• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Seçimi Kaybeden Muhtar Çocuk Parkını Söktü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490

Bunu da Gördük: Seçimi Kaybeden Muhtar Çocuk Parkını Söktü...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Yenidoğanlar köyünde 20 yıldır muhtarlık yapan Mehmet Akyol, 31 Mart’taki seçimi kaybetti. Akyol, seçimi kaybetmesinin ardından makam binasındaki eşyaları aldı ve köyde çocuklar için kurulan parkı söktü...

Seçimde 79 oy alan Akyol, muhtarlığı 153 oy ile Rıdvan Onay’a kaptırdı. Köyün üçüncü adayı da 14 oy aldı.

Seçimde kaybeden Akyol'un, muhtarlık binasında elektrik sayacını, bazı eşyaları ve odunla kömürü aldı.

Mağlup muhtar en büyük kötülüğü ise çocuklara yaptı ve parkı söktü...

Köylülerin anlattığına göre sonuca sinirlenen Akyol, salıncak ve kaydırakları testereyle söktü.

.
Söktüğü parçaları aracına yüklemeye çalışırken köylüler tepki gösterince, olay yerini terk etti.

Köylülerden İzzet Çelik, “Kaybedince 'bana oy vermediniz' diyerek, söküyor. Oy almak için takıyor, kaybedince söküyor" dedi.

Eski muhtar Akyol: Kaymakamlık ifademi alınca sökmem icap etti

Mehmet Akyol ise, çocuk parkının kurulu olduğu arazinin sahibinin kendisini CİMER’e şikayet ettiğini, söyledi:

“Kaymakamlık, ifademi alınca parkı sökmem icap etti. Mahkeme bitince tekrar kuracaktım. Seçimi kaybettiğim için sökmedim. Kendi imkanlarımla aldım çocuk parkını.”

Akyol, muhtarlık binasından sökerek götürdüğü malzemelerin tümünü “kendi parasıyla aldığını” söyledi, “Belgeleri var” dedi.

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Vay arkadaş herşey menfaat olmuş işin düşer muhtara gidersin sen bana oy verdin mi der insanlar oy vereceği kimseyi doğru seçmeli ,çoğunluğa ayak uydurmalı sonra sonuçları kötü olabiliyor sen önce yap sonra ben yaptım diye yık, onca çocuğun hevesini kır vay be

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Bu ne hırs böyle....!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...