her türlü sorunda bana gelebilirsiniz diyor.
Öyle tabikii ama bana daha çok sistem özellikleri önemli.

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Öncelikle hoş gedin.Bağlantıları arasında yazarsan Google Örümcek Botları okuyamaz hali bu sitenin index sıralaması düşmez Google aramalarında....

Alacağın sistemlerde şuna dikkat et

Masaüstü sistemlerinde i3'ler i7'lerden vasattır
Dizüstü sistmlerde tam tersi durum geçerli

Depolama olarak, ana diskiniz bana göre mekanik olmasında fayda var (Ben SSD disklere pek güvenmem.....En azından Mekanik disklerde ihbar özelliği var .Yani bozulacağı zaman belirtiler veriyor ama SSD Diskler'de böyle bir durum yok)

Mümkünse ram miktarı 8 GB ve üstü olsun.

Ben bu konuya pek katılmıyorum.

Masaüstündede dizüstündede i7 işlemci i3 ten çok daha kaliteli hizmet vermektedir. Hyper-Threading teknolojisi 8 mb önbellek ve turbo boost birleşince i7 tartışılmaz diye düşünüyorum

SSD konusuna gelince.Onada katılmıyorum. Bence artık Sabit diskler tarih olmalı. performans odaklı çalışan bir kullanıcı için SSD performansı tartışılmaz bana göre. Test olayına gelince çeşitli programlar ile test edebiliyorsun . ayrıca SSD zaten yedeklemek amacıyla kullanılan bir disk değil sistem performansı olarak kullanılan bir disk. Sabit diski yedek için kullanıp SSD üzerinden sistem açmak çok mantıklı. Yedeklerde kaybolmayacaktır bu sayede.