• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Paravan Blog Nedir? Paravan Blog Ne İşe Yarar? Paravan Blog Nasıl Oluşturulur?

MF-Login

MFC Üyesi
Konular
1,276
MFC Puanı
60
Paravan Blog Nedir? Paravan Blog Ne İşe Yarar? Paravan Blog Nasıl Oluşturulur?

Merhabalar,
***8220;Seo Nedir? Nasıl Seo Yapılır?***8221; adlı makalemdeSeo çalışması yaparken ***8220;Facebook , twitter , google plus gibi çokca ziyaret edilen sosyal ağlarda ***8220;sosyal imleme***8221; diye tabir edilen çalışmalar yapabilir. Tanıtım yazıları satın alabilir , Paravan Blog oluşturabilirsiniz***8221; cümlesini söylemiştim. Bu yazımda ise paravan blog nedir? ve paravan blogun seo açısından ne işe yaradığını kısaca anlatmaya çalışacağım.

Web sitelerinizin rekabet gücünü arttırabilmek için seo kavramının ne kadar çok önemli olduğunu söylememe gerek yok heralde? Seo çalışmaları sırasında en büyük katkıda bulunan bir çok yöntemler var fakat en önemlisidoğal yollarla sağlanmış backlinklerdir. Backlink alırken size yardımcı olacak olan ise özgün web siteleri olacaktır. Özgün web sitelerinden kastım şu; bloglar , portallar ve forumlar. Ama eğer kendi backlinkinizi kendiniz yapmak hem farklı bir blogu geliştireyim hemde kendi bloguma katkıda bulanayım diyorsanız ***8220;Paravan Blog***8221; oluşturmanız gerekiyor.

Paravan Blog Nedir?
Paravan blog, oluşturmuş olduğunuz web sitenize backlink kaynaklığı eden bloga verilen addır. Belirli alt yapılarla oluşturmuş olduğunuz web sitelerinize içerik olarak olarak benzeyen bloglar oluştursanız, sizde paravan blog oluşturmuş oluyorsunuz. Örneğin ben webmaster paylaşımları yapan bir webmaster bloguyum bunun için paravan blog oluştururken webmasterlara hitap eden bir blog oluşturmalı bloga girdiğim makaleleri%100 özgün yazmalıyım.

Paravan Blog Ne İşe Yarar?
Forumlar sürekli takip edilen ve üyelik sistemiyle ziyaretçi çekme konusunda artı bir değer kazansa***8217;da bloglar için aynı şey söylenemez. Sizlerde yukarıda bahsettiğim gibi sitenizle benzer içerik üreten ve özgün olan bir blog oluşturabilir ve asıl web sitenize kaliteli sitelerden backlink alıp arama motorlarında üst sıralarda çıkmanıza yarayan tekniktir.

Paravan Blog Nasıl Oluşturulur?
Kendi blogumdan örnek vermek gerekirse ben wordpress alt yapılı bir blog scripti kullanıyorum. Ben wordpress kullanıyorum diye paravan blogum illaki wordpress alt yapılı olması gerekmiyor blogger , joomla , dle gibi blog veya portal alt yapılarından yararlanabilirim veya diğer blog scriptlerinden. Burada önemli olan blogunuz alt yapısı değil , içeriğindeki kalitedir.

Paravan Blog Nedir? , Paravan Blog Ne İşe Yarar? , Paravan Blog Nasıl Oluşturulur? Sorularına yanıt vermeye çalıştım bu yazdımda umarım doğru ve kısa bir şekilde anlatabilmişdir. SEO konusunda yeni , yeni birşeyler öğrenmeye çalışıyorum yanlışlarım varsa elbet bu yazıyı tekrar güncelleceğimdir.,

Kaynak: Uğur Gündüz