• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Saf ve Kurnaz Hikayesi

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Çok eskiden iki arkadaş varmış,biri kurnaz diğeri çok safmış.Birgün bu kurnaz olan saf olandan para istemiş,o da bütün iyi niyeti ve saflığıyla kurnaza ne kadar istiyorsa vermiş,zaman geçmiş ve kurnaz olan bu saf arkadaşının nişanlısını istemiş,saf olan hiçbir art niyet beslemeden kurnaza nişanlısını vermiş,gün olmuş bu saf olan çok sıkıntı içinde kalmış,parasız pulsuz işsiz kalmış.gitimiş kurnazın şirketine ve bana iş verebilirmisin demiş,kurnaz olan ben sana iş falan veremem demiş,o da üzüntülü ama hala arkadaşına karşı kötü niyet beslemeden ordan ayrılıp sahilde bankta oturmuş.yanına bi yaşlı adam oturmuş cebinden bi reçete çıkartıp evladım çok hastayım bu ilaçlara ihtiyacım var ama alacak param yok demiş,o da cebindeki bütün parasıyla o ilaçları biraz eksik biraz tamam almış adama vermiş.zaman geçmiş bu adam sokaklarda yatmaya başlamış parasızlıktan.birgün o yaşlı adamın öldüğü haberini alır ve o yaşlı adamın bütün mirasını ona bıraktığını öğrenir.bu yaşlı adam çok zengin biriyimiş.oda bu mirası aldığı gibi kurnaz arkadaşının şirketinin tam karşısında ev alır,zaman geçmiş kapı çalmış,kapıda yaşlı bi teyze evladım çok açım bana yiyecek birşeyler veremezmisin demiş,saf olan teyzeyi içeri almış yedirmiş içirmiş teyze ben artık gideyim dediği zaman,saf olan gidecek yerin yoksa yanımda kalıp ev işlerine falan bakarsın bende sabah çıkar akşam gelirim demiş,teyzede hemen kabul etmiş,bi akşam bu saf olan eve gelir ve teyze ona şöyle der:evladım yakışılkısın paran var halin vaktin yerinde neden evlenmiyorsun.oda demişki benim hiç tanıdığım insan yok ki...teyze benim var istersen aranızı yaparım demiş ve adamda kabul etmiş bunlar tanışmışlar etmişler evlenmeye karar vermişler.düğün hazırlıkları falan başlamış davetiyeler hazırlanmış.saf olan bir davetiyeyi kendi ellei ile evinin karşısındaki kurnaz arkadaşına götürmüş ve düğünüme seni de beklerim demiş.düğün günü gelmiş çatmış,düğünde herkes oynarken eğlenirken bu saf olan müsade isteyip mikrofonu eline alır ve içini döker...benim birzamanlar bi arkadaşım vardı bende para istedi hemen verdim gün oldu bnim nişanlımı istedi hiçbir art niyet beslemeden tamam dedim.parasız pulsuz kaldım gittim arkadaşımın şirketine iş istedim bana sana iş veremem dedi işte benim böyle bi arkadaşım var diyerek mikrofonu tam bırakacakken kurnaz olan mikrofonu alır.senden borç para istedim Allah razı olsun verdin.senden nişanlını istedim çünkü sana layık biri değildi seni kullanıyordu buna göz yumamazdım,gelip benden iş istediğinde yakın arkadaşımı nasıl emrim altında çalıştırabilirdim ki demiş...sen banklarda otururken yanına oturan benim babamdı.yaşlıydı ölmek üzereydi bende bütün mirasını sana bırakmasını istedim oda olur dedi...şirketimin karşısında ev aldığını gördüm.kapnı çalıp senden yiyecek isteyen kadın da benim annemdi sana daha iyi bakabileceğini düşündüm ve oda kabul edip gitti.evet ve şu anda da çok sevinerek söylüyorum şu anda evlenmekte olduğun bayanda benim kız kardeşimdir der ve mikrofonu bırakır.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LaiLa

MFC Üyesi
Konular
1,822
MFC Puanı
6,400
Çok anlam yüklü bir hikaye, okumuştum.. Tekrar paylaşımınız için teşekkürler..

Eylül

Özel Üye
Konular
53
MFC Puanı
9,510
Böyle bir arkadaş görmedim ben herkese lazım ;dd

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Yalniz ben saf olan tarafta olmak isterdim ama ona ne bulacaksin abin var mı eylül? Ahahaha ;d neyse konuyu kapatayim uzar şimdi.

Güzel bir hikaye.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi